gnome-utils - en to ca-XV translation catalogue (65 entries)

en: System Log
ca-XV: Registre del sistema

en: View or monitor system log files
ca-XV: Visualitza o fes un seguiment dels fitxers de registre del sistema

en: logs;debug;error;
ca-XV: registres;depuració;error;

en: Log file to open up on startup
ca-XV: Fitxers de registre a obrir en iniciar

en: Specifies the log file displayed at startup. The default is either /var/adm/messages or /var/log/messages, depending on your operating system.
ca-XV: Especifica el fitxer de registre a obrir en iniciar. Per defecte, és /var/adm/messages o /var/log/messages, depenent del vostre sistema operatiu.

en: Size of the font used to display the log
ca-XV: Mida del tipus de lletra que s'utilitzarà per mostrar el registre

en: Specifies the size of the fixed-width font used to display the log in the main tree view. The default is taken from the default terminal font size.
ca-XV: Especifica la mida del tipus de lletra d'amplada fixa utilitzada per mostrar el registre en la vista en arbre principal. Per defecte s'utilitza el mateix valor que el de la mida del tipus de lletra del terminal.

en: Height of the main window in pixels
ca-XV: Alçaria en píxels de la finestra principal

en: Specifies the height of the log viewer main window in pixels.
ca-XV: Especifica l'alçària de la finestra principal del visualitzador de fitxers de registres.

en: Width of the main window in pixels
ca-XV: Amplada en píxels de la finestra principal

en: Specifies the width of the log viewer main window in pixels.
ca-XV: Especifica l'amplada en píxels de la finestra principal del visualitzador de fitxers de registre.

en: Log files to open up on startup
ca-XV: Fitxers de registre a obrir en iniciar

en: Specifies a list of log files to open up at startup. A default list is created by reading /etc/syslog.conf.
ca-XV: Especifica una llista de fitxers de registre a obrir en iniciar. La llista per defecte es crea llegint /etc/syslog.conf.

en: List of saved filters
ca-XV: Llista de filtres guardats

en: List of saved regexp filters
ca-XV: Llista de filtres d'expressions regulars guardades

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
ca-XV: Este programa és programari lliure; podeu redistribuir-lo i/o modificar-lo sota els termes de la Llicència Pública General GNU tal com ha estat publicada per la Free Software Foundation; ja siga la versió 2 de la Llicència o bé (si ho preferiu) qualsevol altra versió posterior.

en: This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
ca-XV: Este programa es distribueix amb l'expectativa que serà útil, però SENSE CAP GARANTIA; ni tan sols la garantia implícita de COMERCIABILITAT o ADEQUACIÓ PER UN PROPÒSIT PARTICULAR. Vegeu la Llicència Pública General GNU per obtindre'n més detalls.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA  02110-1301, USA
ca-XV: Hauríeu d'haver rebut una còpia de la Llicència Pública General GNU juntament amb este programa; en cas contrari, escriviu a la  Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA  02110-1301  USA

en: There was an error displaying help: %s
ca-XV: S'ha produït un error en mostrar l'ajuda: %s

en: A system log viewer for GNOME.
ca-XV: Un visualitzador de registres del sistema per al GNOME.

en: Impossible to open the file %s
ca-XV: No s'ha pogut obrir el fitxer %s

en: Auto Scroll
ca-XV: Desplaçament automàtica

en: About System Log
ca-XV: Quan al registre del sistema

en: Help
ca-XV: Ajuda

en: Quit
ca-XV: Ix

en: Filter name is empty!
ca-XV: El filtre per nom és buit

en: Filter name may not contain the ':' character
ca-XV: El filtre per nom no pot contindre el caràcter «:»

en: Regular expression is empty!
ca-XV: L'expressió regular és buida

en: Regular expression is invalid: %s
ca-XV: L'expressió regular no és vàlida: %s

en: Please specify either foreground or background color!
ca-XV: Especifiqueu el color de primer pla o de segon pla

en: Edit filter
ca-XV: Edita el filtre

en: Add new filter
ca-XV: Afig un filtre nou

en: Filters
ca-XV: Filtres

en: _Name:
ca-XV: _Nom:

en: _Regular Expression:
ca-XV: Expressió _regular:

en: Highlight
ca-XV: Realça

en: Hide
ca-XV: Oculta

en: Foreground:
ca-XV: Primer pla:

en: Background:
ca-XV: Segon pla:

en: Effect:
ca-XV: Efecte:

en: Open...
ca-XV: Obri...

en: Close
ca-XV: Tanca

en: Copy
ca-XV: Copia

en: Select All
ca-XV: Selecciona-ho tot

en: Zoom In
ca-XV: Amplia

en: Zoom Out
ca-XV: Redueix

en: Normal Size
ca-XV: Mida normal

en: Show Matches Only
ca-XV: Mostra només les coincidències

en: Manage Filters...
ca-XV: Gestiona els filtres...

en: Find previous occurrence of the search string
ca-XV: Cerca l'anterior aparició de la cadena

en: Find next occurrence of the search string
ca-XV: Cerca la següent aparició de la cadena

en: Error while uncompressing the GZipped log. The file might be corrupt.
ca-XV: S'ha produït un error en descomprimir el registre comprimit amb GZip. Pot ser que el fitxer estiga malmés.

en: You don't have enough permissions to read the file.
ca-XV: No teniu suficients permisos per llegir el fitxer.

en: The file is not a regular file or is not a text file.
ca-XV: El fitxer no és un fitxer normal o un fitxer de text.

en: This version of System Log does not support GZipped logs.
ca-XV: Esta versió del registre del sistema no admet registres comprimits amb el GZip.

en: Loading...
ca-XV: S'està carregant...

en: today
ca-XV: hui

en: yesterday
ca-XV: ahir

en: Search in "%s"
ca-XV: Cerca a «%s»

note: translators: this is part of a label composed with * a date string, for example "updated today 23:54"
en: updated
ca-XV: actualitzat

en: Wrapped
ca-XV: Ajustat

en: No matches found
ca-XV: No s'ha trobat cap coincidència

en: Can't read from "%s"
ca-XV: No es pot llegir de «%s»

en: Open Log
ca-XV: Obri un fitxer de registre

en: Could not open the following files:
ca-XV: No s'han pogut obrir els fitxers següents:
