sushi master - en to de translation catalogue (13 entries)

en: Provide a facility for quickly viewing different kinds of files
de: Verschiedene Arten von Dateien schnell ansehen

en: Sushi is a file previewer for the GNOME desktop environment. It is an independent component that integrates with GNOME Files (Nautilus).
de: Sushi ist eine Dateivorschau für die GNOME-Arbeitsumgebung. Sie ist eine unabhängige Komponente, die sich nahtlos in GNOME Dateien (Nautilus) integriert.

en: Type
de: Typ

en: %d item | %d items
de[0]: %d Objekt
de[1]: %d Objekte

en: Empty Folder
de: Leerer Ordner

en: Size
de: Größe

en: Modified
de: Geändert

note: TRANSLATORS: This is a filename, e.g. "image.jpg"
en: Unable to display %s
de: %s kann nicht angezeigt werden

note: TRANSLATORS: This is the display name of an application, e.g. "Open With Image Viewer"
en: Open With %s
de: Mit %s öffnen

en: Open
de: Öffnen

en: from
de: aus

en: by
de: von

en: %d of %d
de: %d von %d
