sushi master - en to th translation catalogue (13 entries)

en: Provide a facility for quickly viewing different kinds of files
th: เครื่องมืออำนวยความสะดวกสำหรับดูไฟล์ประเภทต่างๆ ได้อย่างรวดเร็ว

en: Sushi is a file previewer for the GNOME desktop environment. It is an independent component that integrates with GNOME Files (Nautilus).
th: Sushi เป็นโปรแกรมแสดงตัวอย่างไฟล์สำหรับสภาพแวดล้อมเดสก์ท็อป GNOME และเป็นองค์ประกอบแยกต่างหากซึ่งทำงานร่วมกับโปรแกรมจัดการไฟล์ของ GNOME (Nautilus)

en: Type
th: ชนิด

en: %d item | %d items
th[0]: %d รายการ

en: Empty Folder
th: โฟลเดอร์ว่างเปล่า

en: Size
th: ขนาด

en: Modified
th: แก้ไขเมื่อ

note: TRANSLATORS: This is a filename, e.g. "image.jpg"
en: Unable to display %s
th: ไม่สามารถแสดง %s

note: TRANSLATORS: This is the display name of an application, e.g. "Open With Image Viewer"
en: Open With %s
th: เปิดด้วย %s

en: Open
th: เปิด

en: from
th: จาก

en: by
th: โดย

en: %d of %d
th: %d จาก %d
