gnome-sudoku - en to pl translation catalogue (74 entries)

en: _New Puzzle
pl: _Nowa łamigłówka

en: Create Custom Game
pl: Utwórz własną łamigłówkę

en: _Clear Board
pl: Wyc_zyść planszę

en: _Print
pl: Wy_drukuj

en: Print _Current Puzzle…
pl: Wydrukuj _bieżącą planszę…

en: Print _Multiple Puzzles…
pl: Wydrukuj _wiele plansz…

en: High_lighter
pl: Wy_różnianie

en: _Warnings
pl: Po_dpowiedzi

en: _Help
pl: Pomo_c

en: _About Sudoku
pl: _O grze

en: Undo your last action
pl: Cofa ostatni ruch

en: Redo your last action
pl: Powtarza ostatni ruch

en: Go back to the current game
pl: Wraca do bieżącej gry

en: Main Menu
pl: Menu główne

en: Pause
pl: Wstrzymuje

en: Start playing the custom puzzle you have created
pl: Rozpoczyna grę w utworzoną łamigłówkę

en: Select Game Difficulty
pl: Wybór trudności gry

en: Easy
pl: Łatwa

en: Medium
pl: Średnia

en: Hard
pl: Trudna

en: Very Hard
pl: Bardzo trudna

en: Start Game
pl: Rozpocznij grę

en: Test your logic skills in this number grid puzzle
pl: Łamigłówka liczbowa sprawdzająca logiczne myślenie

en: Play the popular Japanese logic game. GNOME Sudoku is a must-install for Sudoku lovers, with a simple, unobtrusive interface that makes playing Sudoku fun for players of any skill level.
pl: Popularne japońskie łamigłówki logiczne. Gra GNOME Sudoku jest przeznaczona dla wszystkich miłośników Sudoku, a jej prosty, łatwy w użyciu interfejs czyni grę przyjemną dla graczy o każdych umiejętnościach.

en: Each game is assigned a difficulty similar to those given by newspapers and websites, so your game will be as easy or as difficult as you want it to be.
pl: Każda plansza ma przydzielony poziom trudności podobny do tych z gazet i witryn internetowych, więc można wybrać planszę o pasującym poziomie.

en: If you like to play on paper, you can print games out. You can choose how many games you want to print per page and what difficulty of games you want to print: as a result, GNOME Sudoku can act a renewable Sudoku book for you.
pl: Można także drukować plansze, aby grać na papierze. Można wybrać liczbę plansz na stronę i ich poziom. Gra GNOME Sudoku może więc być używana jako odnawialna książka do Sudoku.

en: A GNOME sudoku game preview
pl: Podgląd gry GNOME Sudoku

en: The GNOME Project
pl: Projekt GNOME

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: magic;square;
pl: magia;magiczne;kwadraty;

en: Difficulty level of sudokus to be printed
pl: Poziom trudności drukowanych plansz Sudoku

en: Set the difficulty level of the sudokus you want to print. Possible values are: "easy", "medium", "hard", "very_hard"
pl: Ustawia poziom trudności drukowanych plansz Sudoku. Możliwe wartości: „easy” (łatwa), „medium” (średnia), „hard” (trudna), „very_hard” (bardzo trudna)

en: Number of Sudokus to print
pl: Liczba plansz Sudoku do wydrukowania

en: Set the number of sudokus you want to print
pl: Ustawia liczbę plansz Sudoku do wydrukowania

en: Number of Sudokus to print per page
pl: Liczba plansz Sudoku na stronę do wydrukowania

en: Set the number of sudokus you want to print per page
pl: Ustawia liczbę plansz Sudoku na stronę do wydrukowania

en: Warn about unfillable squares and duplicate numbers
pl: Ostrzeganie o niewypełnialnych kwadratach i powtórzonych liczbach

en: Displays a big red X in a square if it cannot possibly be filled by any number and duplicate numbers are highlighted in red
pl: Wyświetla wielki, czerwony znak X w kwadracie, którego nie można wypełnić żadną liczbą, oraz wyróżnia powtórzone liczby na czerwono

en: Additionally warn when correct solution is violated or not earmarked
pl: Dodatkowe ostrzeganie, kiedy właściwe rozwiązanie jest naruszone albo nie ma notatki

en: Changes the background color of a square to red if the value does not match puzzle solution, or if no earmark matches the puzzle solution
pl: Zmienia kolor tła kwadratu na czerwony, jeśli wartość nie zgadza się z rozwiązaniem, albo jeśli żadna notatka nie zgadza się z rozwiązaniem

en: Highlight row, column and square that contain the selected cell
pl: Wyróżnianie rzędu, kolumny i kwadratu, który zawiera zaznaczoną komórkę

en: Width of the window in pixels
pl: Szerokość okna w pikselach

en: Height of the window in pixels
pl: Wysokość okna w pikselach

en: true if the window is maximized
pl: Wartość „true” oznacza, że okno jest zmaksymalizowane

en: Initialize the earmarks with the possible values for each cell
pl: Notatki zaczynają z możliwymi wartościami dla każdej komórki

en: Print Multiple Puzzles
pl: Drukowanie wielu plansz

en: Number of Puzzles
pl: Liczba plansz

en: Number of puzzles per page
pl: Liczba plansz na stronę

en: Difficulty
pl: Trudność

en: Unknown Difficulty
pl: Nieznana trudność

en: Easy Difficulty
pl: Niska trudność

en: Medium Difficulty
pl: Średnia trudność

en: Hard Difficulty
pl: Wysoka trudność

en: Very Hard Difficulty
pl: Bardzo wysoka trudność

en: Custom Puzzle
pl: Własna łamigłówka

note: Help string for command line --version flag
en: Show release version
pl: Wyświetla wersję wydania

note: Help string for command line --show-possible flag
en: Show the possible values for each cell
pl: Wyświetla możliwe wartości dla każdej komórki

note: Error dialog shown when starting a custom game that is not valid.
en: The puzzle you have entered is not a valid Sudoku.
pl: Podana łamigłówka jest nieprawidłowa.

en: Please enter a valid puzzle.
pl: Proszę podać prawidłową łamigłówkę.

en: Close
pl: Zamknij

note: Warning dialog shown when starting a custom game that has multiple solutions.
en: The puzzle you have entered has multiple solutions.
pl: Podana łamigłówka ma kilka rozwiązań.

en: Valid Sudoku puzzles have exactly one solution.
pl: Prawidłowe łamigłówki Sudoku mają dokładnie jedno rozwiązanie.

en: _Back
pl: _Wstecz

en: Play _Anyway
pl: _Zagraj mimo to

en: Well done, you completed the puzzle in %d minute! | Well done, you completed the puzzle in %d minutes!
pl[0]: Łamigłówkę rozwiązano w %d minutę!
pl[1]: Łamigłówkę rozwiązano w %d minuty!
pl[2]: Łamigłówkę rozwiązano w %d minut!

en: Quit
pl: Zakończ

en: Play _Again
pl: _Zagraj ponownie

en: Reset the board to its original state?
pl: Przywrócić planszę do jej pierwotnego stanu?

en: No
pl: Nie

en: Yes
pl: Tak

note: Appears on the About dialog. %s is the version of the QQwing puzzle generator in use.
en: The popular Japanese logic puzzle
    
    Puzzles generated by QQwing %s
pl: Popularne japońskie łamigłówki logiczne
    
    Łamigłówki tworzone przez program QQwing %s

en: Clear
pl: Wyczyść

note: Error message if printing fails
en: Error printing file:
pl: Błąd podczas drukowania pliku:

en: Select Difficulty
pl: Wybór trudności

en: Create Puzzle
pl: Tworzenie łamigłówki
