sushi master - en to oc translation catalogue (13 entries)

en: Provide a facility for quickly viewing different kinds of files
oc: Ofrís un biais facil per visualizar diferents tipes de fichièrs

en: Sushi is a file previewer for the GNOME desktop environment. It is an independent component that integrates with GNOME Files (Nautilus).
oc: Sushi es un previsualizaire de fichièrs per l’environament de burèu GNOME. Es un compausant independent que s’intègra a GNOME Files (Nautilus).

en: Type
oc: Tipe

en: %d item | %d items
oc[0]: %d element
oc[1]: %d elements

en: Empty Folder
oc: Dorsièr void

en: Size
oc: Talha

en: Modified
oc: Modificat

note: TRANSLATORS: This is a filename, e.g. "image.jpg"
en: Unable to display %s
oc: Impossible d'afichar %s

note: TRANSLATORS: This is the display name of an application, e.g. "Open With Image Viewer"
en: Open With %s
oc: Dobrir amb %s

en: Open
oc: Dobrir

en: from
oc: de

en: by
oc: per

en: %d of %d
oc: %d sus %d
