sushi master - en to kab translation catalogue (13 entries)

en: Provide a facility for quickly viewing different kinds of files
kab: Amuddu n tmahilt yessirigen timeẓriwt tuzribt n wanawen yemgaraden n yifuyla

en: Sushi is a file previewer for the GNOME desktop environment. It is an independent component that integrates with GNOME Files (Nautilus).
kab: Sushi d ameskan n yifuyla i temnaḍt n tnarit n GNOME. D isger ilelli iselɣen ɣef yifuyla n GNOME (Nautilus).

en: Type
kab: Anaw

en: %d item | %d items
kab[0]: %d uferdis
kab[1]: %d yiferdisen

en: Empty Folder
kab: Akaram d ilem

en: Size
kab: Teɣzi

en: Modified
kab: Yettubeddel

note: TRANSLATORS: This is a filename, e.g. "image.jpg"
en: Unable to display %s
kab: D awezɣi ad yettwaskan %s

note: TRANSLATORS: This is the display name of an application, e.g. "Open With Image Viewer"
en: Open With %s
kab: Ldi s %s

en: Open
kab: Ldi

en: from
kab: sɣur

en: by
kab: s

en: %d of %d
kab: %d ɣef %d
