gnome-sudoku - en to ka translation catalogue (37 entries)

en: _Print
ka: _ბეჭდვა

en: _Warnings
ka: გაფრთხილებები

en: _Timer
ka: _წამმზომი

en: _Help
ka: _დახმარება

en: Undo Action
ka: ქმედების გაუქმება

en: Redo Action
ka: ქმედების გამეორება

en: Back
ka: უკან

en: Main Menu
ka: მთავარი მენიუ

en: Select Game Difficulty
ka: აირჩიეთ თქვენი სირთულე

en: _Easy
ka: _ადვილი

en: _Medium
ka: _საშუალო

en: _Hard
ka: ძ_ნელი

en: _Very Hard
ka: ძ_ალიან ძნელი

en: _Start Game
ka: თამაშის _დაწყება

en: The puzzle's difficulty
ka: პაზლის სირთულე

en: Width of the window in pixels
ka: ფანჯრის სიგანე, პიქსელებში

en: Height of the window in pixels
ka: ფანჯრის სიმაღლე, პიქსელებში

en: true if the window is maximized
ka: თუ ჩართულია, ფანჯარა გაშლილი გაიხსნება

en: Difficulty
ka: სირთულე

en: Easy
ka: ადვილი

en: Medium
ka: საშუალო

en: Hard
ka: ძნელი

en: Very Hard
ka: ძალიან ძნელი

note: Help string for command line --version flag
en: Show release version
ka: ვერსიის ჩვენება

en: Close
ka: დახურვა

en: _Back
ka: უკან

en: Play _Anyway
ka: _მაინც თამაში

en: Quit
ka: გასვლა

en: Play _Again
ka: _თავიდან თამაში

en: No
ka: არა

en: Yes
ka: დიახ

en: Clear
ka: გასუფთავება

note: Error message if printing fails
en: Error printing file:
ka: ფაილის დაბეჭდვის შეცდომა:

en: Select Difficulty
ka: აირჩიეთ სირთულე

en: Create Puzzle
ka: პაზლის შექმნა

en: Play
ka: თამაში

en: Pause
ka: შეჩერება
