sushi master - en to ru translation catalogue (13 entries)

en: Provide a facility for quickly viewing different kinds of files
ru: Предоставляет возможность быстрого просмотра различных типов файлов

en: Sushi is a file previewer for the GNOME desktop environment. It is an independent component that integrates with GNOME Files (Nautilus).
ru: Sushi - программа быстрого просмотра для рабочего стола GNOME. Она является независимым компонентом и интегрируется в Файлы (Nautilus)

en: Type
ru: Тип

en: %d item | %d items
ru[0]: %d элемент
ru[1]: %d элемента
ru[2]: %d элементов

en: Empty Folder
ru: Пустая папка

en: Size
ru: Размер

en: Modified
ru: Дата изменения

note: TRANSLATORS: This is a filename, e.g. "image.jpg"
en: Unable to display %s
ru: Невозможно отобразить %s

note: TRANSLATORS: This is the display name of an application, e.g. "Open With Image Viewer"
en: Open With %s
ru: Открыть в приложении %s

en: Open
ru: Открыть

en: from
ru: из

en: by
ru: в исполнении

en: %d of %d
ru: %d из %d
