gnome-sudoku master - en to hu translation catalogue (81 entries)

en: _New Puzzle…
hu: Új _feladvány…

en: Create Custom Game…
hu: Egyéni játék létrehozása…

en: _Clear Board…
hu: _Tábla törlése…

en: _Print
hu: _Nyomtatás

en: Print _Current Puzzle…
hu: Jelenlegi feladvány _nyomtatása…

en: Print _Multiple Puzzles…
hu: _Több feladvány nyomtatása…

en: High_lighter
hu: Kie_melő

en: _Warnings
hu: _Figyelmeztetések

en: _Timer
hu: _Időzítő

en: _Help
hu: _Súgó

en: _About Sudoku
hu: A Sudoku _névjegye

en: Undo Action
hu: Művelet visszavonása

en: Redo Action
hu: Művelet ismétlése

en: Back
hu: Vissza

en: Main Menu
hu: Főmenü

en: Play Custom Puzzle
hu: Egyéni feladvány indítása

en: Select Game Difficulty
hu: Játék nehézségének kiválasztása

en: _Easy
hu: _Könnyű

en: _Medium
hu: Kö_zepes

en: _Hard
hu: _Nehéz

en: _Very Hard
hu: Nag_yon nehéz

en: _Start Game
hu: Játék _indítása

en: Test your logic skills in this number grid puzzle
hu: Tesztelje logikai képességeit ezzel a számrács-fejtörővel

en: Play the popular Japanese logic game. GNOME Sudoku is a must-install for Sudoku lovers, with a simple, unobtrusive interface that makes playing Sudoku fun for players of any skill level.
hu: Játsszon a népszerű ál-japán logikai játékkal. A GNOME Sudoku kötelező minden Sudoku-rajongónak. Egyszerű felülete a játékot minden tapasztalati szintű játékos számára élvezetessé teszi.

en: Each game is assigned a difficulty similar to those given by newspapers and websites, so your game will be as easy or as difficult as you want it to be.
hu: Minden játszma különböző nehézségi fokon játszható, hasonlóan az újságok és a weboldalak feladványaihoz, így a játék nehézsége vagy egyszerűsége csak Önön múlik.

en: If you like to play on paper, you can print games out. You can choose how many games you want to print per page and what difficulty of games you want to print: as a result, GNOME Sudoku can act a renewable Sudoku book for you.
hu: A játszmák kinyomtathatók, ha papíron szeretne játszani. A nyomtatásnál beállítható, hogy oldalanként hány játszmát és milyen nehézségi fokon szeretne nyomtatni; melynek eredményeként a GNOME Sudoku újrafelhasználható feladványkötetként használható.

en: A GNOME sudoku game preview
hu: Egy GNOME sudoku játékelőnézet

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: magic;square;
hu: bűvös;négyzet;

en: Difficulty level of sudokus to be printed
hu: _Nyomtatandó sudokuk nehézségi szintje

en: Set the difficulty level of the sudokus you want to print. Possible values are: "easy", "medium", "hard", "very_hard"
hu: A nyomtatni kívánt sudokuk nehézségi szintjének beállítása. Lehetséges értékek: „easy” (egyszerű), „medium” (közepes), „hard” (nehéz), „very_hard” (nagyon nehéz)

en: Number of Sudokus to print
hu: Nyomtatandó sudokuk száma

en: Set the number of sudokus you want to print
hu: A nyomtatandó sudokuk számának beállítása

en: Number of Sudokus to print per page
hu: Oldalanként nyomtatandó sudokuk száma

en: Set the number of sudokus you want to print per page
hu: Az oldalanként nyomtatandó sudokuk számának beállítása

en: Warn about unfillable squares and duplicate numbers
hu: Figyelmeztessen a kitölthetetlen négyzetekre és a többszörös számokra

en: Displays a big red X in a square if it cannot possibly be filled by any number and duplicate numbers are highlighted in red
hu: Egy nagy piros X-et jelenít meg, ha egy négyzetet egyetlen számmal se lehet kitölteni, és a többször szereplő számok pirossal lesznek kiemelve

