gnome-games - en to ca translation catalogue (80 entries)

en: _New Puzzle…
ca: Trencaclosques _nou…

en: Create Custom Game…
ca: Crea un joc personalitzat…

en: _Clear Board…
ca: _Neteja el tauler…

en: _Print
ca: _Imprimeix

en: Print _Current Puzzle…
ca: Imprimeix el trencaclosques _actual…

en: Print _Multiple Puzzles…
ca: Imprimeix _múltiples trencaclosques…

en: High_lighter
ca: _Molt més clar

en: _Warnings
ca: _Avisos

en: _Timer
ca: _Temporitzador

en: _Help
ca: _Ajuda

en: _About Sudoku
ca: _Quant al Sudoku

en: Undo Action
ca: Desfés l'acció

en: Redo Action
ca: Refés l'acció

en: Back
ca: Enrere

en: Main Menu
ca: Menú principal

en: Play Custom Puzzle
ca: Juga amb un trencaclosques personalitzat

en: Select Game Difficulty
ca: Selecciona la dificultat del joc

en: _Easy
ca: _Fàcil

en: _Medium
ca: _Mitjana

en: _Hard
ca: _Difícil

en: _Very Hard
ca: _Extremament difícil

en: _Start Game
ca: _Inicia el joc

en: Test your logic skills in this number grid puzzle
ca: Posa a prova les teves habilitats lògiques en aquest trencaclosques de graella numèrica

en: Play the popular Japanese logic game. GNOME Sudoku is a must-install for Sudoku lovers, with a simple, unobtrusive interface that makes playing Sudoku fun for players of any skill level.
ca: Jugueu al popular joc de lògica japonès. El GNOME Sudoku és un joc imprescindible pels amants dels sudokus. Amb una interfície simple i clara que permet jugar divertir-se fent sudokus sigui quin sigui el vostre nivell.

en: Each game is assigned a difficulty similar to those given by newspapers and websites, so your game will be as easy or as difficult as you want it to be.
ca: Cada joc té assignada una dificultat similar a com ho fan als diaris i a les pàgines web, d'aquesta manera serà tan fàcil o tan difícil com vulgueu.

en: If you like to play on paper, you can print games out. You can choose how many games you want to print per page and what difficulty of games you want to print: as a result, GNOME Sudoku can act a renewable Sudoku book for you.
ca: Si voleu jugar en paper, podeu imprimir els trencaclosques. Podeu triar quants jocs voleu per pàgina i la dificultat. Per tant, el GNOME Sudoku us pot fer servei com a un llibre de Sudoku que va canviant.

en: A GNOME sudoku game preview
ca: Demostració de Gnome sudoku

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: magic;square;
ca: màgia;quadrat;

en: Difficulty level of sudokus to be printed
ca: Nivell de dificultat dels sudokus que s'imprimiran

en: Set the difficulty level of the sudokus you want to print. Possible values are: "easy", "medium", "hard", "very_hard"
ca: Establiu el nivell de dificultat dels sudokus que voleu imprimir. Pot ser: «easy» (senzilla), «medium» (mitjana), «hard» (difícil) i «very_hard» (molt difícil)

en: Number of Sudokus to print
ca: Nombre de sudokus a imprimir

en: Set the number of sudokus you want to print
ca: Establiu el nombre de sudokus que voleu imprimir

en: Number of Sudokus to print per page
ca: Nombre de sudokus a imprimir per pàgina

en: Set the number of sudokus you want to print per page
ca: Establiu el nombre de sudokus que voleu imprimir per pàgina

en: Warn about unfillable squares and duplicate numbers
ca: Avisa sobre caselles que no es poden emplenar i si hi ha nombres duplicats

en: Displays a big red X in a square if it cannot possibly be filled by any number and duplicate numbers are highlighted in red
ca: Mostra una X gran vermella en una casella si no es pot emplenar amb cap nombre, els nombres duplicats es ressalten en vermell

