sushi master - en to es_ES translation catalogue (13 entries)

en: Provide a facility for quickly viewing different kinds of files
es_ES: Proporciona la posibilidad de ver rápidamente diferentes tipos de archivos

en: Sushi is a file previewer for the GNOME desktop environment. It is an independent component that integrates with GNOME Files (Nautilus).
es_ES: Sushi es un previsualizador de archivos para el entorno de escritorio GNOME. Es un componente independiente que se integra con Archivos de GNOME (Nautilus).

en: Type
es_ES: Tipo

en: %d item | %d items
es_ES[0]: %d elemento
es_ES[1]: %d elementos

en: Empty Folder
es_ES: Vaciar carpeta

en: Size
es_ES: Tamaño

en: Modified
es_ES: Modificada

note: TRANSLATORS: This is a filename, e.g. "image.jpg"
en: Unable to display %s
es_ES: No se puede mostrar %s

note: TRANSLATORS: This is the display name of an application, e.g. "Open With Image Viewer"
en: Open With %s
es_ES: Abrir con %s

en: Open
es_ES: Abrir

en: from
es_ES: desde

en: by
es_ES: por

en: %d of %d
es_ES: %d de %d
