gnome-games - en to sk translation catalogue (144 entries)

en: Test yourself in the classic puzzle
sk: Otestujte sa v klasickej logickej hre

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: magic;square;
sk: kúzlo;kúzelný;magický;štvorec;štvorček;

en: Difficulty level of sudokus to be printed
sk: Úroveň obtiažnosti tlačených hlavolamov sudoku

en: Set the difficulty level of the sudokus you want to print. Possible values are: "easy", "medium", "hard", "very_hard"
sk: Nastaví úroveň obtiažnosti hlavolamov sudoku, ktoré chcete vytlačiť. Možné hodnoty sú - „easy“(ľahká), „medium“(stredná), „hard“(ťažká), „very_hard“(veľmi ťažká)

en: Number of Sudokus to print
sk: Počet sudoku, ktoré sa majú tlačiť

en: Set the number of sudokus you want to print
sk: Nastaví počet hlavolamov sudoku, ktoré chcete vytlačiť

en: Number of Sudokus to print per page
sk: Počet hlavolamov sudoku, ktoré sa majú tlačiť na stránku

en: Set the number of sudokus you want to print per page
sk: Nastaví počet hlavolamov sudoku, ktoré chcete vytlačiť na stránku

en: Initialize the earmarks with the possible values for each cell
sk: Inicializovať poznámky s možnými hodnotami pre každé políčko

en: Color mistakes and duplicate numbers in red
sk: Zafarbiť chyby a zdvojené číslice červenou

en: Displays a big red X in a square if it cannot possibly be filled by any number and duplicate numbers are highlighted in red
sk: Zobrazí veľké červené X v štvorci, ktorý nebude možné vyplniť žiadnou číslicou a zdvojené číslice budú označené na červeno

en: Check earmarks against duplicates in row, column and block
sk: Kontrolovať poznámky na duplicity v riadku, stĺpci a bloku

en: Toggle timer and pause buttons
sk: Prepínať tlačidlá časovača a pauzy

en: Additionally check against the solution for warnings
sk: Dodatočne porovnávať s riešením a zobrazovať upozornenia

en: Automatically clear related earmarks on new number insertion
sk: Automaticky vymazať súvisiace poznámky po vložení čísla

en: Display number picker on second click
sk: Zobraziť výber čísla pri druhom kliknutí

en: Highlight row, column and square that contain the selected cell
sk: Zvýrazniť riadok, stĺpec a štvorec, ktorý obsahuje vybranú bunku

en: Highlight the selected cell's row and column
sk: Zvýrazniť riadok a stĺpec vybraného poľa

en: Highlight the selected cell's block
sk: Zvýrazniť blok vybraného poľa

en: Highlight the selected cell's matching numbers
sk: Zvýrazniť čísla súvisiace s vybraným poľom

en: The puzzle's difficulty
sk: Obťažnosť hlavolamu

en: Zoom level
sk: Úroveň priblíženia

en: Width of the window in pixels
sk: Šírka okna v pixeloch

en: Height of the window in pixels
sk: Výška okna v pixeloch

en: true if the window is maximized
sk: hodnota true ak je okno maximalizované

en: true if the window is fullscreen
sk: hodnota true ak je okno v režime na celú obrazovu

en: GNOME Sudoku
sk: Sudoku prostredia GNOME

en: GNOME Sudoku is a must-install for puzzle lovers. Based on the popular Japanese game, it comes with a simple interface that makes playing Sudoku fun for players of all skill level.
sk: Sudoku prostredia GNOME je nevyhnutnou inštaláciou pre milovníkov hlavolamov, pretože ponúka jednoduché a nenáročné rozhranie, ktoré robí hranie Sudoku zábavným pre hráčov akejkoľvek úrovne skúseností.

en: Features:
sk: Funkcionality:

en: Automatically save and restore your session.
sk: Automatické ukladanie a obnova relácie.

en: Generate an infinite amount of new puzzles with qqwing.
sk: Generovanie nekonečného množstva nových hlavolamov pomocou qqwing.

en: Create and solve custom puzzles from scratch.
sk: Vytváranie a riešenie vlastných hádaniek od základov.

en: Adjust a scalable grid to your preferences.
sk: Úprava škálovateľnej mriežky podľa vlastných preferencií.

en: Use the mouse, keyboard or touch to complete the puzzles.
sk: Možnosť používať myš, klávesnicu alebo dotyk na vyriešenie hádaniek.

en: Set up advanced strategies like X-Wings with earmarks.
sk: Nastavenie pokročilých stratégií ako X-Wings pomocou označení.

