gnome-sudoku 3.38.x - en to nb translation catalogue (67 entries)

en: Undo your last action
nb: Angre siste handling

en: Redo your last action
nb: Gjenta siste handling

en: Go back to the current game
nb: Gå tilbake til aktivt spill

en: _Print
nb: S_kriv ut

en: Print _Current Puzzle…
nb: Skriv ut a_ktivt puslespill …

en: Print _Multiple Puzzles…
nb: Skriv ut _flere puslespill …

en: High_lighter
nb: Uthe_ver

en: _Warnings
nb: Ad_varsler

en: _Help
nb: _Hjelp

en: _About Sudoku
nb: _Om Sudoku

en: _Easy
nb: L_ett

en: _Medium
nb: _Middels

en: _Hard
nb: _Vanskelig

en: _Very Hard
nb: Meget _vanskelig

en: _Create your own puzzle
nb: _Lag ditt eget puslespill

en: _Clear Board
nb: _Tøm brettet

en: Reset the board to its original state
nb: Sett brette tilbake til opprinnelig tilstand

en: _New Puzzle
nb: _Nytt spill

en: Start a new puzzle
nb: Start et nytt puslespill

en: _Start Playing
nb: _Start spillet

en: Start playing the custom puzzle you have created
nb: Begynn å løse det egendefinerte puslespillet du har laget

en: Test your logic skills in this number grid puzzle
nb: Test dine logiske ferdigheter i dette nummerpuslespillet

en: Play the popular Japanese logic game. GNOME Sudoku is a must-install for Sudoku lovers, with a simple, unobtrusive interface that makes playing Sudoku fun for players of any skill level.
nb: Spill det populære Japanske logikkspillet. GNOME Sudoku må prøves av Sudoku-elkere, og har et enkelt grensesnitt som gjør spillet morsomt på alle nivåer.

en: Each game is assigned a difficulty similar to those given by newspapers and websites, so your game will be as easy or as difficult as you want it to be.
nb: Hvert spill tildeles en vanskelighetsgrad på samme måte som i aviser og på nettsteder, så spillet dit vil være så lett eller vanskelig som du ønsker selv.

en: If you like to play on paper, you can print games out. You can choose how many games you want to print per page and what difficulty of games you want to print: as a result, GNOME Sudoku can act a renewable Sudoku book for you.
nb: Hvis du liker å spille på papir kan du skrive ut spillene. Du kan velge hvor mange spill du vil skrive ut per side, og hvilken vanskelighetsgrad disse skal ha. GNOME Sudoku kan med andre ord fungere som en fornybar Sudoku-bok for deg.

en: A GNOME sudoku game preview
nb: Forhåndsvisning av GNOME sudoku

en: The GNOME Project
nb: GNOME prosjektet

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: magic;square;
nb: magisk;rute;

en: Difficulty level of sudokus to be printed
nb: Vanskelighetsnivå for sudoku som skal skrives ut

en: Set the difficulty level of the sudokus you want to print. Possible values are: "easy", "medium", "hard", "very_hard"
nb: Sett vanskelighetsgrad for sudokuene du vil skrive ut. Mulige verdier er «easy», «medium», «hard» og «very_hard»

en: Number of Sudokus to print
nb: Antall sudoku som skal skrives ut

en: Set the number of sudokus you want to print
nb: Sett antall sudoku som skal skrives ut

en: Warn about unfillable squares and duplicate numbers
nb: Varsle om ruter som ikke kan fylles ut og duplpiserte tall

en: Displays a big red X in a square if it cannot possibly be filled by any number and duplicate numbers are highlighted in red
nb: Viser en stor rød X i et kvadrat hvis det ikke kan fylles med noe tall, og dupliserte tall vises i rødt

en: Highlight row, column and square that contain the selected cell
nb: Uthev rad, kolonne og kvadrat som inneholder valgt celle

en: Width of the window in pixels
nb: Bredde på vinduet i piksler

en: Height of the window in pixels
nb: Høyde på vinduet i piksler

en: true if the window is maximized
nb: «true» hvis vinduet er maksimert

en: Print Multiple Puzzles
nb: Skriv ut flere Sudoku

en: _Cancel
nb: A_vbryt

en: _Number of puzzles
nb: A_ntall puslespill

en: Difficulty
nb: Vanskelighetsgrad

en: Unknown Difficulty
nb: Ukjent vanskelighetsgrad

en: Easy Difficulty
nb: Lett vanskelighetsgrad

en: Medium Difficulty
nb: Middels vanskelighetsgrad

en: Hard Difficulty
nb: Vanskelig vanskelighetsgrad

en: Very Hard Difficulty
nb: Meget vanskelig vanskelighetsgrad

en: Custom Puzzle
nb: Egendefinert puslespill

note: Help string for command line --version flag
en: Show release version
nb: Vis versjon

note: Help string for command line --show-possible flag
en: Show the possible values for each cell
nb: Vis mulige verdier for hver celle

note: Error dialog shown when starting a custom game that is not valid.
en: The puzzle you have entered is not a valid Sudoku.
nb: Puslespillet du har laget er ikke et gyldig Sudoku-spill.

en: Please enter a valid puzzle.
nb: Vennligst oppgi et gyldig puslespill.

note: Warning dialog shown when starting a custom game that has multiple solutions.
en: The puzzle you have entered has multiple solutions.
nb: Puslespillet du har laget har flere løsninger.

en: Valid Sudoku puzzles have exactly one solution.
nb: Gyldige Sudoku-puslespill har kun en løsning.

en: _Back
nb: Til_bake

en: Play _Anyway
nb: Spill _likevel

en: _Resume
nb: _Gjenoppta

en: Well done, you completed the puzzle in %d minute! | Well done, you completed the puzzle in %d minutes!
nb[0]: Bra gjort, du fullførte puslespillet på %d minutt!
nb[1]: Bra gjort, du fullførte puslespillet på %d minutter!

en: _Quit
nb: A_vslutt

en: Play _Again
nb: Spill _igjen

en: Select Difficulty
nb: Velg vanskelighet

en: Reset the board to its original state?
nb: Nullstill brettet til opprinnelig tilstand?

en: Create Puzzle
nb: Lag puslespill

note: Appears on the About dialog. %s is the version of the QQwing puzzle generator in use.
en: The popular Japanese logic puzzle
    
    Puzzles generated by QQwing %s
nb: Populært Japansk puslespill.
    
    Puslespill lages av QQwing %s

en: Clear
nb: Tøm

note: Error message if printing fails
en: Error printing file:
nb: Feil utskrift av fil:

note: Text on overlay when game is paused
en: Paused
nb: Pause
