sushi master - en to pt_BR translation catalogue (13 entries)

en: Provide a facility for quickly viewing different kinds of files
pt_BR: Oferece uma facilidade para visualizar rapidamente diferentes tipos de arquivos

en: Sushi is a file previewer for the GNOME desktop environment. It is an independent component that integrates with GNOME Files (Nautilus).
pt_BR: Sushi é um visualizador de arquivos para a área de trabalho do GNOME. É um componente independente que se integra com o Arquivos do GNOME (Nautilus).

en: Type
pt_BR: Tipo

en: %d item | %d items
pt_BR[0]: %d item
pt_BR[1]: %d itens

en: Empty Folder
pt_BR: Pasta vazia

en: Size
pt_BR: Tamanho

en: Modified
pt_BR: Modificado

note: TRANSLATORS: This is a filename, e.g. "image.jpg"
en: Unable to display %s
pt_BR: Não foi possível exibir %s

note: TRANSLATORS: This is the display name of an application, e.g. "Open With Image Viewer"
en: Open With %s
pt_BR: Abrir com %s

en: Open
pt_BR: Abrir

en: from
pt_BR: de

en: by
pt_BR: por

en: %d of %d
pt_BR: %d de %d
