sushi master - en to kk translation catalogue (14 entries)

en: Sushi
kk: Суши

en: Provide a facility for quickly viewing different kinds of files
kk: Әр түрлі файлдарды жылдам карауды қамтамасыз ету

en: Sushi is a file previewer for the GNOME desktop environment. It is an independent component that integrates with GNOME Files (Nautilus).
kk: Sushi — GNOME жұмыс үстелі ортасына арналған файлды алдын ала қарау құралы. Ол GNOME файлдарымен (Nautilus) интеграцияланатын дербес компонент.

en: Type
kk: Түрі

en: %d item | %d items
kk[0]: %d нәрсе

en: Empty Folder
kk: Бос бума

en: Size
kk: Өлшемі

en: Modified
kk: Өзгертілген

note: TRANSLATORS: This is a filename, e.g. "image.jpg"
en: Unable to display %s
kk: %s көрсету мүмкін емес

note: TRANSLATORS: This is the display name of an application, e.g. "Open With Image Viewer"
en: Open With %s
kk: %s көмегімен ашу

en: Open
kk: Ашу

en: from
kk: альбомнан

en: by
kk: орындайтын

en: %d of %d
kk: %d, барлығы %d
