sushi master - en to ab translation catalogue (13 entries)

en: Provide a facility for quickly viewing different kinds of files
ab: Ишәнаҭоит алшара иаарццакны хкы рацәала афаилқәа рыхәаԥшра

en: Sushi is a file previewer for the GNOME desktop environment. It is an independent component that integrates with GNOME Files (Nautilus).
ab: Sushi- ишәнаҭоит алшара иаарццакны аусуратә ишәа шәахәаԥшырц.Уи ихьыԥшым хәҭаҵас афаил иалалоит.

en: Type
ab: Ахкы

en: %d item | %d items
ab[0]: %d Хәҭак
ab[1]: %d Ахәҭақәа

en: Empty Folder
ab: Иҭацәу ақьаадҭра

en: Size
ab: Ашәага

en: Modified
ab: Ианыԥсахыз арыцхә

note: TRANSLATORS: This is a filename, e.g. "image.jpg"
en: Unable to display %s
ab: Арбара залшом %s

note: TRANSLATORS: This is the display name of an application, e.g. "Open With Image Viewer"
en: Open With %s
ab: Аԥшьы %s аҟны аартра

en: Open
ab: Аартра

en: from
ab: аҟынтә

en: by
ab: ила

en: %d of %d
ab: %d аҟынтә %d
