gnome-sudoku master - en to sl_SI translation catalogue (140 entries)

en: Test yourself in the classic puzzle
sl_SI: Preizkusite se v klasični uganki

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: magic;square;
sl_SI: magic;square;sudoku;mrežna igra;kvadrat;števila;mreža;plošča;tabla;ploščice;japonska;

en: Difficulty level of sudokus to be printed
sl_SI: Zahtevnost ugank sudoku za tiskanje

en: Set the difficulty level of the sudokus you want to print. Possible values are: "easy", "medium", "hard", "very_hard"
sl_SI: Nastavitev ravni zahtevnosti ugank sudoku, ki naj se pripravijo za tiskanje. Izbirati je mogoče med možnostmi – »enostavne», »srednje zahtevne«, »zahtevne« in »zelo zahtevne«.

en: Number of Sudokus to print
sl_SI: Število ugank sudoku za tiskanje

en: Set the number of sudokus you want to print
sl_SI: Nastavitev števila ugank za tiskanje

en: Number of Sudokus to print per page
sl_SI: Število ugank sudoku za tiskanje na stran

en: Set the number of sudokus you want to print per page
sl_SI: Nastavitev števila ugank za tiskanje na stran

en: Initialize the earmarks with the possible values for each cell
sl_SI: Začni oznake z možnimi vrednostmi za vsako celico

en: Color mistakes and duplicate numbers in red
sl_SI: Z rdečo obarvaj napake in podvojene številke

en: Displays a big red X in a square if it cannot possibly be filled by any number and duplicate numbers are highlighted in red
sl_SI: Možnost omogoči prikaz rdečega X, če ni mogoče vstaviti nobene številke, podvojene pa so izpisane rdeče.

en: Check earmarks against duplicates in row, column and block
sl_SI: Potrdi ušesca pred dvojniki v vrstici, stolpcu in bloku

en: Toggle timer and pause buttons
sl_SI: Preklopi med gumbi časovnika in za začasno ustavitev

en: Additionally check against the solution for warnings
sl_SI: Dodatno preveri glede na rešitev za opozorila

en: Automatically clear related earmarks on new number insertion
sl_SI: Samodejno počisti povezana ušesca ob novem vstavljanju številk

en: Display number picker on second click
sl_SI: Izbirnik številk prikaži ob drugem kliku

en: Highlight row, column and square that contain the selected cell
sl_SI: Poudari vrstice, stolpce in polja, ki vsebujejo izbrano celico.

en: Highlight the selected cell's row and column
sl_SI: Poudari vrstico in stolpec izbrane celice

en: Highlight the selected cell's block
sl_SI: Poudari blok izbrane celice

en: Highlight the selected cell's matching numbers
sl_SI: Poudari ujemajoče se številke izbrane celice

en: The puzzle's difficulty
sl_SI: Zahtevnost sestavljanke

en: Zoom level
sl_SI: Raven povečave

en: Width of the window in pixels
sl_SI: Širina okna v točkah

en: Height of the window in pixels
sl_SI: Višina okna v točkah

en: true if the window is maximized
sl_SI: PRAV, če je okno razpeto

en: true if the window is fullscreen
sl_SI: Res (true), če je okno celozaslonsko

en: GNOME Sudoku
sl_SI: Sudoku GNOME

en: GNOME Sudoku is a must-install for puzzle lovers. Based on the popular Japanese game, it comes with a simple interface that makes playing Sudoku fun for players of all skill level.
sl_SI: Sudoku GNOME je obvezna namestitev za ljubitelje ugank. Sloni na priljubljeni japonski igri in je na voljo s preprostim vmesnikom, zaradi katerega je igranje ugank sudoku zabavno za igralce vseh stopenj spretnosti.

en: Features:
sl_SI: Funkcionalnosti:

en: Automatically save and restore your session.
sl_SI: Samodejno shranite in obnovite sejo.

en: Generate an infinite amount of new puzzles with qqwing.
sl_SI: Ustvarite neskončno količino novih ugank s qqwing.

en: Create and solve custom puzzles from scratch.
sl_SI: Ustvarite in rešite uganke po meri iz nič.

en: Adjust a scalable grid to your preferences.
sl_SI: Prilagodite razširljivo mrežo svojim željam.

en: Use the mouse, keyboard or touch to complete the puzzle.
sl_SI: Uporabite miško, tipkovnico ali dotik, da dokončate uganko.

en: Set up advanced strategies like X-Wings with earmarks.
sl_SI: Nastavite napredne strategije, kot so X-Wings z oznakami.

en: Take advantage of the highlighter to narrow down possibilities.
sl_SI: Izkoristite poudarjevalnik, da zožite možnosti.

en: Get help with the built-in warnings.
sl_SI: V pomoč so vam vgrajena opozorila.

en: Time yourself to keep track of your progression.
sl_SI: Merite svoj čas, da spremljate svoj napredek.

en: Print puzzles to play Sudoku on the go.
sl_SI: Natisnite uganke za reševanje Sudokuja na poti.

en: A GNOME sudoku game preview
sl_SI: Predogled uganke Sudoku GNOME

en: A GNOME sudoku game in dark mode featuring earmarks and warnings
sl_SI: Igra sudoku za GNOME v temnem načinu z ušesci in opozorili

[ctx: preferences dialog]
en: General
sl_SI: Splošno

[ctx: General Preferences]
en: _Timer and Pause Buttons
sl_SI: _Gumba časovnika in za začasno ustavitev

[ctx: General Preferences]
en: Number Picker on _Second Click
sl_SI: Pokaži izbirnik številk ob _drugem kliku

[ctx: General Preferences]
en: Automatically _Clean Earmarks
sl_SI: Samodejno po_čisti ušesca

[ctx: General Preferences]
en: Show Earmark _Possibilities
sl_SI: Pokaži _možnosti ušesc

[ctx: Preferences Dialog]
en: Warnings
sl_SI: Opozorila

[ctx: Warning Preferences]
en: Check _Against Solution
sl_SI: Preveri _rešitev

[ctx: Warning Preferences]
en: _Earmark Warnings
sl_SI: Pokaži opozorila z _ušesci

[ctx: Preferences Dialog]
en: Highlighter
sl_SI: Poudarjalnik

[ctx: Highlighter Preferences]
en: Highlight Matching _Numbers
sl_SI: Poudari ujemajoče se _številke

[ctx: Highlighter Preferences]
en: Highlight _Row and Column
sl_SI: Poudari _vrstico in stolpec

