gnome-utils-2.0 - en to sr translation catalogue (65 entries)

en: System Log
sr: Системски дневник

en: View or monitor system log files
sr: Прегледајте или пратитите датотеке дневика система

en: logs;debug;error;
sr: дневници;уклањање грешака;прочишћавање;грешка;

en: Log file to open up on startup
sr: Датотека дневника коју треба отворити приликом покретања

en: Specifies the log file displayed at startup. The default is either /var/adm/messages or /var/log/messages, depending on your operating system.
sr: Одређује датотеку дневника која се отвара приликом покретања. Подразумевана је или „/var/adm/messages“ или „/var/log/messages“, у зависности од вашег оперативног система.

en: Size of the font used to display the log
sr: Величина словног лика за приказ дневника

en: Specifies the size of the fixed-width font used to display the log in the main tree view. The default is taken from the default terminal font size.
sr: Одређује величину словног лика сразмерне ширине за приказивање дневника у главном прегледу стабла. Подразумевана вредност се преузима из терминала.

en: Height of the main window in pixels
sr: Висина главног прозора у тачкама

en: Specifies the height of the log viewer main window in pixels.
sr: Одређује висину главног прозора прегледника дневника у тачкама.

en: Width of the main window in pixels
sr: Ширина главног прозора у тачкама

en: Specifies the width of the log viewer main window in pixels.
sr: Одређује ширину главног прозора прегледника дневника у тачкама.

en: Log files to open up on startup
sr: Датотека дневника за отварање приликом покретања

en: Specifies a list of log files to open up at startup. A default list is created by reading /etc/syslog.conf.
sr: Одређује списак дневника који се отварају при покретању. Подразумевани списак се ствара читањем датотеке „/etc/syslog.conf“.

en: List of saved filters
sr: Списак сачуваних филтера

en: List of saved regexp filters
sr: Списак сачуваних филтера регуларних израза

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
sr: Овај програм је слободан софтвер; можете га расподељивати и/или мењати под условима ГНУ Опште јавне лиценце како је објављује Задужбина слободног софтвера; било верзије 2 те Лиценце, или (по вашем мишљењу) било које новије верзије.

en: This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
sr: Овај програм се расподељује у нади да ће бити користан, али БЕЗ ИКАКВЕ ГАРАНЦИЈЕ; чак и без примењене гаранције ТРЖИШНЕ ВРЕДНОСТИ или ПРИЛАГОЂЕНОСТИ ОДРЕЂЕНОЈ НАМЕНИ. Погледајте ГНУ Општу јавну лиценцу за више детаља.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA  02110-1301, USA
sr: Требали сте да примите примерак ГНУ Опште јавне лиценце уз овај програм; ако нисте, пишите Задужбини слободног софтвера на адресу: „Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA  02110-1301,  USA“

en: There was an error displaying help: %s
sr: Дошло је до грешке приказивања помоћи: %s

en: A system log viewer for GNOME.
sr: Прегледач системског дневника Гнома.

en: Impossible to open the file %s
sr: Није могуће отворити датотеку „%s“

en: Auto Scroll
sr: Самостално померај

en: About System Log
sr: О системском дневнику

en: Help
sr: Помоћ

en: Quit
sr: Изађи

en: Filter name is empty!
sr: Назив филтера је празан!

en: Filter name may not contain the ':' character
sr: Назив филтера не сме да садржи „:“

en: Regular expression is empty!
sr: Регуларан израз је празан!

en: Regular expression is invalid: %s
sr: Регуларан израз није исправан: %s

en: Please specify either foreground or background color!
sr: Изаберите или боју позадине или боју слова!

en: Edit filter
sr: Измените филтер

en: Add new filter
sr: Додајте нови филтер

en: Filters
sr: Филтери

en: _Name:
sr: _Назив:

en: _Regular Expression:
sr: _Регуларни израз:

en: Highlight
sr: Истакни

en: Hide
sr: Сакриј

en: Foreground:
sr: Прочеље:

en: Background:
sr: Позадина:

en: Effect:
sr: Дејство:

en: Open...
sr: Отвори...

en: Close
sr: Затвори

en: Copy
sr: Умножи

en: Select All
sr: Изабери све

en: Zoom In
sr: Увећај

en: Zoom Out
sr: Умањи

en: Normal Size
sr: Обична величина

en: Show Matches Only
sr: Покажи само поклапања

en: Manage Filters...
sr: Уреди филтере...

en: Find previous occurrence of the search string
sr: Пронађите претходни израз задате ниске претраге

en: Find next occurrence of the search string
sr: Пронађите следећи израз задате ниске претраге

en: Error while uncompressing the GZipped log. The file might be corrupt.
sr: Грешка приликом распакивања Гзипованог дневника. Датотека може бити оштећена.

en: You don't have enough permissions to read the file.
sr: Немате довољна овлашћења за читање датотеке.

en: The file is not a regular file or is not a text file.
sr: Датотека није обична нити текстуална датотека.

en: This version of System Log does not support GZipped logs.
sr: Ово издање системског дневника не подржава Гзиповане дневнике.

en: Loading...
sr: Учитавам...

en: today
sr: данас

en: yesterday
sr: јуче

en: Search in "%s"
sr: Потражи у „%s“

note: translators: this is part of a label composed with * a date string, for example "updated today 23:54"
en: updated
sr: освежен

en: Wrapped
sr: Преломљен

en: No matches found
sr: Нема поклапања

en: Can't read from "%s"
sr: Не могу да читам из „%s“

en: Open Log
sr: Отворите дневник

en: Could not open the following files:
sr: Не могу да отворим следеће датотеке:
