sushi master - en to fa translation catalogue (14 entries)

en: Sushi
fa: سوشی

en: Provide a facility for quickly viewing different kinds of files
fa: امکانی برای دیدن سریع گونه‌های مختلف پرونده‌ها فراهم می‌‌کند

en: Sushi is a file previewer for the GNOME desktop environment. It is an independent component that integrates with GNOME Files (Nautilus).
fa: سوشی یک پیش‌نمای پرونده برای محیط میزکار گنوم است. مولّفه‌ای مستقل که با پرونده‌های گنوم (ناتیلوس) یکپارچه می‌شود.

en: Type
fa: گونه

en: %d item | %d items
fa[0]: %Id مورد

en: Empty Folder
fa: شاخهٔ خالی

en: Size
fa: اندازه

en: Modified
fa: تغییر یافته

note: TRANSLATORS: This is a filename, e.g. "image.jpg"
en: Unable to display %s
fa: ناتوان در نمایش %s

note: TRANSLATORS: This is the display name of an application, e.g. "Open With Image Viewer"
en: Open With %s
fa: گشودن با %s

en: Open
fa: گشودن

en: from
fa: از

en: by
fa: با

en: %d of %d
fa: %Id از %Id
