gnome-utils master - en to hu translation catalogue (65 entries)

en: System Log
hu: Rendszernapló

en: View or monitor system log files
hu: Rendszernapló-fájlok megtekintése vagy megfigyelése

en: logs;debug;error;
hu: naplók;hibakeresés;hiba;

en: Log file to open up on startup
hu: Az indításkor megnyitandó naplófájl

en: Specifies the log file displayed at startup. The default is either /var/adm/messages or /var/log/messages, depending on your operating system.
hu: Megadja az indításkor megjelenítendő naplófájlt. Az alapértelmezett érték vagy a /var/adm/messages vagy a /var/log/messages, az operációs rendszertől függően.

en: Size of the font used to display the log
hu: A napló megjelenítésére használandó betűkészlet mérete

en: Specifies the size of the fixed-width font used to display the log in the main tree view. The default is taken from the default terminal font size.
hu: Megadja a fő fanézetben a napló megjelenítésére használandó rögzített szélességű betűkészlet méretét. Az alapértelmezés az alapértelmezett rögzített szélességű betűkészlet beállításból származik.

en: Height of the main window in pixels
hu: A főablak magassága képpontokban

en: Specifies the height of the log viewer main window in pixels.
hu: Megadja a naplómegjelenítő főablakának magasságát képpontokban.

en: Width of the main window in pixels
hu: A főablak szélessége képpontokban

en: Specifies the width of the log viewer main window in pixels.
hu: Megadja a naplómegjelenítő főablakának szélességét képpontokban.

en: Log files to open up on startup
hu: Az indításkor megnyitandó naplófájlok

en: Specifies a list of log files to open up at startup. A default list is created by reading /etc/syslog.conf.
hu: Megadja az indításkor megnyitandó naplófájlok listáját. Az alapértelmezett lista az /etc/syslog.conf beolvasásával jön létre.

en: List of saved filters
hu: Mentett szűrők listája

en: List of saved regexp filters
hu: Mentett regexp szűrők listája

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
hu: Ez egy szabad szoftver, terjesztheti és/vagy módosíthatja a Free Software Foundation által kiadott GNU General Public License második (vagy bármely későbbi) változatában foglaltak alapján.

en: This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
hu: Ezt a programot abban a reményben terjesztjük, hogy hasznos lesz, de nem vállalunk SEMMIFÉLE GARANCIÁT, még olyan értelemben sem, hogy a program alkalmas-e a KÖZREADÁSRA vagy EGY BIZONYOS FELADAT ELVÉGZÉSÉRE. További részletekért tanulmányozza a GNU GPL licencet.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA  02110-1301, USA
hu: A programhoz a GNU General Public License egy példánya is jár, ha nem kapta meg, írjon a Free Software Foundation Inc.-nek. Levélcímük: 51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.

en: There was an error displaying help: %s
hu: Hiba történt a súgó megjelenítése közben: %s

en: A system log viewer for GNOME.
hu: Rendszernaplónéző a GNOME környezethez.

en: Impossible to open the file %s
hu: A fájl (%s) nem nyitható meg

en: Auto Scroll
hu: Automatikus görgetés

en: About System Log
hu: A Rendszernapló névjegye

en: Help
hu: Súgó

en: Quit
hu: Kilépés

en: Filter name is empty!
hu: A szűrőnév üres

en: Filter name may not contain the ':' character
hu: A szűrőnév nem tartalmazhatja a „:” karaktert

en: Regular expression is empty!
hu: A reguláris kifejezés üres!

en: Regular expression is invalid: %s
hu: A reguláris kifejezés érvénytelen: %s

en: Please specify either foreground or background color!
hu: Adja meg az előtérszínt vagy a háttérszínt

en: Edit filter
hu: Szűrő szerkesztése

en: Add new filter
hu: Új szűrő hozzáadása

en: Filters
hu: Szűrők

en: _Name:
hu: _Név:

en: _Regular Expression:
hu: _Reguláris kifejezés:

en: Highlight
hu: Kiemelés

en: Hide
hu: Elrejtés

en: Foreground:
hu: Előtér:

en: Background:
hu: Háttér:

en: Effect:
hu: Effektus:

en: Open...
hu: Megnyitás…

en: Close
hu: Bezárás

en: Copy
hu: Másolás

en: Select All
hu: Összes kijelölése

en: Zoom In
hu: Nagyítás

en: Zoom Out
hu: Kicsinyítés

en: Normal Size
hu: Normál méret

en: Show Matches Only
hu: Csak a találatok megjelenítése

en: Manage Filters...
hu: Szűrők kezelése…

en: Find previous occurrence of the search string
hu: A szó vagy kifejezés előző előfordulása

en: Find next occurrence of the search string
hu: A szó vagy kifejezés következő előfordulása

en: Error while uncompressing the GZipped log. The file might be corrupt.
hu: Hiba a Gzip-pel tömörített napló kibontásakor. A fájl sérült lehet.

en: You don't have enough permissions to read the file.
hu: Nincs megfelelő jogosultsága a fájl olvasásához.

en: The file is not a regular file or is not a text file.
hu: A fájl nem szabályos fájl vagy szövegfájl.

en: This version of System Log does not support GZipped logs.
hu: A Naplómegjelenítő ezen változata nem támogatja a Gzip-pel tömörített naplókat.

en: Loading...
hu: Betöltés…

en: today
hu: ma

en: yesterday
hu: tegnap

en: Search in "%s"
hu: Keresés ebben: „%s”

note: translators: this is part of a label composed with * a date string, for example "updated today 23:54"
en: updated
hu: frissítve

en: Wrapped
hu: Körbeért

en: No matches found
hu: Nincs találat

en: Can't read from "%s"
hu: Nem lehet olvasni ebből: „%s”

en: Open Log
hu: Napló megnyitása

en: Could not open the following files:
hu: Nem nyithatók meg a következő fájlok:
