sushi master - en to bg translation catalogue (13 entries)

en: Provide a facility for quickly viewing different kinds of files
bg: Програма за бърз преглед на файлове

en: Sushi is a file previewer for the GNOME desktop environment. It is an independent component that integrates with GNOME Files (Nautilus).
bg: Sushi е програма за преглед на файлове за графичната среда GNOME. Тя е компонент, който се интегрира с програмата за управление на файлове (Nautilus).

en: Type
bg: Вид

en: %d item | %d items
bg[0]: %d обект
bg[1]: %d обекта

en: Empty Folder
bg: Празна папка

en: Size
bg: Размер

en: Modified
bg: Променен

note: TRANSLATORS: This is a filename, e.g. "image.jpg"
en: Unable to display %s
bg: „%s“ не може да се покаже

note: TRANSLATORS: This is the display name of an application, e.g. "Open With Image Viewer"
en: Open With %s
bg: Отваряне с %s

en: Open
bg: Отваряне

en: from
bg: от

en: by
bg: на

en: %d of %d
bg: %d от %d