en: Additionally warn when correct solution is violated or not earmarked
ca: Addicionalment, avisa quan es violi o no s'inclogui la solució correcta

en: Changes the background color of a square to red if the value does not match puzzle solution, or if no earmark matches the puzzle solution
ca: Posa de color vermell el fons d'un quadrat si el valor no coincideix amb la solució del trencaclosques, o si no hi ha cap assignació que coincideixi amb la solució del trencaclosques

en: Highlight row, column and square that contain the selected cell
ca: Ressalta la fila, columna i quadre que conté la cel·la seleccionada

en: The puzzle's difficulty
ca: La dificultat del joc

en: Toggle timer and pause buttons
ca: Commuta els botons de pausa i temporitzador

en: Width of the window in pixels
ca: Amplada de la finestra, en píxels

en: Height of the window in pixels
ca: Alçada de la finestra, en píxels

en: true if the window is maximized
ca: «true» (cert) si la finestra està maximitzada

en: Initialize the earmarks with the possible values for each cell
ca: Inicialitza les notes amb els valors possibles per a cada cel·la

en: Print Multiple Puzzles
ca: Imprimeix múltiples trencaclosques

en: Number of Puzzles
ca: Nombre de trencaclosques

en: Number of puzzles per page
ca: Nombre de trencaclosques per pàgina

en: Difficulty
ca: Dificultat

en: Easy
ca: Fàcil

en: Medium
ca: Mitjana

en: Hard
ca: Difícil

en: Very Hard
ca: Molt difícil

en: Unknown Difficulty
ca: Dificultat desconeguda

en: Easy Difficulty
ca: Dificultat fàcil

en: Medium Difficulty
ca: Dificultat mitjana

en: Hard Difficulty
ca: Dificultat alta

en: Very Hard Difficulty
ca: Dificultat molt alta

en: Custom Puzzle
ca: Trencaclosques personalitzat

note: Help string for command line --version flag
en: Show release version
ca: Mostra la versió

note: Help string for command line --show-possible flag
en: Show the possible values for each cell
ca: Mostra els valors possibles per a cada casella

note: Error dialog shown when starting a custom game that is not valid.
en: The puzzle you have entered is not a valid Sudoku.
ca: El trencaclosques que heu entrat no és un Sudoku vàlid.

en: Please enter a valid puzzle.
ca: Introduïu un trencaclosques vàlid.

en: Close
ca: Tanca

note: Warning dialog shown when starting a custom game that has multiple solutions.
en: The puzzle you have entered has multiple solutions.
ca: El trencaclosques que heu introduït té múltiples solucions.

en: Valid Sudoku puzzles have exactly one solution.
ca: Els trencaclosques Sudoku vàlids cal que tinguin sols una solució.

en: _Back
ca: _Enrere

en: Play _Anyway
ca: Juga _igualment

en: Well done, you completed the puzzle in %d minute! | Well done, you completed the puzzle in %d minutes!
ca[0]: Felicitats! Heu completat el trencaclosques en %d minut!
ca[1]: Felicitats! Heu completat el trencaclosques en %d minuts!

en: Quit
ca: Surt

en: Play _Again
ca: Juga _altra vegada

en: Reset the board to its original state?
ca: Voleu reiniciar el tauler al seu estat original?

en: Yes
ca: Sí

note: Appears on the About dialog. %s is the version of the QQwing puzzle generator in use.
en: The popular Japanese logic puzzle
    
    Puzzles generated by QQwing %s
ca: El popular trencaclosques lògic japonès
    
    Trencaclosques generats amb QQwing %s

en: Clear
ca: Neteja

note: Error message if printing fails
en: Error printing file:
ca: S'ha produït un error en imprimir el fitxer:

en: Select Difficulty
ca: Selecciona la dificultat

en: Create Puzzle
ca: Crea un trencaclosques

en: Play
ca: Juga

en: Pause
ca: Pausa
