gnome-games master - en to be translation catalogue (145 entries)

en: Sudoku
be: Судоку

en: Test yourself in the classic puzzle
be: Праверце сябе на класічнай галаваломцы

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: magic;square;
be: magic;square;магічны;квадрат;

en: Difficulty level of sudokus to be printed
be: Узровень складанасці судоку для друку

en: Set the difficulty level of the sudokus you want to print. Possible values are: "easy", "medium", "hard", "very_hard"
be: Задайце ўзровень складанасці судоку, якія вы хочаце надрукаваць. Магчымыя значэнні: «easy» (лёгка), «medium» (сярэдне), «hard» (цяжка), «very_hard» (вельмі цяжка)

en: Number of Sudokus to print
be: Колькасць судоку для друку

en: Set the number of sudokus you want to print
be: Задайце колькасць судоку, якія вы хочаце надрукаваць

en: Number of Sudokus to print per page
be: Колькасць судоку на старонцы для друку

en: Set the number of sudokus you want to print per page
be: Задайце якую колькасць судоку вы хочаце надрукаваць на старонцы

en: Initialize the earmarks with the possible values for each cell
be: Паставіць паметкі з магчымымі значэннямі для кожнай клеткі

en: Color mistakes and duplicate numbers in red
be: Пазначаць чырвоным колерам памылкі і паўтарэнне лічбаў

en: Displays a big red X in a square if it cannot possibly be filled by any number and duplicate numbers are highlighted in red
be: Паказвае вялікі чырвоны крыжык у квадраце, калі яго нельга запоўніць ніякай лічбай, паўтарэнне лічбаў падсвечваецца чырвоным

en: Check earmarks against duplicates in row, column and block
be: Правяраць, ці не супадаюць лічбы ў паметках з лічбамі ў радку, слупку і блоку

en: Toggle timer and pause buttons
be: Пераключыць таймер і кнопку паўзы

en: Additionally check against the solution for warnings
be: Дадаткова правяраць адпаведнасць рашэнню, каб папярэджваць

en: Automatically clear related earmarks on new number insertion
be: Калі ўведзена новая лічба, аўтаматычна выдаляць адпаведныя лічбы ў паметках

en: Display number picker on second click
be: Паказваць акно выбару лічбаў пасля другога націскання

en: Highlight row, column and square that contain the selected cell
be: Падсвечваць радок, слупок і квадрат, якія змяшчаюць выбраную клетку

en: Highlight the selected cell's row and column
be: Падсвечваць радок і слупок выбранай клеткі

en: Highlight the selected cell's block
be: Падсвечваць блок выбранай клеткі

en: Highlight the selected cell's matching numbers
be: Падсвечваць усе лічбы, як у выбранай клетцы

en: The puzzle's difficulty
be: Складанасць галаваломкі

en: Zoom level
be: Узровень маштабавання

en: Width of the window in pixels
be: Шырыня акна ў пікселях

en: Height of the window in pixels
be: Вышыня акна ў пікселях

en: true if the window is maximized
be: Значэнне «true», калі акно разгорнута

en: true if the window is fullscreen
be: Значэнне «true», калі акно ў поўнаэкранным рэжыме

en: GNOME Sudoku
be: Судоку GNOME

en: GNOME Sudoku is a must-install for puzzle lovers. Based on the popular Japanese game, it comes with a simple interface that makes playing Sudoku fun for players of all skill level.
be: Раім Судоку GNOME ўсім аматарам галаваломак. Яна заснавана на папулярнай японскай лагічнай гульні, а просты і ненадакучлівы інтэрфейс робіць гульню вясёлай незалежна ад вашага майстэрства.

en: Features:
be: Магчымасці:

en: Automatically save and restore your session.
be: Аўтаматычнае захаванне і аднаўленне сеанса.

en: Generate an infinite amount of new puzzles with qqwing.
be: Генерацыя бясконцай колькасці новых галаваломак праз qqwing.

en: Create and solve custom puzzles from scratch.
be: Стварэнне і рашэнне ўласных галаваломак.

en: Adjust a scalable grid to your preferences.
be: Змяняльны пад уласны густ памер сеткі.

en: Use the mouse, keyboard or touch to complete the puzzles.
be: Выкарыстанне мышы, клавіятуры або сэнсарнага ўводу для рашэння галаваломак.

en: Set up advanced strategies like X-Wings with earmarks.
be: Выкарыстанне складанай тактыкі з паметкамі, напрыклад запаўненне накрыж.

