sushi master - en to ie translation catalogue (13 entries)

en: Provide a facility for quickly viewing different kinds of files
ie: Provide rapid prevision por different tipes de files

en: Sushi is a file previewer for the GNOME desktop environment. It is an independent component that integrates with GNOME Files (Nautilus).
ie: Sushi es un visor de files por li ambientie GNOME. It es un índependent componente quel integra con Files GNOME (Nautilus).

en: Type
ie: Tip

en: %d item | %d items
ie[0]: %d element
ie[1]: %d elementes

en: Empty Folder
ie: Vacui fólder

en: Size
ie: Grandore

en: Modified
ie: Modificat

note: TRANSLATORS: This is a filename, e.g. "image.jpg"
en: Unable to display %s
ie: Ne successat monstrar %s

note: TRANSLATORS: This is the display name of an application, e.g. "Open With Image Viewer"
en: Open With %s
ie: Aperter per %s

en: Open
ie: Aperter

en: from
ie: de

en: by
ie: de

en: %d of %d
ie: %d ex %d
