sushi master - en to ja translation catalogue (13 entries)

en: Provide a facility for quickly viewing different kinds of files
ja: さまざまな種類のファイルを素早く表示できるようにします

en: Sushi is a file previewer for the GNOME desktop environment. It is an independent component that integrates with GNOME Files (Nautilus).
ja: Sushi は GNOME デスクトップ環境向けのファイルプレビューアーで、GNOME のファイルマネージャー (Nautilus) の機能を補う独自コンポーネントです。

en: Type
ja: 種類

en: %d item | %d items
ja[0]: %d 個のアイテム

en: Empty Folder
ja: 空のフォルダー

en: Size
ja: サイズ

en: Modified
ja: 更新日時

note: TRANSLATORS: This is a filename, e.g. "image.jpg"
en: Unable to display %s
ja: %s を表示できません

note: TRANSLATORS: This is the display name of an application, e.g. "Open With Image Viewer"
en: Open With %s
ja: %s で開く

en: Open
ja: 開く

en: from
ja: (アルバム)

en: by
ja: (アーティスト)

en: %d of %d
ja: %d / %d
