sushi master - en to hr translation catalogue (13 entries)

en: Provide a facility for quickly viewing different kinds of files
hr: Omogućuje brz pregled različitih vrsta datoteka

en: Sushi is a file previewer for the GNOME desktop environment. It is an independent component that integrates with GNOME Files (Nautilus).
hr: Sushi je brzi preglednik za GNOME radno okruženje. On je jedinstvena komponenta koja je integrirana u GNOME Datoteke (Nautilus).

en: Type
hr: Vrsta

en: %d item | %d items
hr[0]: %d stavka
hr[1]: %d stavke
hr[2]: %d stavaka

en: Empty Folder
hr: Prazna mapa

en: Size
hr: Veličina

en: Modified
hr: Promijenjeno

note: TRANSLATORS: This is a filename, e.g. "image.jpg"
en: Unable to display %s
hr: Nemoguće je prikazati %s

note: TRANSLATORS: This is the display name of an application, e.g. "Open With Image Viewer"
en: Open With %s
hr: Otvori s(a) %s

en: Open
hr: Otvori

en: from
hr: iz

en: by
hr: od

en: %d of %d
hr: %d od %d
