sushi master - en to fr translation catalogue (12 entries)

en: Provide a facility for quickly viewing different kinds of files
fr: Fournit un moyen pour voir rapidement différents types de fichiers

en: Sushi is a file previewer for the GNOME desktop environment. It is an independent component that integrates with GNOME Files (Nautilus).
fr: Sushi est un outil de prévisualisation pour l’environnement de bureau GNOME. C’est un composant indépendant qui s’intègre avec Fichiers de GNOME (Nautilus).

en: %d item | %d items
fr[0]: %d élément
fr[1]: %d éléments

en: Empty Folder
fr: Dossier vide

en: Size
fr: Taille

en: Modified
fr: Modifié

note: TRANSLATORS: This is a filename, e.g. "image.jpg"
en: Unable to display %s
fr: Impossible d’afficher %s

note: TRANSLATORS: This is the display name of an application, e.g. "Open With Image Viewer"
en: Open With %s
fr: Ouvrir avec %s

en: Open
fr: Ouvrir

en: from
fr: de

en: by
fr: par

en: %d of %d
fr: %d sur %d
