sushi master - en to tr translation catalogue (13 entries)

en: Provide a facility for quickly viewing different kinds of files
tr: Değişik türdeki dosyaları hızlıca görüntülemeyi sağlar

en: Sushi is a file previewer for the GNOME desktop environment. It is an independent component that integrates with GNOME Files (Nautilus).
tr: Sushi, GNOME masaüstü ortamı için dosya ön izleyicidir. GNOME Dosyalar (Nautilus) ile tümleşen bağımsız bileşendir.

en: Type
tr: Tür

en: %d item | %d items
tr[0]: %d öge

en: Empty Folder
tr: Boş Klasör

en: Size
tr: Boyut

en: Modified
tr: Değiştirilme

note: TRANSLATORS: This is a filename, e.g. "image.jpg"
en: Unable to display %s
tr: %s gösterilemiyor

note: TRANSLATORS: This is the display name of an application, e.g. "Open With Image Viewer"
en: Open With %s
tr: %s İle Aç

en: Open
tr: Aç

en: from
tr: Albüm:

en: by
tr: Sanatçı:

en: %d of %d
tr: %d / %d