[ctx: Highlighter Preferences]
en: Highlight _Block
sl_SI: Poudari _blok

en: Print Multiple Puzzles
sl_SI: Natisni več ugank sudoku

en: Number of Puzzles
sl_SI: Število ugank

en: Number of puzzles per page
sl_SI: Število ugank na stran

en: Difficulty
sl_SI: Zahtevnost

en: Easy
sl_SI: Enostavno

en: Medium
sl_SI: Srednje

en: Hard
sl_SI: Zahtevno

en: Very Hard
sl_SI: Zelo zahtevno

en: _Print
sl_SI: _Natisni

[ctx: Shortcuts Window]
en: Game
sl_SI: Igra

[ctx: Shortcuts Window]
en: Move
sl_SI: Premakni

[ctx: Shortcuts Window]
en: Earmarks
sl_SI: Ušesca

[ctx: Shortcuts Window]
en: Clear Cell
sl_SI: Počisti celico

[ctx: Shortcuts Window]
en: Undo
sl_SI: Razveljavi

[ctx: Shortcuts Window]
en: Redo
sl_SI: Ponovi

[ctx: Shortcuts Window]
en: Pause
sl_SI: Premor

[ctx: Shortcuts Window]
en: Earmark Mode
sl_SI: Način ušesc

[ctx: Shortcuts Window]
en: Number Picker
sl_SI: Izbirnik števil

[ctx: Shortcuts Window]
en: Earmark Picker
sl_SI: Izbirnik ušesc

[ctx: Shortcuts Window]
en: New Game
sl_SI: Nova igra

[ctx: Shortcuts Window]
en: Reset Puzzle
sl_SI: Ponastavi uganko

[ctx: Shortcuts Window]
en: Window
sl_SI: Okno

[ctx: Shortcuts Window]
en: Zoom In
sl_SI: Približaj

[ctx: Shortcuts Window]
en: Zoom Out
sl_SI: Oddalji

[ctx: Shortcuts Window]
en: Zoom Reset
sl_SI: Ponastavi povečavo

[ctx: Shortcuts Window]
en: Warnings
sl_SI: Opozorila

[ctx: Shortcuts Window]
en: Highlighter
sl_SI: Poudarjalnik

[ctx: Shortcuts Window]
en: Print Current Puzzle
sl_SI: Natisni trenutno uganko

[ctx: Shortcuts Window]
en: Preferences
sl_SI: Nastavitve

[ctx: Shortcuts Window]
en: Keyboard Shortcuts
sl_SI: Tipkovne bližnjice

[ctx: Shortcuts Window]
en: Quit
sl_SI: Izhod

[ctx: Shortcuts Window]
en: Help
sl_SI: Pokaže pomoč

[ctx: Shortcuts Window]
en: Menu
sl_SI: Meni

[ctx: Shortcuts Window]
en: Fullscreen
sl_SI: Celozaslonski način

en: _New Game…
sl_SI: _Nova igra …

en: _Reset Puzzle
sl_SI: _Ponastavi uganko

en: Print _Current Puzzle…
sl_SI: Natisni _trenutno uganko …

en: Print _Multiple Puzzles…
sl_SI: Natisni _več ugank sudoku …

note: nest zoom to make it appear in the same section
en: Zoom
sl_SI: Povečava

en: _Highlighter
sl_SI: _Poudarjalnik

en: _Warnings
sl_SI: _Opozorila

en: _Preferences
sl_SI: _Nastavitve

en: _Keyboard Shortcuts
sl_SI: _Tipkovne bližnjice

en: _Help
sl_SI: Pomo_č

en: _About Sudoku
sl_SI: _O programu Sudoku

en: Undo Action
sl_SI: Razveljavi dejanje

en: Redo Action
sl_SI: Ponovi dejanje

en: Back
sl_SI: Nazaj

en: Earmark Mode
sl_SI: Način ušesc

en: Leave Fullscreen
sl_SI: Zapusti celozaslonski način

en: Main Menu
sl_SI: Glavni meni

en: Zoom Out
sl_SI: Oddalji

en: Zoom In
sl_SI: Približaj

en: Fullscreen
sl_SI: Celozaslonski način

en: Play Custom Game
sl_SI: Igraj uganko po meri

en: Select Puzzle Difficulty
sl_SI: Izberite zahtevnost uganke

[ctx: Difficulty]
en: _Custom
sl_SI: _Po meri

[ctx: Difficulty]
en: _Easy
sl_SI: _Enostavna

[ctx: Difficulty]
en: _Medium
sl_SI: _Srednje zahtevna

[ctx: Difficulty]
en: _Hard
sl_SI: Za_htevna

[ctx: Difficulty]
en: _Very Hard
sl_SI: _Zelo zahtevna

en: _Start Game
sl_SI: _Začni igro

en: Unknown Difficulty
sl_SI: Neznana zahtevnost

en: Easy Difficulty
sl_SI: Enostavna uganka

en: Medium Difficulty
sl_SI: Srednje zahtevna uganka

en: Hard Difficulty
sl_SI: Zahtevna uganka

en: Very Hard Difficulty
sl_SI: Zelo zahtevna uganka

en: Custom Puzzle
sl_SI: Uganka po meri

note: Help string for command line --version flag
en: Show release version
sl_SI: Pokaži podrobnosti različice

note: Error dialog shown when starting a custom game that is not valid.
en: The puzzle you have entered is not a valid Sudoku.
sl_SI: Izbrana uganka ni veljavna uganka sudoku.

en: Please enter a valid puzzle.
sl_SI: Vnesite veljavno številko uganke.

en: Close
sl_SI: Zapri

note: Warning dialog shown when starting a custom game that has multiple solutions.
en: The puzzle you have entered has multiple solutions.
sl_SI: Izbrana uganka ima več možnih rešitev.

en: Valid Sudoku puzzles have exactly one solution.
sl_SI: Veljavne uganke sudoku imajo natanko eno rešitev.

en: _Back
sl_SI: _Nazaj

en: Play _Anyway
sl_SI: Vseeno _pokaži

en: Well done, you completed the puzzle in %d minute! | Well done, you completed the puzzle in %d minutes!
sl_SI[0]: Za reševanje uganke ste potrebovali %d minut!
sl_SI[1]: Za reševanje uganke ste potrebovali %d minuto!
sl_SI[2]: Za reševanje uganke ste potrebovali %d minuti!
sl_SI[3]: Za reševanje uganke ste potrebovali %d minute!

en: Quit
sl_SI: Izhod

en: Play _Again
sl_SI: _Igraj znova

note: Appears on the About dialog. %s is the version of the QQwing puzzle generator in use.
en: The popular Japanese logic puzzle
    
    Puzzles generated by QQwing %s
sl_SI: Zabavna Japonska logična uganka
    
    Uganka je zasnovana z ustvarjalnikom ugank QQwing %s

en: Clear
sl_SI: Počisti

note: Error message if printing fails
en: Error printing file:
sl_SI: Napaka med tiskanjem datoteke:

en: Paused
sl_SI: Začasno ustavljeno

en: Select Difficulty
sl_SI: Izbor zahtevnosti uganke

en: Create Puzzle
sl_SI: Ustvari uganko

en: Play
sl_SI: Igraj

en: Pause
sl_SI: Premor