en: Take advantage of the highlighter to narrow down possibilities.
sk: Využitie zvýrazňovača na zúženie možností.

en: Get help with the built-in warnings.
sk: Pomoc prostredníctvom integrovaných upozornení.

en: Keep track of your progression with highscores and a timer.
sk: Sledovanie svojho zlepšovania pomocou skóre a časovača.

en: Print puzzles to play Sudoku on the go.
sk: Možnosť tlače hlavolamov Sudoku na hranie bez počítača.

en: A GNOME sudoku game preview
sk: Náhľad hry Sudoku prostredia GNOME

en: A GNOME sudoku game in dark mode featuring earmarks and warnings
sk: Hra Sudoku prostredia GNOME v tmavom režime so značkami a upozorneniami

en: Unknown Difficulty
sk: Neznáma obtiažnosť

en: Easy Difficulty
sk: Ľahká obtiažnosť

en: Medium Difficulty
sk: Stredná obtiažnosť

en: Hard Difficulty
sk: Ťažká obtiažnosť

en: Very Hard Difficulty
sk: Veľmi ťažká obtiažnosť

en: Custom Puzzle
sk: Vlastný hlavolam

en: Paused
sk: Pozastavená

[ctx: preferences dialog]
en: General
sk: Všeobecné

[ctx: General Preferences]
en: _Timer and Highscores
sk: Časovač a najvyššie _skóre

[ctx: General Preferences]
en: Automatically _Clean Earmarks
sk: Automaticky _mazať pozmámky

[ctx: General Preferences]
en: Number Picker on _Second Click
sk: Výber čísla pri _druhom kliknutí

[ctx: General Preferences]
en: Show Earmark _Possibilities
sk: Zobraziť _poznámky o možnostiach

[ctx: Preferences Dialog]
en: Warnings
sk: Upozornenia

[ctx: Warning Preferences]
en: Check _Against Solution
sk: _Kontrolovať voči riešeniu

[ctx: Warning Preferences]
en: _Earmark Warnings
sk: _Upozornenia v poznámkach

[ctx: Preferences Dialog]
en: Highlighter
sk: Zvýrazňovač

[ctx: Highlighter Preferences]
en: Highlight Matching _Numbers
sk: Zvýrazniť _zodpovedajúce čísla

[ctx: Highlighter Preferences]
en: Highlight _Row and Column
sk: Zvýrazniť _riadok a stĺpec

