sushi master - en to ro translation catalogue (13 entries)

en: Provide a facility for quickly viewing different kinds of files
ro: Oferă o facilitate de a vizualiza rapid tipuri diferite de fișiere

en: Sushi is a file previewer for the GNOME desktop environment. It is an independent component that integrates with GNOME Files (Nautilus).
ro: Sushi este un previzualizator de fișiere pentru mediul de desktop GNOME. Este o componentă independentă care se integrează cu Fișiere GNOME (Nautilus).

en: Type
ro: Tip

en: %d item | %d items
ro[0]: %d element
ro[1]: %d elemente
ro[2]: %d de elemente

en: Empty Folder
ro: Dosar gol

en: Size
ro: Mărime

en: Modified
ro: Modificat

note: TRANSLATORS: This is a filename, e.g. "image.jpg"
en: Unable to display %s
ro: Nu s-a putut afișa %s

note: TRANSLATORS: This is the display name of an application, e.g. "Open With Image Viewer"
en: Open With %s
ro: Deschide cu %s

en: Open
ro: Deschide

en: from
ro: din

en: by
ro: de către

en: %d of %d
ro: %d din %d
