sushi master - en to ta translation catalogue (14 entries)

en: Sushi
ta: சூஷி

en: Provide a facility for quickly viewing different kinds of files
ta: பல்வேறு வகையான கோப்புகளை விரைவாக காணும் வசதியை வழங்கும்

en: Sushi is a file previewer for the GNOME desktop environment. It is an independent component that integrates with GNOME Files (Nautilus).
ta: சூஷி என்பது க்னோம் டெஸ்க்டாப்பிறகான கோப்பு முன்னோட்டம். இது க்னோம் கோப்புகளுடன் (நாட்டிலஸ்) ஒருங்கிணையும் ஒரு சுயாதீனமான கூறு ஆகும்.

en: Type
ta: வகை

en: %d item | %d items
ta[0]: %d உருப்படி
ta[1]: %d உருப்படிகள்

en: Empty Folder
ta: காலி அடைவு

en: Size
ta: அளவு

en: Modified
ta: மாற்றப்பட்ட

note: TRANSLATORS: This is a filename, e.g. "image.jpg"
en: Unable to display %s
ta: %s ஐ காட்ட முடியவில்லை

note: TRANSLATORS: This is the display name of an application, e.g. "Open With Image Viewer"
en: Open With %s
ta: %s வுடன் திறக்கவும்

en: Open
ta: திற

en: from
ta: இல் இருந்து

en: by
ta: ஆல்

en: %d of %d
ta: %d இன் %d
