sushi master - en to lt translation catalogue (14 entries)

en: Sushi
lt: Suši

en: Provide a facility for quickly viewing different kinds of files
lt: Pateikia galimybę greitai parodyti įvairius failus

en: Sushi is a file previewer for the GNOME desktop environment. It is an independent component that integrates with GNOME Files (Nautilus).
lt: Sushi yra failų peržiūros priemonė GNOME darbalaukio aplinkai. Tai yra nepriklausomas komponentas, kuris integruojasi su GNOME Failais (Nautilus).

en: Type
lt: Tipas

en: %d item | %d items
lt[0]: %d elementas
lt[1]: %d elementai
lt[2]: %d elementų

en: Empty Folder
lt: Tuščias aplankas

en: Size
lt: Dydis

en: Modified
lt: Pakeista

note: TRANSLATORS: This is a filename, e.g. "image.jpg"
en: Unable to display %s
lt: Nepavyko parodyti %s

note: TRANSLATORS: This is the display name of an application, e.g. "Open With Image Viewer"
en: Open With %s
lt: Atverti su %s

en: Open
lt: Atverti

en: from
lt: iš

en: by
lt: atlieka

en: %d of %d
lt: %d iš %d
