gnome-utils-2.0 - en to sr translation catalogue (65 entries)

en: System Log
sr: Sistemski dnevnik

en: View or monitor system log files
sr: Pregledajte ili pratitite datoteke dnevika sistema

en: logs;debug;error;
sr: dnevnici;uklanjanje grešaka;pročišćavanje;greška;

en: Log file to open up on startup
sr: Datoteka dnevnika koju treba otvoriti prilikom pokretanja

en: Specifies the log file displayed at startup. The default is either /var/adm/messages or /var/log/messages, depending on your operating system.
sr: Određuje datoteku dnevnika koja se otvara prilikom pokretanja. Podrazumevana je ili „/var/adm/messages“ ili „/var/log/messages“, u zavisnosti od vašeg operativnog sistema.

en: Size of the font used to display the log
sr: Veličina slovnog lika za prikaz dnevnika

en: Specifies the size of the fixed-width font used to display the log in the main tree view. The default is taken from the default terminal font size.
sr: Određuje veličinu slovnog lika srazmerne širine za prikazivanje dnevnika u glavnom pregledu stabla. Podrazumevana vrednost se preuzima iz terminala.

en: Height of the main window in pixels
sr: Visina glavnog prozora u tačkama

en: Specifies the height of the log viewer main window in pixels.
sr: Određuje visinu glavnog prozora preglednika dnevnika u tačkama.

en: Width of the main window in pixels
sr: Širina glavnog prozora u tačkama

en: Specifies the width of the log viewer main window in pixels.
sr: Određuje širinu glavnog prozora preglednika dnevnika u tačkama.

en: Log files to open up on startup
sr: Datoteka dnevnika za otvaranje prilikom pokretanja

en: Specifies a list of log files to open up at startup. A default list is created by reading /etc/syslog.conf.
sr: Određuje spisak dnevnika koji se otvaraju pri pokretanju. Podrazumevani spisak se stvara čitanjem datoteke „/etc/syslog.conf“.

en: List of saved filters
sr: Spisak sačuvanih filtera

en: List of saved regexp filters
sr: Spisak sačuvanih filtera regularnih izraza

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
sr: Ovaj program je slobodan softver; možete ga raspodeljivati i/ili menjati pod uslovima GNU Opšte javne licence kako je objavljuje Zadužbina slobodnog softvera; bilo verzije 2 te Licence, ili (po vašem mišljenju) bilo koje novije verzije.

en: This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
sr: Ovaj program se raspodeljuje u nadi da će biti koristan, ali BEZ IKAKVE GARANCIJE; čak i bez primenjene garancije TRŽIŠNE VREDNOSTI ili PRILAGOĐENOSTI ODREĐENOJ NAMENI. Pogledajte GNU Opštu javnu licencu za više detalja.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA  02110-1301, USA
sr: Trebali ste da primite primerak GNU Opšte javne licence uz ovaj program; ako niste, pišite Zadužbini slobodnog softvera na adresu: „Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA  02110-1301,  USA“

en: There was an error displaying help: %s
sr: Došlo je do greške prikazivanja pomoći: %s

en: A system log viewer for GNOME.
sr: Pregledač sistemskog dnevnika Gnoma.

en: Impossible to open the file %s
sr: Nije moguće otvoriti datoteku „%s“

en: Auto Scroll
sr: Samostalno pomeraj

en: About System Log
sr: O sistemskom dnevniku

en: Help
sr: Pomoć

en: Quit
sr: Izađi

en: Filter name is empty!
sr: Naziv filtera je prazan!

en: Filter name may not contain the ':' character
sr: Naziv filtera ne sme da sadrži „:“

en: Regular expression is empty!
sr: Regularan izraz je prazan!

en: Regular expression is invalid: %s
sr: Regularan izraz nije ispravan: %s

en: Please specify either foreground or background color!
sr: Izaberite ili boju pozadine ili boju slova!

en: Edit filter
sr: Izmenite filter

en: Add new filter
sr: Dodajte novi filter

en: Filters
sr: Filteri

en: _Name:
sr: _Naziv:

en: _Regular Expression:
sr: _Regularni izraz:

en: Highlight
sr: Istakni

en: Hide
sr: Sakrij

en: Foreground:
sr: Pročelje:

en: Background:
sr: Pozadina:

en: Effect:
sr: Dejstvo:

en: Open...
sr: Otvori...

en: Close
sr: Zatvori

en: Copy
sr: Umnoži

en: Select All
sr: Izaberi sve

en: Zoom In
sr: Uvećaj

en: Zoom Out
sr: Umanji

en: Normal Size
sr: Obična veličina

en: Show Matches Only
sr: Pokaži samo poklapanja

en: Manage Filters...
sr: Uredi filtere...

en: Find previous occurrence of the search string
sr: Pronađite prethodni izraz zadate niske pretrage

en: Find next occurrence of the search string
sr: Pronađite sledeći izraz zadate niske pretrage

en: Error while uncompressing the GZipped log. The file might be corrupt.
sr: Greška prilikom raspakivanja Gzipovanog dnevnika. Datoteka može biti oštećena.

en: You don't have enough permissions to read the file.
sr: Nemate dovoljna ovlašćenja za čitanje datoteke.

en: The file is not a regular file or is not a text file.
sr: Datoteka nije obična niti tekstualna datoteka.

en: This version of System Log does not support GZipped logs.
sr: Ovo izdanje sistemskog dnevnika ne podržava Gzipovane dnevnike.

en: Loading...
sr: Učitavam...

en: today
sr: danas

en: yesterday
sr: juče

en: Search in "%s"
sr: Potraži u „%s“

note: translators: this is part of a label composed with * a date string, for example "updated today 23:54"
en: updated
sr: osvežen

en: Wrapped
sr: Prelomljen

en: No matches found
sr: Nema poklapanja

en: Can't read from "%s"
sr: Ne mogu da čitam iz „%s“

en: Open Log
sr: Otvorite dnevnik

en: Could not open the following files:
sr: Ne mogu da otvorim sledeće datoteke:
