sushi master - en to hu translation catalogue (13 entries)

en: Provide a facility for quickly viewing different kinds of files
hu: Lehetőség biztosítása különféle típusú fájlok gyors megtekintéséhez

en: Sushi is a file previewer for the GNOME desktop environment. It is an independent component that integrates with GNOME Files (Nautilus).
hu: A Sushi egy fájlelőnézet-készítő a GNOME asztali környezethez. Egy független összetevő, amely a GNOME Fájlokba (Nautilusba) épül be.

en: Type
hu: Típus

en: %d item | %d items
hu[0]: %d elem
hu[1]: %d elem

en: Empty Folder
hu: Üres mappa

en: Size
hu: Méret

en: Modified
hu: Módosítva

note: TRANSLATORS: This is a filename, e.g. "image.jpg"
en: Unable to display %s
hu: Nem jeleníthető meg: %s

note: TRANSLATORS: This is the display name of an application, e.g. "Open With Image Viewer"
en: Open With %s
hu: Megnyitás ezzel: %s

en: Open
hu: Megnyitás

en: from
hu: ettől:

en: by
hu: –

en: %d of %d
hu: %d / %d