en: Take advantage of the highlighter to narrow down possibilities.
be: Выкарыстанне падсветкі, каб спрасціць выбар варыянтаў.

en: Get help with the built-in warnings.
be: Убудаваныя папярэджанні для дапамогі.

en: Keep track of your progression with highscores and a timer.
be: Сачыце за сваімі поспехамі з дапамогай табліцы лепшых вынікаў і таймера.

en: Print puzzles to play Sudoku on the go.
be: Друк галаваломак, каб гуляць у дарозе.

en: A GNOME sudoku game preview
be: Папярэдні агляд Судоку GNOME

en: A GNOME sudoku game in dark mode featuring earmarks and warnings
be: Судоку GNOME з паметкамі і папярэджаннямі ў цёмным рэжыме

en: Unknown Difficulty
be: Невядомая складанасць

en: Easy Difficulty
be: Проста

en: Medium Difficulty
be: Сярэдне

en: Hard Difficulty
be: Цяжка

en: Very Hard Difficulty
be: Вельмі цяжка

en: Custom Puzzle
be: Свая галаваломка

en: Undo Action
be: Адрабіць апошняе дзеянне

en: Redo Action
be: Паўтарыць скасаванае дзеянне

en: Earmark Mode
be: Рэжым паметак

en: Pause
be: Прыпыніць

en: Play
be: Гуляць

en: Play Custom Game
be: Пачаць гульню

en: _New Game…
be: _Новая гульня…

en: _Reset Puzzle
be: _Скінуць галаваломку

en: _Print
be: _Друк

en: Print _Current Puzzle…
be: Надрукаваць _бягучую галаваломку…

en: Print _Multiple Puzzles…
be: Надрукаваць _некалькі галаваломак…

en: Zoom
be: Маштабаванне

en: _Highlighter
be: Пад_светка

en: _Warnings
be: _Папярэджанні

en: _Preferences
be: _Налады

en: _Keyboard Shortcuts
be: _Спалучэнні клавіш

en: _Help
be: _Даведка

en: _About Sudoku
be: _Пра Судоку

en: Main Menu
be: Галоўнае меню

en: Zoom Out
be: Паменшыць

en: Zoom In
be: Павялічыць

en: Fullscreen
be: На ўвесь экран

en: Leave Fullscreen
be: Выйсці з поўнаэкраннага рэжыму

[ctx: preferences dialog]
en: General
be: Агульныя

[ctx: General Preferences]
en: _Timer and Highscores
be: _Таймер і лепшыя вынікі

[ctx: General Preferences]
en: Automatically _Clean Earmarks
be: Пад_чышчаць паметкі аўтаматычна

[ctx: General Preferences]
en: Number Picker on _Second Click
be: Выбар лічбаў пасля _другога націскання

[ctx: General Preferences]
en: Show Earmark _Possibilities
be: Паметкі з _магчымымі значэннямі

[ctx: Preferences Dialog]
en: Warnings
be: Папярэджанні

[ctx: Warning Preferences]
en: Check _Against Solution
be: Правераць _адпаведнасць рашэнню

[ctx: Warning Preferences]
en: _Earmark Warnings
be: _Папярэджанні ў паметках

[ctx: Preferences Dialog]
en: Highlighter
be: Падсветка

[ctx: Highlighter Preferences]
en: Highlight Matching _Numbers
be: Падсвечваць аднолькавыя _лічбы

[ctx: Highlighter Preferences]
en: Highlight _Row and Column
be: Падсвечваць _радкі і слупкі

