gnome-utils - en to ast translation catalogue (90 entries)

en: Log File Viewer
ast: Visor de ficheros de socesos

en: View or monitor system log files
ast: Ver o monitorizar el rexistru d'actividá de los ficheros del sistema

en: Height of the main window in pixels
ast: Altor de la ventana principal en píxeles

en: List of saved filters
ast: Llista de ficheros guardaos

en: List of saved regexp filters
ast: Llista de peñeres d'espresiones regulares guardaes

en: Log file to open up on startup
ast: Ficheru de socesos qu'abrir al aniciar

en: Log files to open up on startup
ast: Ficheros de socesos qu'abrir al aniciar

en: Size of the font used to display the log
ast: Tamañu de la tipografía usada p'amosar el rexistru

en: Specifies a list of log files to open up at startup. A default list is created by reading /etc/syslog.conf.
ast: Especifica una lista de registros de sucesos que abrir al inicio. Se crea una lista predeterminada leyendo /etc/syslog.conf.

en: Specifies the height of the log viewer main window in pixels.
ast: Especifica l'altor en píxeles de la ventana principal del visor de socesos.

en: Specifies the log file displayed at startup. The default is either /var/adm/messages or /var/log/messages, depending on your operating system.
ast: Especifica el ficheru de socesos amosáu al aniciu. Los predeterminaos son «/var/adm/messages» o «/var/log/messages», dependiendo del so sistema operativu.

en: Specifies the size of the fixed-width font used to display the log in the main tree view. The default is taken from the default terminal font size.
ast: Especifica el tamañu de la tipografía d'anchor fixu usáu p'amosar el rexistru de socesos na vista del árbol principal. Lo predeterminao ye tomar el tamañu de la tipografía predetermináu del terminal.

en: Specifies the width of the log viewer main window in pixels.
ast: Especifica l'anchor de la ventana principal del visor de socesos en píxeles.

en: Width of the main window in pixels
ast: Anchor de la ventana principal en píxeles

en: Background:
ast: Fondu:

en: Effect:
ast: Efeutu:

en: Foreground:
ast: Primer planu:

en: Hide
ast: Anubrir

en: Highlight
ast: Rescamplar

en: _Name:
ast: _Nome:

en: _Regular Expression:
ast: _Espresión Regular:

en: Impossible to open the file %s
ast: Nun pudo abrise'l ficheru %s

en: Filter name is empty!
ast: El nome de peñera ta baleru!

en: Filter name may not contain the ':' character
ast: La peñera de nome nun puede contener el carauter ':'

en: Regular expression is empty!
ast: La espresión regular ta balera

en: Regular expression is invalid: %s
ast: La espresión regular nun ye válida: %s

en: Please specify either foreground or background color!
ast: Especifica'l color de primer planu o de fondu

en: Edit filter
ast: Editar peñera

en: Add new filter
ast: Amestar nueva peñera

en: Filters
ast: Peñeres

en: _Find:
ast: _Guetar:

en: Find Previous
ast: Guetar anterior

en: Find previous occurrence of the search string
ast: Guetar l'apaición anterior de la cadena

en: Find Next
ast: Guetar siguiente

en: Find next occurrence of the search string
ast: Guetar la siguiente apaición de la cadena

en: Clear the search string
ast: Llimpiar la cadena de gueta

en: Error while uncompressing the GZipped log. The file might be corrupt.
ast: Fallu al descomprimir el ficheru comprimíu con GZip. Seguramente el ficheru tea toyíu.

en: You don't have enough permissions to read the file.
ast: Nun tien los permisos pa lleer el ficheru.

en: The file is not a regular file or is not a text file.
ast: El ficheru nun ye un ficheru regular o nun ye un ficheru de testu.

en: This version of System Log does not support GZipped logs.
ast: Esta versión del Rexistru de socesos nun sofita ficheros comprimíos con GZip.

en: Loading...
ast: Cargando...

en: Show the application's version
ast: Amosar la versión de l'aplicación

en: [LOGFILE...]
ast: [FICHERU DE SOCESOS...]

en:  - Browse and monitor logs
ast:  - Vea y monitorice los socesos

en: Log Viewer
ast: Visor de socesos

en: System Log Viewer
ast: Visor de Socesos del Sistema

en: last update: %s
ast: caberu anovamientu: %s

en: %d lines (%s) - %s
ast: %d llinies (%s) - %s

en: Open Log
ast: Abre'l rexistru

en: There was an error displaying help: %s
ast: Hebo un fallu al amosar l'ayuda: %s

en: Wrapped
ast: Axustáu

en: Not found
ast: Nun s'alcontró

en: A system log viewer for GNOME.
ast: Un visor de socesos del sistema de GNOME

en: _File
ast: _Ficheru

en: _Edit
ast: _Editar

en: _View
ast: _Ver

en: _Filters
ast: _Peñeres

en: _Help
ast: _Ayuda

en: _Open...
ast: _Abrir...

en: Open a log from file
ast: Abre un rexistru de socesos dende'l ficheru

en: _Close
ast: _Zarrar

en: Close this log
ast: Zarra esti rexistru de socesos

en: _Quit
ast: _Colar

en: Quit the log viewer
ast: Cola del visor de socesos

en: _Copy
ast: _Copiar

en: Copy the selection
ast: Copiar la seleición

en: Select _All
ast: Seleicion_ar too

en: Select the entire log
ast: Seleiciona el ficheru de socesos dafechu

en: _Find...
ast: _Atopar...

en: Find a word or phrase in the log
ast: Atopar una pallabra o fras nel rexistru

en: Bigger text size
ast: Tamañu de testu mayor

en: Smaller text size
ast: Tamañu de testu menor

en: Normal text size
ast: Tamañu de testu normal

en: Manage Filters
ast: Remanar peñeres

en: Manage filters
ast: Remanar peñeres

en: _Contents
ast: _Índiz

en: Open the help contents for the log viewer
ast: Abre'l conteníu de l'ayuda pal visor de socesos

en: _About
ast: Tocante _a

en: Show the about dialog for the log viewer
ast: Amuesa'l diálogu «Tocante a» pal visor de socesos

en: _Statusbar
ast: Barra d'E_stáu

en: Show Status Bar
ast: Amuesa la barra d'estáu

en: Side _Pane
ast: _Panel llateral

en: Show Side Pane
ast: Amuesa'l panel llateral

en: Show matches only
ast: Namái amosar coincidencies

en: Only show lines that match one of the given filters
ast: Amosar namái les llinies que concasen con una de les peñeres proporcionaes

en: _Auto Scroll
ast: _Autodesplazar

en: Automatically scroll down when new lines appear
ast: Desplazar hacia abaxo automáticamente cuando apaezan llinies nueves

en: Can't read from "%s"
ast: Nun puede leese de «%s»

en: Version:
ast: Versión:

en: Could not open the following files:
ast: Nun pudieron abrise los siguientes ficheros:
