gnome-sudoku master - en to eu translation catalogue (140 entries)

en: Test yourself in the classic puzzle
eu: Bota erronka zeure buruari puzzle klasiko honetan

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: magic;square;
eu: magikoa;karratua;

en: Initialize the earmarks with the possible values for each cell
eu: Hasieratu ohartxoak gelaxka bakoitzeko balio posibleekin

en: Check for duplicates in row, column and block
eu: Egiaztatu bikoiztuak errenkada, zutabe eta blokean

en: Check earmarks against duplicates in row, column and block
eu: Egiaztatu ohartxoak bikoiztuekin errenkada, zutabe eta blokean

en: Toggle timer and pause buttons
eu: Txandakatu tenporizadorea eta pausatze-botoiak

en: Additionally check against the solution for warnings
eu: Egiaztatu ebazpenarekin, abisuak jasotzeko

en: Automatically clear related earmarks on new number insertion
eu: Automatikoki garbitu ohartxo erlazionatuak zenbakiak txertatzean

en: Display number picker on second click
eu: Bistaratu zenbaki-aukeratzailea bigarren klik egitean

en: Highlight the selected cell's row and column
eu: Nabarmendu hautatutako gelaxkaren errenkada eta zutabea

en: Highlight the selected cell's block
eu: Nabarmendu hautatutako gelaxkaren blokea

en: Highlight the selected cell's matching numbers
eu: Nabarmendu hautatutako gelaxkarekin bat datozen zenbakiak

en: The puzzle's difficulty
eu: Puzzlearen zailtasuna

en: Zoom level
eu: Zoomaren maila

en: Width of the window in pixels
eu: Leiho nagusiaren zabalera (pixeletan)

en: Height of the window in pixels
eu: Leiho nagusiaren altuera (pixeletan)

en: true if the window is maximized
eu: egia leihoa maximizatuta badago

en: true if the window is fullscreen
eu: egia leihoa pantaila osoan badago

en: GNOME Sudoku
eu: GNOME Sudokua

en: GNOME Sudoku is a must-install for puzzle lovers. Based on the popular Japanese game, it comes with a simple interface that makes playing Sudoku fun for players of all skill level.
eu: Puzzleen zaleek GNOME Sudoku instalatuta eduki beharko lukete beti. Japoniako joko ezagunean oinarrituta, interfaze xumekoa da (trabarik egiten ez duena) eta edozer mailatan trebetasuna duten jokalarientzako prestatuta dago.

en: Features:
eu: Eginbideak:

en: Automatically save and restore your session.
eu: Automatikoki gorde eta leheneratu saioa.

en: Generate an infinite amount of new puzzles with qqwing.
eu: Sortu puzzle berrien kopuru amaigabea qqwing erabiliz.

en: Easily share puzzles with friends, or save them for later.
eu: Partekatu modu errazean puzzleak lagunekin, edo gorde geroago erabiltzeko.

en: Adjust a scalable grid to your preferences.
eu: Soitu saretaren eskala zure hobespenen arabera.

en: Use the mouse, keyboard or touch to complete the puzzles.
eu: Erabili sagua, teklatua edo ukipena puzzleak osatzeko.

en: Set up advanced strategies like X-Wings with earmarks.
eu: Konfiguratu estrategia aurreratuak, adibidez ohartxodun X-Wings.

en: Take advantage of the highlighter to narrow down possibilities.
eu: Baliatu nabarmentzea balizko konponbideak mugatzeko.

en: Get help with the built-in warnings.
eu: Eskuratu laguntza abisuen bidez.

en: Keep track of your progression with highscores and a timer.
eu: Egin zure aurrerapenen jarraipena marka pertsonalak eta tenporizadorea erabiliz.

en: Print puzzles to play Sudoku on the go.
eu: Inprimatu puzzleak paperean ere jokatzeko.

en: A GNOME sudoku game preview
eu: GNOMEren sudoku joko baten aurrebista

en: A GNOME sudoku game in dark mode featuring earmarks and warnings
eu: GNOMEren sudoku-joko bat modu ilunean, ohartxoak eta abisuak bistan dituela

en: Unknown Difficulty
eu: Zailtasun ezezaguna

en: Easy Difficulty
eu: Zailtasun erraza

en: Medium Difficulty
eu: Tarteko zailtasuna

en: Hard Difficulty
eu: Zailtasun zaila

en: Very Hard Difficulty
eu: Zailtasun oso zaila

en: Undo Action
eu: Desegin ekintza

en: Redo Action
eu: Berregin ekintza

en: Earmark Mode
eu: Ohartxoen modua

en: Pause
eu: Pausatu

en: Play
eu: Jokatu

en: _New Game…
eu: _Joko berria…

en: _Puzzle
eu: _Puzzlea

en: _Reset
eu: _Berrezarri

en: _Share
eu: P_artekatu

en: _Save As…
eu: Gorde _honela…

en: _Export…
eu: E_sportatu…

en: Print _Generator
eu: Inprimatze-_sortzailea

en: Zoom
eu: Zooma

en: _Preferences
eu: _Hobespenak

en: _Keyboard Shortcuts
eu: Las_ter-teklak

en: _Help
eu: _Laguntza

en: _About Sudoku
eu: Sudoku jokoari _buruz

en: Main Menu
eu: Menu nagusia

en: Zoom Out
eu: Txikiagotu

en: Zoom In
eu: Handiagotu

en: Fullscreen
eu: Pantaila osoa

en: Leave Fullscreen
eu: Irten pantaila osotik

[ctx: preferences dialog]
en: General
eu: Orokorra

[ctx: General Preferences]
en: _Timer and Highscores
eu: _Tenporizadorea eta puntuazioak

[ctx: General Preferences]
en: Automatically _Clean Earmarks
eu: Automatikoki _garbitu ohartxoak

[ctx: General Preferences]
en: Number Picker on _Second Click
eu: Zanbaki-aukeratzailea _bigarren klik egitean

[ctx: General Preferences]
en: Show Earmark _Possibilities
eu: Erakutsi ohartxoen _aukerak

[ctx: Preferences Dialog]
en: Warnings
eu: Abisuak

[ctx: Warning Preferences]
en: _Duplicate Warnings
eu: _Bikoiztuen abisuak

[ctx: Warning Preferences]
en: S_olution Warnings
eu: E_bazpen-abisuan

[ctx: Warning Preferences]
en: _Earmark Warnings
eu: _Ohartxo-abisuak

[ctx: Preferences Dialog]
en: Highlighter
eu: Nabarmentzea

[ctx: Highlighter Preferences]
en: Highlight _Row and Column
eu: Nabarmendu _errenkada eta zutabea

[ctx: Highlighter Preferences]
en: Highlight _Block
eu: Nabarmendu _blokea

[ctx: Highlighter Preferences]
en: Highlight Matching _Numbers
eu: Nabarmendu bat datozen _zenbakiak

en: Print Multiple Puzzles
eu: Inprimatu hainbat puzzle

en: _Number of Puzzles
eu: Puzzle k_opurua

en: _Number of Puzzles per Page
eu: Puzzle kopurua o_rriko

en: _Difficulty
eu: _Zailtasuna

en: Easy
eu: Erraza

en: Medium
eu: Tartekoa

en: Hard
eu: Zaila

en: Very Hard
eu: Oso zaila

en: Print _Current Puzzle
eu: Inprimatu _uneko puzzlea

en: _Print…
eu: I_nprimatu…

en: Select Difficulty
eu: Hautatu zailtasuna

en: Back
eu: Atzera

en: Select Puzzle Difficulty
eu: Hautatu puzzlearen zailtasuna

[ctx: Difficulty]
en: _Custom
eu: _Pertsonalizatu

[ctx: Difficulty]
en: _Easy
eu: _Erraza

[ctx: Difficulty]
en: _Medium
eu: _Tartekoa

[ctx: Difficulty]
en: _Hard
eu: _Zaila

[ctx: Difficulty]
en: _Very Hard
eu: _Oso zaila

en: _Start Game
eu: _Hasi jokoa

en: _Open...
eu: _Ireki...

