gnome-sudoku - en to hr translation catalogue (68 entries)

en: _New Puzzle
hr: _Nova slagalica

en: _Clear Board
hr: _Očisti ploču

en: _Print
hr: _Ispis

en: Print _Current Puzzle…
hr: Ispiši _trenutnu slagalicu…

en: Print _Multiple Puzzles…
hr: Ispiši _više slagalica…

en: High_lighter
hr: Nag_lašavanje

en: _Warnings
hr: _Upozorenja

en: _Help
hr: _Priručnik

en: _About Sudoku
hr: _O Sudoku

en: Undo your last action
hr: Poništi posljedni potez

en: Redo your last action
hr: Ponovi posljedni potez

en: Pause
hr: Pauza

en: Start playing the custom puzzle you have created
hr: Započnite igrati prilagođenu slagalicu koju ste stvorili

en: Go back to the current game
hr: Vrati se natrag na trenutnu igru

en: _Easy
hr: _Lagana

en: _Medium
hr: _Srednja

en: _Hard
hr: _Teška

en: _Very Hard
hr: _Vrlo teška

en: _Create your own puzzle
hr: _Stvorite vlastitu slagalicu

en: Test your logic skills in this number grid puzzle
hr: Testirajte svoje logičke sposobnosti u ovoj slagalici s brojevima

en: Play the popular Japanese logic game. GNOME Sudoku is a must-install for Sudoku lovers, with a simple, unobtrusive interface that makes playing Sudoku fun for players of any skill level.
hr: Igrajte popularnu japansku igru logike. GNOME Sudoku je obavezna instalacija za sve Sudoku ljubitelje, s jednostavnim nenametljivim sučeljem koje čini igranje Sudokua zabavnim za igraće svih razina vještina.

en: Each game is assigned a difficulty similar to those given by newspapers and websites, so your game will be as easy or as difficult as you want it to be.
hr: Svaka igra je slične težine kao one iz novina i web stranica, stoga će težina vaše igre biti prema vašoj želji.

en: If you like to play on paper, you can print games out. You can choose how many games you want to print per page and what difficulty of games you want to print: as a result, GNOME Sudoku can act a renewable Sudoku book for you.
hr: Ako više volite igrati na papiru, možete ispisati igru na pisaču, Možete odabrati koliko igra želite ispisati po stranici i koju težinu igre želite ispisati: kao rezultat, GNOME Sudoku se može ponašati kao vaša obnovljiva Sudoku knjiga.

en: A GNOME sudoku game preview
hr: GNOME sudoku pregled igre

en: The GNOME Project
hr: GNOME projekt

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: magic;square;
hr: magija;kvadrat;

en: Difficulty level of sudokus to be printed
hr: Razine sudoku težine za ispis

en: Set the difficulty level of the sudokus you want to print. Possible values are: "easy", "medium", "hard", "very_hard"
hr: Postavite razinu sudoku težine koju želite ispisati. Moguće vrijednosti su: "lagana", "srednja", "teška", "vrlo_teška"

en: Number of Sudokus to print
hr: Broj Sudokua za ispis

en: Set the number of sudokus you want to print
hr: Postavite željeni broj sudokua za ispis

en: Number of Sudokus to print per page
hr: Broj Sudokua za ispis po stranici

en: Set the number of sudokus you want to print per page
hr: Postavite željeni broj sudokua za ispis po stranici

en: Warn about unfillable squares and duplicate numbers
hr: Upozori o nepopunjenim kvadratima i duplim brojevima

en: Displays a big red X in a square if it cannot possibly be filled by any number and duplicate numbers are highlighted in red
hr: Prikaži veliki crveni X u kvadratu ako ga je nemoguće popuniti s brojem, a dupli broj je naglašen crvenom bojom

en: Highlight row, column and square that contain the selected cell
hr: Naglasi redak, stupac i kvadrat koji sadrži odabranu ćeliju

en: Width of the window in pixels
hr: Širina prozora u pikselima

en: Height of the window in pixels
hr: Visina prozora u pikselima

en: true if the window is maximized
hr: istinito ako je prozor uvećan

en: Initialize the earmarks with the possible values for each cell
hr: Pokreni žigosanje s mogućim vrijednostima za svaku ćeliju

en: Print Multiple Puzzles
hr: Ispis više slagalica

en: _Cancel
hr: _Odustani

en: _Number of puzzles
hr: _Broj slagalica

en: _Number of puzzles per page
hr: _Broj slagalica po stranici

en: Difficulty
hr: Težina

en: Unknown Difficulty
hr: Nepoznata težina

en: Easy Difficulty
hr: Lagana težina

en: Medium Difficulty
hr: Srednja težina

en: Hard Difficulty
hr: Velika težina

en: Very Hard Difficulty
hr: Vrlo velika težina

en: Custom Puzzle
hr: Prilagođena slagalica

note: Help string for command line --version flag
en: Show release version
hr: Prikaži inačicu izdanja

note: Help string for command line --show-possible flag
en: Show the possible values for each cell
hr: Prikaži moguću vrijednost za svaku ćeliju

note: Error dialog shown when starting a custom game that is not valid.
en: The puzzle you have entered is not a valid Sudoku.
hr: Slagalica koju ste unijeli nije valjani Sudoku.

en: Please enter a valid puzzle.
hr: Unesite valjanu slagalicu.

note: Warning dialog shown when starting a custom game that has multiple solutions.
en: The puzzle you have entered has multiple solutions.
hr: Slagalica koju ste unijeli ima više rješenja.

en: Valid Sudoku puzzles have exactly one solution.
hr: Valjane Sudoku slagalice imaju točno jedno rješenje.

en: _Back
hr: _Natrag

en: Play _Anyway
hr: Ipak _igraj

en: Well done, you completed the puzzle in %d minute! | Well done, you completed the puzzle in %d minutes!
hr[0]: Bravo, završili ste slagalicu za %d minutu!
hr[1]: Bravo, završili ste slagalicu za %d minute!
hr[2]: Bravo, završili ste slagalicu za %d minuta!

en: _Quit
hr: _Zatvori

en: Play _Again
hr: Igraj _ponovno

en: Reset the board to its original state?
hr: Vrati ploču u izvorno stanje?

note: Appears on the About dialog. %s is the version of the QQwing puzzle generator in use.
en: The popular Japanese logic puzzle
    
    Puzzles generated by QQwing %s
hr: Popularna japanska logička slagalica
    
    Slagalice stvorene sa QQwing %s

en: Clear
hr: Očisti

note: Error message if printing fails
en: Error printing file:
hr: Greška ispisa datoteke:

note: Text on overlay when game is paused
en: Paused
hr: Pauzirano

en: Select Difficulty
hr: Odaberi težinu

en: Create Puzzle
hr: Stvori slagalicu