en: Additionally warn when correct solution is violated or not earmarked
hu: Továbbá figyelmeztessen, ha a helyes megoldás sérül vagy nincs füljellel ellátva

en: Changes the background color of a square to red if the value does not match puzzle solution, or if no earmark matches the puzzle solution
hu: Pirosra változtatja egy négyzet háttérszínét, ha az érték nem egyezik a feladvány megoldásával, vagy ha egyetlen füljel sem egyezik a feladvány megoldásával

en: Highlight row, column and square that contain the selected cell
hu: Sor, oszlop és négyzet kiemelése, amelyek tartalmazzák a kijelölt cellát

en: The puzzle's difficulty
hu: A feladvány nehézsége

en: Toggle timer and pause buttons
hu: Időzítő és szüneteltetés gombok be- és kikapcsolása

en: Width of the window in pixels
hu: Az ablak szélessége képpontokban

en: Height of the window in pixels
hu: Az ablak magassága képpontokban

en: true if the window is maximized
hu: igaz, ha az ablak teljes méretű

en: Initialize the earmarks with the possible values for each cell
hu: A füljelzők előkészítése az egyes cellák lehetséges értékeivel

en: Print Multiple Puzzles
hu: Több sudoku nyomtatása

en: Number of Puzzles
hu: Feladványok száma

en: Number of puzzles per page
hu: Feladványok száma oldalanként

en: Difficulty
hu: Nehézség

en: Easy
hu: Könnyű

en: Medium
hu: Közepes

en: Hard
hu: Nehéz

en: Very Hard
hu: Nagyon nehéz

en: Unknown Difficulty
hu: Ismeretlen nehézség

en: Easy Difficulty
hu: Egyszerű nehézség

en: Medium Difficulty
hu: Közepes nehézség

en: Hard Difficulty
hu: Magas nehézség

en: Very Hard Difficulty
hu: Nagyon magas nehézség

en: Custom Puzzle
hu: Egyéni feladvány

note: Help string for command line --version flag
en: Show release version
hu: Verziószám megjelenítése

note: Help string for command line --show-possible flag
en: Show the possible values for each cell
hu: Az egyes cellák lehetséges értékeinek megjelenítése

note: Error dialog shown when starting a custom game that is not valid.
en: The puzzle you have entered is not a valid Sudoku.
hu: A megadott feladvány nem érvényes Sudoku.

en: Please enter a valid puzzle.
hu: Érvényes feladványt adjon meg.

en: Close
hu: Bezárás

note: Warning dialog shown when starting a custom game that has multiple solutions.
en: The puzzle you have entered has multiple solutions.
hu: A megadott feladványnak több megoldása van.

en: Valid Sudoku puzzles have exactly one solution.
hu: Az érvényes Sudoku feladványoknak pontosan egy megoldása van.

en: _Back
hu: _Vissza

en: Play _Anyway
hu: Játszás _mindenképp

en: Well done, you completed the puzzle in %d minute! | Well done, you completed the puzzle in %d minutes!
hu[0]: Szép munka, a feladványt %d perc alatt oldotta meg!
hu[1]: Szép munka, a feladványt %d perc alatt oldotta meg!

en: Quit
hu: Kilépés

en: Play _Again
hu: Játék új_ra

en: Reset the board to its original state?
hu: A tábla visszaállítása az eredeti állapotába?

en: No
hu: Nem

en: Yes
hu: Igen

note: Appears on the About dialog. %s is the version of the QQwing puzzle generator in use.
en: The popular Japanese logic puzzle
    
    Puzzles generated by QQwing %s
hu: A népszerű ál-japán logikai fejtörő.
    
    A feladványokat a QQwing %s generálja

en: Clear
hu: Törlés

note: Error message if printing fails
en: Error printing file:
hu: Hiba a fájl nyomtatása közben:

en: Select Difficulty
hu: Nehézség kiválasztása

en: Create Puzzle
hu: Feladvány létrehozása

en: Play
hu: Játszás

en: Pause
hu: Szüneteltetés
