sushi master - en to fil translation catalogue (12 entries)

en: Provide a facility for quickly viewing different kinds of files
fil: Mabilisang sumilip ng sarisaring mga uri ng file

en: Sushi is a file previewer for the GNOME desktop environment. It is an independent component that integrates with GNOME Files (Nautilus).
fil: Isang pampasilip ng file sa desktop environment ng GNOME ang Sushi. Isa itong hiwalay na component na umi-integrate sa GNOME Files (Nautilus).

en: Type
fil: Uri

en: Empty Folder
fil: Walang Lamang Folder

en: Size
fil: Laki

en: Modified
fil: Binago

note: TRANSLATORS: This is a filename, e.g. "image.jpg"
en: Unable to display %s
fil: Hindi maipakita ang %s

note: TRANSLATORS: This is the display name of an application, e.g. "Open With Image Viewer"
en: Open With %s
fil: Buksan Gamit ang %s

en: Open
fil: Buksan

en: from
fil: mula sa

en: by
fil: ni

en: %d of %d
fil: %d ng %d
