Gnome-Games 2.0.x - en to ms translation catalogue (69 entries)

en: Undo your last action
ms: Buat asal tindakan terakhir anda

en: Redo your last action
ms: Buat semula tindakan terakhir anda

en: Go back to the current game
ms: Undur ke permainan semasa

en: _Print
ms: _Cetak

en: Print _Current Puzzle…
ms: Cetak _Teka-Teki Semasa...

en: Print _Multiple Puzzles…
ms: Cetak Teka-Teki _Berbilang...

en: High_lighter
ms: Pen_yorot

en: _Warnings
ms: _Amaran

en: _Help
ms: _Bantuan

en: _About Sudoku
ms: Perih_al Sudoku

en: _Easy
ms: _Mudah

en: _Medium
ms: _Sederhana

en: _Hard
ms: S_ukar

en: _Very Hard
ms: Sangan Su_kar

en: _Create your own puzzle
ms: _Cipta teka-teki anda sendiri

en: _Pause
ms: _Jeda

en: _Clear Board
ms: _Kosongkan Papan

en: Reset the board to its original state
ms: Tetap semula papan ke keadaan asalnya

en: _New Puzzle
ms: Teka-Teki _Baharu

en: Start a new puzzle
ms: Mulakan satu teka-teki baharu

en: _Start Playing
ms: _Mula Main

en: Start playing the custom puzzle you have created
ms: Mula main teka-teki suai yang anda cipta

en: GNOME Sudoku
ms: Sudoku GNOME

en: Test your logic skills in this number grid puzzle
ms: Uji kemahiran logik anda dengan teka-teki grid bernombor ini

en: Play the popular Japanese logic game. GNOME Sudoku is a must-install for Sudoku lovers, with a simple, unobtrusive interface that makes playing Sudoku fun for players of any skill level.
ms: Main permainan logik jepun yang terkenal ini. Sudoku GNOME merupakan aplikasi mesti-pasang untuk pencinta Sudoku, antara muka ringkas dan jelas dapat bermain Sudoku dengan seronok untuk pemain tidak kira tahap kemahiran yang ada.

en: Each game is assigned a difficulty similar to those given by newspapers and websites, so your game will be as easy or as difficult as you want it to be.
ms: Setiap permainan ditetapkan mengikut kesukaran seperti di dalam surat khabar atau tapak sesawang, supaya permainan adalah mudah atau sukar mengikut kehendak anda.

en: If you like to play on paper, you can print games out. You can choose how many games you want to print per page and what difficulty of games you want to print: as a result, GNOME Sudoku can act a renewable Sudoku book for you.
ms: Jika anda suka bermain di atas kertas, anda boleh mencetak permainan ini. Anda boleh memilih berapa banyak teka-teki per halaman dan tahap kesukarannya: oleh yang demikian, Sudoku GNOME sentiasa merupakan buku Sudoku baharu untuk anda.

en: A GNOME sudoku game preview
ms: Pratonton permainan sudoku GNOME

en: The GNOME Project
ms: Projek GNOME

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: magic;square;
ms: magik;petak;

en: Difficulty level of sudokus to be printed
ms: Tahap kesukaran sudoku yang dicetak

en: Set the difficulty level of the sudokus you want to print. Possible values are: "easy", "medium", "hard", "very_hard"
ms: Tetapkan aras kesukaran sudoku yang mahu dicetak. Nilai yang mungkin adalah "easy", "medium", "hard", "very_hard"

en: Number of Sudokus to print
ms: Bilangan Sudoku yang dicetak

en: Set the number of sudokus you want to print
ms: Tetapkan bilangan sudoku yang mahu dicetak

en: Warn about unfillable squares and duplicate numbers
ms: Beri amaran berkenaan petak tidak berisi dan juga nombor pendua

en: Displays a big red X in a square if it cannot possibly be filled by any number and duplicate numbers are highlighted in red
ms: Papar satu tanda X merah besar dalam petak jika tidak boleh diisi oleh apa-apa nombor dan nombor pendua disorot dengan warna merah

en: Highlight row, column and square that contain the selected cell
ms: Sorot baris, lajur dan petak yang mengandungi sel terpilih

en: Width of the window in pixels
ms: Lebar tetingkap dalam piksel

en: Height of the window in pixels
ms: Tinggi tetingkap dalam piksel

en: true if the window is maximized
ms: benar jika tetingkap dimaksimumkan

en: Print Multiple Puzzles
ms: Cetak Teka-Teki Berbilang

en: _Cancel
ms: _Batal

en: _Number of puzzles
ms: _Bilangan teka-teki

en: Difficulty
ms: Kesukaran

en: Unknown Difficulty
ms: Kesukaran Tidak Diketahui

en: Easy Difficulty
ms: Kesukaran Mudah

en: Medium Difficulty
ms: Kesukaran Sederhana

en: Hard Difficulty
ms: Kesukaran Sukar

en: Very Hard Difficulty
ms: Kesukaran Sangat Sukar

en: Custom Puzzle
ms: Teka-Teki Suai

note: Help string for command line --version flag
en: Show release version
ms: Tunjuk versi keluaran

note: Help string for command line --show-possible flag
en: Show the possible values for each cell
ms: Tunjuk nilai yang mungkin untuk setiap sel

note: Error dialog shown when starting a custom game that is not valid.
en: The puzzle you have entered is not a valid Sudoku.
ms: Teka-teki yang anda masukkan bukanlah satu nilai yang sah.

en: Please enter a valid puzzle.
ms: Sila masukkan satu teka-teki yang sah.

note: Warning dialog shown when starting a custom game that has multiple solutions.
en: The puzzle you have entered has multiple solutions.
ms: Teka-teki yang anda masukkan mempunyai penyelesaian berbilang.

en: Valid Sudoku puzzles have exactly one solution.
ms: Teka-teki Sudoku yang sah hanya ada satu penyelesaian.

en: _Back
ms: _Undur

en: Play _Anyway
ms: Main _Jua

en: _Resume
ms: Sambung _Semula

en: Well done, you completed the puzzle in %d minute! | Well done, you completed the puzzle in %d minutes!
ms[0]: Tahniah, anda berjaya menyelesaikan teka-teki dalam tempoh %d minit!

en: _Quit
ms: _Keluar

en: Play _Again
ms: Main _Lagi

en: Select Difficulty
ms: Pilih Aras Kesukaran

en: Reset the board to its original state?
ms: Tetap semula papan ke keadaan asalnya?

en: Create Puzzle
ms: Cipta Teka-Teki

note: Appears on the About dialog. %s is the version of the QQwing puzzle generator in use.
en: The popular Japanese logic puzzle
    
    Puzzles generated by QQwing %s
ms: Teka-teki logik Jepun yang terkenal
    
    Teka-teki dijana oleh QQwing %s

en: Clear
ms: Kosongkan

note: Error message if printing fails
en: Error printing file:
ms: Ralat mencetak fail:

note: Text on overlay when game is paused
en: Paused
ms: Dijeda
