gnome-sudoku master - en to cs translation catalogue (143 entries)

en: Test yourself in the classic puzzle
cs: Otestujte se v tomto klasickém hlavolamu

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: magic;square;
cs: magický;čtverec;

en: Difficulty level of sudokus to be printed
cs: Úroveň obtížnosti tisknutých sudoku

en: Set the difficulty level of the sudokus you want to print. Possible values are: "easy", "medium", "hard", "very_hard"
cs: Nastavit úroveň obtížnosti pro sudoku, která se budou tisknout. Možné hodnoty jsou: „easy“ (snadné), „medium“ (střední), „hard“ (těžké), „very_hard“ (velmi těžké).

en: Number of Sudokus to print
cs: Počet tisknutých sudoku

en: Set the number of sudokus you want to print
cs: Nastavit počet sudoku, které se mají vytisknout.

en: Number of Sudokus to print per page
cs: Počet tisknutých sudoku na stránku

en: Set the number of sudokus you want to print per page
cs: Nastavit počet sudoku, které se mají vytisknout na jednu stránku.

en: Initialize the earmarks with the possible values for each cell
cs: Inicializovat u všech políček poznačení možných hodnot do oušek

en: Color mistakes and duplicate numbers in red
cs: Chyby v barvě a duplicitní čísla červeně

en: Displays a big red X in a square if it cannot possibly be filled by any number and duplicate numbers are highlighted in red
cs: Zobrazovat velké červené X v políčcích, která není možné vyplnit žádným číslem, a duplicitní čísla červeně zvýrazňovat.

en: Check earmarks against duplicates in row, column and block
cs: Kontrolovat ouška proti duplikátům v řádku, sloupci a bloku

en: Toggle timer and pause buttons
cs: Přepnout tlačítka časovače a pauzy

en: Additionally check against the solution for warnings
cs: Dodatečně porovnat s řešením pro varování

en: Automatically clear related earmarks on new number insertion
cs: Automaticky vymazat související ouška při vložení nového čísla

en: Display number picker on second click
cs: Zobrazovat výběr čísla při druhém kliknutí

en: Highlight row, column and square that contain the selected cell
cs: Zvýrazňovat řádek, sloupec a pole obsahující vybrané políčko

en: Highlight the selected cell's row and column
cs: Zvýrazňovat řádek a sloupec vybraného políčka

en: Highlight the selected cell's block
cs: Zvýrazňovat blok vybraného políčka

en: Highlight the selected cell's matching numbers
cs: Zvýrazňovat odpovídající čísla vybraného políčka

en: The puzzle's difficulty
cs: Obtížnost sudoku

en: Zoom level
cs: Úroveň přiblížení

en: Width of the window in pixels
cs: Šířka okna v pixelech

en: Height of the window in pixels
cs: Výška okna v pixelech

en: true if the window is maximized
cs: Zapnuto, když je okno maximalizováno

en: true if the window is fullscreen
cs: Zapnuto, když je okno přes celou obrazovku

en: GNOME Sudoku
cs: Sudoku GNOME

en: GNOME Sudoku is a must-install for puzzle lovers. Based on the popular Japanese game, it comes with a simple interface that makes playing Sudoku fun for players of all skill level.
cs: Sudoku GNOME je nutností pro milovníky hádanek. Vychází z populární japonské hry a přichází s jednoduchým rozhraním, díky kterému je hraní sudoku zábavné pro hráče všech úrovní.

en: Features:
cs: Vlastnosti:

en: Automatically save and restore your session.
cs: Automaticky ukládejte a obnovujte své sezení.

en: Generate an infinite amount of new puzzles with qqwing.
cs: Vytvářejte nekonečné množství nových sudoku s qqwing.

en: Create and solve custom puzzles from scratch.
cs: Vytvářejte a řešte vlastní sudoku od začátku.

en: Adjust a scalable grid to your preferences.
cs: Upravujte škálovatelnou mřížku podle svých preferencí.

en: Use the mouse, keyboard or touch to complete the puzzles.
cs: K dokončení sudoku používejte myš, klávesnici nebo dotyk.

en: Set up advanced strategies like X-Wings with earmarks.
cs: Nastavujte pokročilé strategie, jako jsou X-Wings, s oušky.

en: Take advantage of the highlighter to narrow down possibilities.
cs: Využívejte zvýrazňovač k zúžení možností.

en: Get help with the built-in warnings.
cs: Získávejte pomoc s vestavěnými varováními.

en: Keep track of your progression with highscores and a timer.
cs: Sledujte svůj postup pomocí žebříčků a časovače.

en: Print puzzles to play Sudoku on the go.
cs: Tiskněte si hlavolamy a hrajte sudoku na cestách.

en: A GNOME sudoku game preview
cs: Ukázka hry Sudoku GNOME

en: A GNOME sudoku game in dark mode featuring earmarks and warnings
cs: Sudoku v prostředí GNOME v tmavém režimu s oušky a upozorněními

en: Unknown Difficulty
cs: Neznámá obtížnost

en: Easy Difficulty
cs: Nízká obtížnost

en: Medium Difficulty
cs: Střední obtížnost

en: Hard Difficulty
cs: Vysoká obtížnost

en: Very Hard Difficulty
cs: Velmi vysoká obtížnost

en: Custom Puzzle
cs: Vlastní sudoku

en: Undo Action
cs: Vrátit akci zpět

en: Redo Action
cs: Znovu provést akci

en: Earmark Mode
cs: Režim oušek

en: Pause
cs: Pozastavit

en: Play
cs: Hrát

en: Play Custom Game
cs: Hrát vlastní hru

en: _New Game…
cs: _Nová hra…

en: _Reset Puzzle
cs: _Resetovat sudoku

en: _Print
cs: _Tisk

en: Print _Current Puzzle…
cs: Vytisknout _současné sudoku…

en: Print _Multiple Puzzles…
cs: Vytisknout několik su_doku…

en: Zoom
cs: Zvětšení

en: _Highlighter
cs: Zvý_razňovač

en: _Warnings
cs: _Varování

en: _Preferences
cs: _Předvolby

en: _Keyboard Shortcuts
cs: _Klávesové zkratky

en: _Help
cs: _Nápověda

en: _About Sudoku
cs: O _aplikaci Sudoku

en: Main Menu
cs: Hlavní nabídka

en: Zoom Out
cs: Oddálit

en: Zoom In
cs: Přiblížit

en: Fullscreen
cs: Celá obrazovka

en: Leave Fullscreen
cs: Opustit celou obrazovku

[ctx: preferences dialog]
en: General
cs: Obecné

[ctx: General Preferences]
en: _Timer and Highscores
cs: Č_asovač a žebříčky

[ctx: General Preferences]
en: Automatically _Clean Earmarks
cs: Automati_cky vyčistit ouška

[ctx: General Preferences]
en: Number Picker on _Second Click
cs: Výběr čísla při _druhém kliknutí

[ctx: General Preferences]
en: Show Earmark _Possibilities
cs: Zobrazit _možnosti oušek

[ctx: Preferences Dialog]
en: Warnings
cs: Varování

[ctx: Warning Preferences]
en: Check _Against Solution
cs: Zkontrolov_at proti řešení

[ctx: Warning Preferences]
en: _Earmark Warnings
cs: Varování _oušek

[ctx: Preferences Dialog]
en: Highlighter
cs: Zvýrazňovač

[ctx: Highlighter Preferences]
en: Highlight Matching _Numbers
cs: Zvýrazňovat odpovídající čís_la

[ctx: Highlighter Preferences]
en: Highlight _Row and Column
cs: Zvý_razňovat řádek a sloupec