[ctx: Highlighter Preferences]
en: Highlight _Block
sk: Zvýrazniť _blok

en: Print Multiple Puzzles
sk: Tlač viacerých hlavolamov

en: Number of Puzzles
sk: Počet hlavolamov

en: Number of puzzles per page
sk: Počet hlavolamov na stranu

en: Difficulty
sk: Obtiažnosť

en: Easy
sk: Ľahká

en: Medium
sk: Stredná

en: Hard
sk: Ťažká

en: Very Hard
sk: Veľmi ťažká

en: _Print
sk: _Tlačiť

en: Select Puzzle Difficulty
sk: Vyberte obtiažnosť hlavolamu

[ctx: Difficulty]
en: _Custom
sk: _Vlastná

[ctx: Difficulty]
en: _Easy
sk: Ľa_hká

[ctx: Difficulty]
en: _Medium
sk: _Stredná

[ctx: Difficulty]
en: _Hard
sk: Ť_ažká

[ctx: Difficulty]
en: _Very Hard
sk: _Veľmi ťažká

en: _Start Game
sk: _Začať hru

[ctx: Shortcuts Window]
en: Game
sk: Hea

[ctx: Shortcuts Window]
en: Move
sk: Ťah

[ctx: Shortcuts Window]
en: Earmarks
sk: Poznámka

[ctx: Shortcuts Window]
en: Clear Cell
sk: Zmazanie poľa

[ctx: Shortcuts Window]
en: Undo
sk: Vrátenie

[ctx: Shortcuts Window]
en: Redo
sk: Zopakovanie

[ctx: Shortcuts Window]
en: Pause
sk: Pozastavenie

[ctx: Shortcuts Window]
en: Earmark Mode
sk: Režim poznámok

[ctx: Shortcuts Window]
en: Number Picker
sk: Výber čísla

[ctx: Shortcuts Window]
en: Earmark Picker
sk: Výber poznámky

[ctx: Shortcuts Window]
en: New Game
sk: Nová hra

[ctx: Shortcuts Window]
en: Reset Puzzle
sk: Obnova hlavolamu

[ctx: Shortcuts Window]
en: Window
sk: Okno

[ctx: Shortcuts Window]
en: Go Back
sk: Návrat späť

[ctx: Shortcuts Window]
en: Zoom In
sk: Pribláženie

[ctx: Shortcuts Window]
en: Zoom Out
sk: Oddialenie

[ctx: Shortcuts Window]
en: Zoom Reset
sk: Obnova priblíženia

[ctx: Shortcuts Window]
en: Warnings
sk: Upozornenia

[ctx: Shortcuts Window]
en: Highlighter
sk: Zvýrazňovač

[ctx: Shortcuts Window]
en: Print Current Puzzle
sk: Tlač aktuálneho hlavolamu

[ctx: Shortcuts Window]
en: Preferences
sk: Predvoľby

[ctx: Shortcuts Window]
en: Keyboard Shortcuts
sk: Klávesové skratky

[ctx: Shortcuts Window]
en: Quit
sk: Ukončenie

[ctx: Shortcuts Window]
en: Help
sk: Pomocník

[ctx: Shortcuts Window]
en: Menu
sk: Ponuka

[ctx: Shortcuts Window]
en: Fullscreen
sk: Na celú obrazovku

en: _New Game…
sk: _Nová hra…

en: _Reset Puzzle
sk: _Obnoviť hlavolam

en: Print _Current Puzzle…
sk: Vytlačiť _aktuálny hlavolam…

en: Print _Multiple Puzzles…
sk: Vytlačiť _viacero hlavolamov…

en: Zoom
sk: Priblíženie

en: _Highlighter
sk: _Zvýrazňovač

en: _Warnings
sk: _Upozornenia

en: _Preferences
sk: _Predvoľby

en: _Keyboard Shortcuts
sk: _Klávesové skratky

en: _Help
sk: _Pomocník

en: _About Sudoku
sk: _O aplikácii Sudoku

en: Undo Action
sk: Vráti poslednú akciu

en: Redo Action
sk: Znovu vykoná poslednú akciu

en: Back
sk: Návrat späť

en: Earmark Mode
sk: Režim poznámok

en: Leave Fullscreen
sk: Opustí režim na celú obrazovku

en: Main Menu
sk: Hlavná ponuka

en: Zoom Out
sk: Oddiali zobrazenie

en: Zoom In
sk: Priblíži zobrazenie

en: Fullscreen
sk: Režim na celú obrazovku

en: Pause
sk: Pozastaví

en: Play
sk: Prehrá

en: Play Custom Game
sk: Prehrá vlastnú hru

note: Help string for command line --version flag
en: Show release version
sk: Zobrazí verziu vydania

note: Error dialog shown when starting a custom game that is not valid.
en: The puzzle you have entered is not a valid Sudoku.
sk: Hlavolam, ktorý ste zadali, nie je platnou hrou Sudoku.

en: Please enter a valid puzzle.
sk: Prosím, zadajte platný hlavolam.

en: Close
sk: Zavrieť

note: Warning dialog shown when starting a custom game that has multiple solutions.
en: The puzzle you have entered has multiple solutions.
sk: Hlavolam, ktorý ste zadali, má viacero riešení.

en: Valid Sudoku puzzles have exactly one solution.
sk: Platné hlavolamy Sudoku majú iba jedno riešenie.

en: _Back
sk: _Späť

en: Play _Anyway
sk: Hrať _aj napriek tomu

en: Well done, you completed the puzzle in %d minutes and set a new personal best!
sk: Výborne, hlavolam ste dokončili za %d minút a dosiahli ste svoj najlepší osobný výsledok!

en: Well done, you completed the puzzle in %d minutes!
sk: Výborne, hlavolam ste dokončili za %d minút!

en: Quit
sk: Ukončiť

en: Play _Again
sk: Hrať _znovu

note: Appears on the About dialog. %s is the version of the QQwing puzzle generator in use.
en: The popular Japanese logic puzzle
    
    Puzzles generated by QQwing %s
sk: Obľúbený japonský logický hlavolam
    
    Hlavolamy sú generované pomocou QQwing %s

en: Clear
sk: Zmazať

en: Lock
sk: Uzamknúť

en: Unlock
sk: Odomknúť

note: Error message if printing fails
en: Error printing file:
sk: Chyba pri tlačení súboru:

en: Select Difficulty
sk: Výber obtiažnosti

en: Create Puzzle
sk: Vytvorenie hlavolamu
