sushi master - en to fi translation catalogue (13 entries)

en: Provide a facility for quickly viewing different kinds of files
fi: Tarjoaa mahdollisuuden katsella nopeasti erilaisia tiedostoja

en: Sushi is a file previewer for the GNOME desktop environment. It is an independent component that integrates with GNOME Files (Nautilus).
fi: Sushi on tiedostojen esikatselukseen tarkoitettu sovellus Gnome-työpöydälle. Se on itsenäinen komponentti, joka integroituu osaksi Gnomen tiedostonhallintaa (Nautilus).

en: Type
fi: Tyyppi

en: %d item | %d items
fi[0]: %d kohde
fi[1]: %d kohdetta

en: Empty Folder
fi: Tyhjä kansio

en: Size
fi: Koko

en: Modified
fi: Muokattu

note: TRANSLATORS: This is a filename, e.g. "image.jpg"
en: Unable to display %s
fi: Ei voitu näyttää %s

note: TRANSLATORS: This is the display name of an application, e.g. "Open With Image Viewer"
en: Open With %s
fi: Avaa sovelluksella %s

en: Open
fi: Avaa

en: from
fi: albumilta

en: by
fi: esittää

en: %d of %d
fi: %d/%d
