sushi master - en to da translation catalogue (12 entries)

en: Provide a facility for quickly viewing different kinds of files
da: En funktion til hurtigt at vise forskellige typer fil

en: Sushi is a file previewer for the GNOME desktop environment. It is an independent component that integrates with GNOME Files (Nautilus).
da: Sushi er en filforhåndsviser til GNOME-skrivebordsmiljøet. Det er en uafhængig komponent som integrerer med GNOME Filer (Nautilus).

en: %d item | %d items
da[0]: %d element
da[1]: %d elementer

en: Empty Folder
da: Tom mappe

en: Size
da: Størrelse

en: Modified
da: Ændret

note: TRANSLATORS: This is a filename, e.g. "image.jpg"
en: Unable to display %s
da: Kan ikke vise %s

note: TRANSLATORS: This is the display name of an application, e.g. "Open With Image Viewer"
en: Open With %s
da: Åbn med %s

en: Open
da: Åbn

en: from
da: fra

en: by
da: af

en: %d of %d
da: %d af %d
