sushi master - en to hi translation catalogue (14 entries)

en: Sushi
hi: सुशी

en: Provide a facility for quickly viewing different kinds of files
hi: यह विभिन्न प्रकार की फाइलें शीघ्रता से देखने हेतु साधन प्रदान करता है।

en: Sushi is a file previewer for the GNOME desktop environment. It is an independent component that integrates with GNOME Files (Nautilus).
hi: सुशी गनोम डेस्कटॉप वातावरण के लिए एक फ़ाइल पूर्वावलोकनकर्ता है। यह एक स्वतंत्र घटक है जो गनोम फाइल (नॉटिलस) के साथ एकीकृत हो जाता है।

en: Type
hi: प्रकार

en: %d item | %d items
hi[0]: %d वस्तु
hi[1]: %d वस्तुएँ

en: Empty Folder
hi: रिक्त फोल्डर

en: Size
hi: आकार

en: Modified
hi: परिवर्तित

note: TRANSLATORS: This is a filename, e.g. "image.jpg"
en: Unable to display %s
hi: %s प्रदर्शित करने में विफल

note: TRANSLATORS: This is the display name of an application, e.g. "Open With Image Viewer"
en: Open With %s
hi: %s द्वारा खोलें

en: Open
hi: खोलें

en: from
hi: से

en: by
hi: द्वारा

en: %d of %d
hi: %d का %d