[ctx: Highlighter Preferences]
en: Highlight _Block
cs: Zvýrazňovat _blok

en: Print Multiple Puzzles
cs: Tisk několika sudoku

en: Number of Puzzles
cs: Počet sudoku

en: Number of puzzles per page
cs: Počet sudoku na stránku

en: Difficulty
cs: Obtížnost

en: Easy
cs: Jednoduchá

en: Medium
cs: Střední

en: Hard
cs: Těžká

en: Very Hard
cs: Velmi těžká

en: Select Difficulty
cs: Výběr obtížnosti

en: Back
cs: Zpět

en: Select Puzzle Difficulty
cs: Vyberte obtížnost sudoku

[ctx: Difficulty]
en: _Custom
cs: V_lastní

[ctx: Difficulty]
en: _Easy
cs: _Jednoduchá

[ctx: Difficulty]
en: _Medium
cs: _Střední

[ctx: Difficulty]
en: _Hard
cs: _Těžká

[ctx: Difficulty]
en: _Very Hard
cs: _Velmi těžká

en: _Start Game
cs: _Začít hru

[ctx: Shortcuts Window]
en: Game
cs: Hra

[ctx: Shortcuts Window]
en: Move
cs: Přesunout

[ctx: Shortcuts Window]
en: Earmarks
cs: Ouška

[ctx: Shortcuts Window]
en: Clear Cell
cs: Vymazat políčko

[ctx: Shortcuts Window]
en: Undo
cs: Zpět

[ctx: Shortcuts Window]
en: Redo
cs: Znovu

[ctx: Shortcuts Window]
en: Pause
cs: Pozastavit

[ctx: Shortcuts Window]
en: Earmark Mode
cs: Režim oušek

[ctx: Shortcuts Window]
en: Number Picker
cs: Výběr čísel

[ctx: Shortcuts Window]
en: Earmark Picker
cs: Výběr oušek

[ctx: Shortcuts Window]
en: New Game
cs: Nová hra

[ctx: Shortcuts Window]
en: Reset Puzzle
cs: Resetovat sudoku

[ctx: Shortcuts Window]
en: Window
cs: Okno

[ctx: Shortcuts Window]
en: Go Back
cs: Přejít zpět

[ctx: Shortcuts Window]
en: Zoom In
cs: Přiblížit

[ctx: Shortcuts Window]
en: Zoom Out
cs: Oddálit

[ctx: Shortcuts Window]
en: Zoom Reset
cs: Výchozí přiblížení

[ctx: Shortcuts Window]
en: Warnings
cs: Varování

[ctx: Shortcuts Window]
en: Highlighter
cs: Zvýrazňovač

[ctx: Shortcuts Window]
en: Print Current Puzzle
cs: Vytisknout současné sudoku

[ctx: Shortcuts Window]
en: Preferences
cs: Předvolby

[ctx: Shortcuts Window]
en: Keyboard Shortcuts
cs: Klávesové zkratky

[ctx: Shortcuts Window]
en: Quit
cs: Ukončit

[ctx: Shortcuts Window]
en: Help
cs: Nápověda

[ctx: Shortcuts Window]
en: Menu
cs: Nabídka

[ctx: Shortcuts Window]
en: Fullscreen
cs: Celá obrazovka

note: Help string for command line --version flag
en: Show release version
cs: Zobrazit verzi vydání

note: Error dialog shown when starting a custom game that is not valid.
en: The puzzle you have entered is not a valid Sudoku.
cs: Sudoku, které jste zadali, není platné sudoku.

en: Please enter a valid puzzle.
cs: Zadejte prosím platný hlavolam.

en: Close
cs: Zavřít

note: Warning dialog shown when starting a custom game that has multiple solutions.
en: The puzzle you have entered has multiple solutions.
cs: Sudoku, které jste zadali, má více řešení.

en: Valid Sudoku puzzles have exactly one solution.
cs: Platné Sudoku má právě jedno řešení.

en: _Back
cs: _Zpět

en: Play _Anyway
cs: _Přesto hrát

en: %d minute | %d minutes
cs[0]: %d minutu
cs[1]: %d minuty
cs[2]: %d minut

note: TRANSLATORS: %s is a localized time string in minute(s)
en: Well done, you completed the puzzle in %s and set a new personal best!
cs: Úspěšně hotovo, sudoku jste vyřešili za %s a dosáhli jste nového osobního rekordu!

note: TRANSLATORS: %s is a localized time string in minute(s)
en: Well done, you completed the puzzle in %s!
cs: Úspěšně hotovo, sudoku jste vyřešili za %s!

en: Well done, you completed the puzzle!
cs: Úspěšně hotovo, sudoku jste vyřešili!

en: Quit
cs: Ukončit

en: Play _Again
cs: Hrát znov_u

en: Clear
cs: Vymazat

en: Lock
cs: Uzamknout

en: Unlock
cs: Odemknout

note: Error message if printing fails
en: Error printing file:
cs: Chyba při tisku souboru:
