sushi master - en to el translation catalogue (13 entries)

en: Provide a facility for quickly viewing different kinds of files
el: Μια δυνατότητα γρήγορης προβολής διαφόρων ειδών αρχείων

en: Sushi is a file previewer for the GNOME desktop environment. It is an independent component that integrates with GNOME Files (Nautilus).
el: Το Sushi είναι ένα πρόγραμμα προεπισκόπησης αρχείων για το περιβάλλον επιφάνειας εργασίας GNOME. Είναι ένα ανεξάρτητο στοιχείο που ενσωματώνεται στο πρόγραμμα Αρχεία GNOME (Nautilus).

en: Type
el: Τύπος

en: %d item | %d items
el[0]: %d αντικείμενο
el[1]: %d αντικείμενα

en: Empty Folder
el: Άδειασμα του φακέλου

en: Size
el: Μέγεθος

en: Modified
el: Τροποποιήθηκε

note: TRANSLATORS: This is a filename, e.g. "image.jpg"
en: Unable to display %s
el: Αδυναμία εμφάνισης %s

note: TRANSLATORS: This is the display name of an application, e.g. "Open With Image Viewer"
en: Open With %s
el: Άνοιγμα με %s

en: Open
el: Άνοιγμα

en: from
el: του

en: by
el: από

en: %d of %d
el: %d από %d