en: _Start Shared Game
eu: _Hasi joko partekatua

[ctx: Shortcuts Window]
en: Game
eu: Jokoa

[ctx: Shortcuts Window]
en: Move
eu: Mugitu

[ctx: Shortcuts Window]
en: Earmarks
eu: Ohartxoak

[ctx: Shortcuts Window]
en: Clear Cell
eu: Garbitu gelaxka

[ctx: Shortcuts Window]
en: Number Picker
eu: Zenbaki-aukeratzailea

[ctx: Shortcuts Window]
en: Earmark Picker
eu: Ohartxo-aukeratzailea

[ctx: Shortcuts Window]
en: Earmark Mode
eu: Ohartxoen modua

[ctx: Shortcuts Window]
en: Pause
eu: Pausatu

[ctx: Shortcuts Window]
en: Undo
eu: Desegin

[ctx: Shortcuts Window]
en: Redo
eu: Berregin

[ctx: Shortcuts Window]
en: New Game…
eu: Joko berria…

[ctx: Shortcuts Window]
en: Zoom In
eu: Handiagotu

[ctx: Shortcuts Window]
en: Zoom Out
eu: Txikiagotu

[ctx: Shortcuts Window]
en: Zoom Reset
eu: Berrezarri zooma

[ctx: Shortcuts Window]
en: Puzzle
eu: Puzzlea

[ctx: Shortcuts Window]
en: Reset
eu: Berrezarri

[ctx: Shortcuts Window]
en: Share
eu: Partekatu

[ctx: Shortcuts Window]
en: Save As…
eu: Gorde honela…

[ctx: Shortcuts Window]
en: Export…
eu: Esportatu…

[ctx: Shortcuts Window]
en: Print Generator
eu: Inprimatze-sortzailea

[ctx: Shortcuts Window]
en: Window
eu: Leihoa

[ctx: Shortcuts Window]
en: Go Back
eu: Joan atzera

[ctx: Shortcuts Window]
en: Preferences
eu: Hobespenak

[ctx: Shortcuts Window]
en: Keyboard Shortcuts
eu: Laster-teklak

[ctx: Shortcuts Window]
en: Quit
eu: Irten

[ctx: Shortcuts Window]
en: Help
eu: Laguntza

[ctx: Shortcuts Window]
en: Menu
eu: Menua

[ctx: Shortcuts Window]
en: Fullscreen
eu: Pantaila osoa

en: Paused
eu: Pausatuta

en: Puzzle copied to clipboard
eu: Puzzlea arbelean kopiatu da

note: Help string for command line --version flag
en: Show release version
eu: Erakutsi argitaratze-bertsioa

note: Text in dialog that displays when the game is over.
en: Puzzle Completed!
eu: Puzzlea osatu da

en: %d minute | %d minutes
eu[0]: minutu %d
eu[1]: %d minutu

note: TRANSLATORS: %s is a localized time string in minute(s)
en: Well done, you completed the puzzle in %s and set a new personal best!
eu: Ongi egina! Puzzlea %s minututan osatu duzu eta marka pertsonala ezarri duzu!

note: TRANSLATORS: %s is a localized time string in minute(s)
en: Well done, you completed the puzzle in %s!
eu: Ongi egina! Puzzlea %s minututan osatu duzu!

en: _Quit
eu: Ir_ten

en: _Change Difficulty
eu: _Aldatu zailtasuna

en: _Play Again
eu: Jokatu _berriro

en: Failed to import the puzzle, please enter a valid Sudoku puzzle
eu: Huts egin du puzzlea inportatzeak sartu baliozko Sudoku puzzle bat

en: _Cancel
eu: _Utzi

en: _Try Again
eu: _Saiatu berriro

en: Clear
eu: Garbitu

en: Lock
eu: Blokeatu

en: Unlock
eu: Desblokeatu

note: Error message if printing fails
en: Error printing file:
eu: Errorea fitxategia inprimatzean:

en: Close
eu: Itxi
