gnome-sudoku - en to oc translation catalogue (70 entries)

en: _New Puzzle
oc: _Novèla grasilha

en: _Clear Board
oc: _Escafar la grasilha

en: _Print
oc: _Imprimir

en: Print _Current Puzzle…
oc: Imprimir la grasilha en _cors…

en: Print _Multiple Puzzles…
oc: Imprimir _mantun sudoku…

en: High_lighter
oc: Sus_linhador

en: _Warnings
oc: A_vertiments

en: _Help
oc: A_juda

en: _About Sudoku
oc: _A prepaus del Sudoku

en: Undo your last action
oc: Anulla vòstra darrièra accion

en: Redo your last action
oc: Restablís vòstra darrièra accion

en: Pause
oc: Pausa

en: Start playing the custom puzzle you have created
oc: Començar de jogar la grasilha qu'avètz creada

en: Go back to the current game
oc: Tornar a la partida en cors

en: _Easy
oc: _Aisit

en: _Medium
oc: _Mejan

en: _Hard
oc: _Dificil

en: _Very Hard
oc: _Fòrt dificil

en: _Create your own puzzle
oc: _Crear sa pròpria grasilha

en: Test your logic skills in this number grid puzzle
oc: Testar vòstras aptituds en logica amb aqueste copacap de nombres en grasilha

en: Play the popular Japanese logic game. GNOME Sudoku is a must-install for Sudoku lovers, with a simple, unobtrusive interface that makes playing Sudoku fun for players of any skill level.
oc: Jogatz al jòc de logica popular japonés. GNOME Sudoku es un indispensable pels afogats del sudoku, amb una interfàcia simpla que rend lo jòc plasent pels jogaires de totes nivèls.

en: Each game is assigned a difficulty similar to those given by newspapers and websites, so your game will be as easy or as difficult as you want it to be.
oc: Un nivèl de dificultat es atribuit a cada grasilha sul meteis principi utilizat pels jornals o los sites Web, per que poscatz ajustar la dificultat segon vòstra enveja.

en: If you like to play on paper, you can print games out. You can choose how many games you want to print per page and what difficulty of games you want to print: as a result, GNOME Sudoku can act a renewable Sudoku book for you.
oc: Se vos agrada mai de jogar sus papièr, podètz imprimir las grasilhas. Es possible de causir lo nombre de grasilhas per pagina imprimida e tanben lor nivèl de dificultat. Per consequéncia, GNOME Sudoku pòt jogar lo ròtle d'un libre de Sudoku sens fin.

en: A GNOME sudoku game preview
oc: Un apercebut d’una partida de sudoku de GNOME

en: The GNOME Project
oc: Lo projècte GNOME

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: magic;square;
oc: magic;carrat;

en: Difficulty level of sudokus to be printed
oc: Nivèl de dificultat dels sudokus d'imprimir

en: Set the difficulty level of the sudokus you want to print. Possible values are: "easy", "medium", "hard", "very_hard"
oc: Ajustar lo nivèl de dificultat del sudoku d'imprimir. Las valors possiblas son « easy » (feble), « medium » (mejan), « hard » (elevat), « very_hard » (fòrça elevat)

en: Number of Sudokus to print
oc: Nombre de sudokus d'imprimir

en: Set the number of sudokus you want to print
oc: Indicar lo nombre de sudokus d'imprimir

en: Number of Sudokus to print per page
oc: Nombre de sudokus d'imprimir per pagina

en: Set the number of sudokus you want to print per page
oc: Indicar lo nombre de sudokus d'imprimir per pagina

en: Warn about unfillable squares and duplicate numbers
oc: Senhalar las casas pas emplenablas e los doblons

en: Displays a big red X in a square if it cannot possibly be filled by any number and duplicate numbers are highlighted in red
oc: Aficha un grand X roge dins una casa se es pas possible de l'emplenar amb quin nombre que siá e met en susbrilhança en roge los doblons

en: Additionally warn when correct solution is violated or not earmarked
oc: De mai avertir quand la solucion corrècta es compromesa o ignorada

en: Changes the background color of a square to red if the value does not match puzzle solution, or if no earmark matches the puzzle solution
oc: Passar la color de fons d’un carrat se la valor correspond pas a la solucion del grasilha o se cap d’indicator correspond pas a la solucion

en: Highlight row, column and square that contain the selected cell
oc: Metre en susbrilhança la linha, la colomna e la casa que conten la cellula seleccionada

en: Width of the window in pixels
oc: Largor de la fenèstra en pixèls

en: Height of the window in pixels
oc: Nautor de la fenèstra en pixèls

en: true if the window is maximized
oc: true (verai) se la fenèstra es maximizada

en: Initialize the earmarks with the possible values for each cell
oc: Inicializar las anotacions amb las valors possiblas per cada cellula

en: Print Multiple Puzzles
oc: Imprimir mantun sudoku

en: _Cancel
oc: _Anullar

en: _Number of puzzles
oc: _Nombre de grasilhas

en: _Number of puzzles per page
oc: _Nombre de grasilhas per pagina

en: Difficulty
oc: Dificultat

en: Unknown Difficulty
oc: Dificultat desconeguda

en: Easy Difficulty
oc: Dificultat febla

en: Medium Difficulty
oc: Dificultat mejana

en: Hard Difficulty
oc: Dificultat elevada

en: Very Hard Difficulty
oc: Dificultat fòrça elevada

en: Custom Puzzle
oc: Grasilha personalizada

note: Help string for command line --version flag
en: Show release version
oc: Aficha lo numèro de version

note: Help string for command line --show-possible flag
en: Show the possible values for each cell
oc: Aficha las valors possiblas per cada cellula

note: Error dialog shown when starting a custom game that is not valid.
en: The puzzle you have entered is not a valid Sudoku.
oc: La grasilha qu'avètz picada es pas un sudoku valable.

en: Please enter a valid puzzle.
oc: Picatz una grasilha valabla.

note: Warning dialog shown when starting a custom game that has multiple solutions.
en: The puzzle you have entered has multiple solutions.
oc: La grasilha qu'avètz picada possedís mantuna solution.

en: Valid Sudoku puzzles have exactly one solution.
oc: Las grasilhas valablas an exactement una solucion.

en: _Back
oc: _Precedent

en: Play _Anyway
oc: _Jogar malgrat tot

en: Well done, you completed the puzzle in %d minute! | Well done, you completed the puzzle in %d minutes!
oc[0]: Òsca, avètz acabat la grasilha en %d minuta !
oc[1]: Òsca, avètz acabat la grasilha en %d minutas !

en: _Quit
oc: _Quitar

en: Play _Again
oc: _Rejogar

en: Reset the board to its original state?
oc: Reïnicializar la grasilha a son estat de despart ?

note: Appears on the About dialog. %s is the version of the QQwing puzzle generator in use.
en: The popular Japanese logic puzzle
    
    Puzzles generated by QQwing %s
oc: Lo jòc de logica japonés popular.
    
    Grasilhas generadas per QQwing %s

en: Clear
oc: Escafar

note: Error message if printing fails
en: Error printing file:
oc: Error a l'impression del fichièr :

note: Text on overlay when game is paused
en: Paused
oc: En pausa

en: Select Difficulty
oc: Seleccionar la dificultat

en: Create Puzzle
oc: Crear una grasilha