[ctx: Highlighter Preferences]
en: Highlight _Block
be: Падсвечваць _блокі

en: Print Multiple Puzzles
be: Надрукаваць некалькі галаваломак

en: Number of Puzzles
be: Колькасць галаваломак

en: Number of puzzles per page
be: Колькасць галаваломак на старонцы

en: Difficulty
be: Складанасць

en: Easy
be: Простая

en: Medium
be: Сярэдняя

en: Hard
be: Цяжка

en: Very Hard
be: Вельмі цяжка

en: Select Difficulty
be: Выберыце складанасць

en: Back
be: Назад

en: Select Puzzle Difficulty
be: Выберыце складанасць галаваломкі

[ctx: Difficulty]
en: _Custom
be: Свая _галаваломка

[ctx: Difficulty]
en: _Easy
be: _Проста

[ctx: Difficulty]
en: _Medium
be: _Сярэдне

[ctx: Difficulty]
en: _Hard
be: _Цяжка

[ctx: Difficulty]
en: _Very Hard
be: _Вельмі цяжка

en: _Start Game
be: _Пачаць гульню

[ctx: Shortcuts Window]
en: Game
be: Гульня

[ctx: Shortcuts Window]
en: Move
be: Перамяшчэнне

[ctx: Shortcuts Window]
en: Earmarks
be: Паметкі

[ctx: Shortcuts Window]
en: Clear Cell
be: Ачысціць клетку

[ctx: Shortcuts Window]
en: Undo
be: Адрабіць

[ctx: Shortcuts Window]
en: Redo
be: Паўтарыць адробленае

[ctx: Shortcuts Window]
en: Pause
be: Прыпыніць

[ctx: Shortcuts Window]
en: Earmark Mode
be: Рэжым паметак

[ctx: Shortcuts Window]
en: Number Picker
be: Выбар лічбаў

[ctx: Shortcuts Window]
en: Earmark Picker
be: Выбар лічбаў для паметак

[ctx: Shortcuts Window]
en: New Game
be: Новая гульня

[ctx: Shortcuts Window]
en: Reset Puzzle
be: Скінуць галаваломку

[ctx: Shortcuts Window]
en: Window
be: Акно

[ctx: Shortcuts Window]
en: Go Back
be: Назад

[ctx: Shortcuts Window]
en: Zoom In
be: Павялічыць

[ctx: Shortcuts Window]
en: Zoom Out
be: Паменшыць

[ctx: Shortcuts Window]
en: Zoom Reset
be: Скінуць маштаб

[ctx: Shortcuts Window]
en: Warnings
be: Папярэджанні

[ctx: Shortcuts Window]
en: Highlighter
be: Падсветка

[ctx: Shortcuts Window]
en: Print Current Puzzle
be: Надрукаваць бягучую галаваломку

[ctx: Shortcuts Window]
en: Preferences
be: Налады

[ctx: Shortcuts Window]
en: Keyboard Shortcuts
be: Спалучэнні клавіш

[ctx: Shortcuts Window]
en: Quit
be: Выйсці

[ctx: Shortcuts Window]
en: Help
be: Даведка

[ctx: Shortcuts Window]
en: Menu
be: Меню

[ctx: Shortcuts Window]
en: Fullscreen
be: Поўнаэкранны рэжым

note: Help string for command line --version flag
en: Show release version
be: Паказаць версію выдання

note: Error dialog shown when starting a custom game that is not valid.
en: The puzzle you have entered is not a valid Sudoku.
be: Уведзеная галаваломка не з'яўляецца правільным судоку.

en: Please enter a valid puzzle.
be: Увядзіце правільную галаваломку.

en: Close
be: Закрыць

note: Warning dialog shown when starting a custom game that has multiple solutions.
en: The puzzle you have entered has multiple solutions.
be: Уведзеная галаваломка мае некалькі рашэнняў.

en: Valid Sudoku puzzles have exactly one solution.
be: Правільныя судоку маюць толькі адно рашэнне.

en: _Back
be: _Назад

en: Play _Anyway
be: _Усё роўна гуляць

en: %d minute | %d minutes
be[0]: %d хвіліну
be[1]: %d хвіліны
be[2]: %d хвілін

note: TRANSLATORS: %s is a localized time string in minute(s)
en: Well done, you completed the puzzle in %s and set a new personal best!
be: Выдатна, вы рашылі галаваломку за %s і ўстанавілі асабісты рэкорд!

note: TRANSLATORS: %s is a localized time string in minute(s)
en: Well done, you completed the puzzle in %s!
be: Выдатна, вы рашылі галаваломку за %s!

en: Well done, you completed the puzzle!
be: Выдатна, вы рашылі галаваломку!

en: Quit
be: Выйсці

en: Play _Again
be: Гуляць _зноў

note: Appears on the About dialog. %s is the version of the QQwing puzzle generator in use.
en: The popular Japanese logic puzzle
    
    Puzzles generated by QQwing %s
be: Папулярная японская галаваломка
    
    Галаваломкі згенераваны QQwing %s

en: Clear
be: Ачысціць

en: Lock
be: Заблакіраваць

en: Unlock
be: Разблакіраваць

note: Error message if printing fails
en: Error printing file:
be: Памылка друкавання файла:
