gnome-utils - en to tr translation catalogue (93 entries)

en: Log File Viewer
tr: Günlük Dosyası Görüntüleyicisi

en: View or monitor system log files
tr: Sistem günlük dosyalarını göster ya da izle

en: Height of the main window in pixels
tr: Ana pencerenin benek olarak yüksekliği

en: List of saved filters
tr: Kaydedilmiş filtreler listesi

en: List of saved regexp filters
tr: Kaydedilmiş regexp filtreleri listesi

en: Log file to open up on startup
tr: Başlangıçta açılacak günlük dosyası

en: Log files to open up on startup
tr: Başlangıçta açılacak günlük dosyaları

en: Size of the font used to display the log
tr: Günlüğü göstermek için kullanılan yazıtipi boyutu

en: Specifies a list of log files to open up at startup. A default list is created by reading /etc/syslog.conf.
tr: Başlangıçta açılacak günlük dosyalarının listesini belirtir. /etc/syslog.conf dosyası okunarak öntanımlı bir liste oluşturulur.

en: Specifies the height of the log viewer main window in pixels.
tr: Günlük görüntüleyicisinin ana pencere yüksekliğini benek cinsinden belirtir.

en: Specifies the log file displayed at startup. The default is either /var/adm/messages or /var/log/messages, depending on your operating system.
tr: Başlangıçta açılacak günlük dosyasını belirtir. Öntanımlı değer işletim sisteminize bağlı olarak ya /var/adm/messages ya da /var/log/messages olabilir.

en: Specifies the size of the fixed-width font used to display the log in the main tree view. The default is taken from the default terminal font size.
tr: Ana ağaç görünümü içindeki kaydın gösterilmesi için kullanılacak fixed-width yazıtipi boyutu belirler. Öntanımlı olan öntanımlı terminal yazıtipinden alınmıştır.

en: Specifies the width of the log viewer main window in pixels.
tr: Benek cinsinden günlük görüntüleyici ana pencere genişliğini belirtir

en: Width of the main window in pixels
tr: Ana pencerenin benek olarak genişliği

en: Background:
tr: Arkaplan:

en: Effect:
tr: Etki:

en: Foreground:
tr: Önalan:

en: Hide
tr: Gizle

en: Highlight
tr: Vurgula

en: _Name:
tr: İ_sim:

en: _Regular Expression:
tr: _Düzenli İfade:

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
tr: Bu program bir özgür yazılımdır ve Özgür Yazılım Vakfı tarafından yayınlanan GNU Genel Kamu Lisansı sürüm 2 ya da (tercihinize göre) daha sonraki sürümleri altında tekrar dağıtabilir ya da değiştirebilirsiniz.

en: This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
tr: Bu program faydalı olacağı umut edilerek dağıtılmaktadır, fakat HİÇBİR GARANTİSİ YOKTUR; hatta ÜRÜN DEĞERİ ya da BİR AMACA UYGUNLUK gibi garantiler de vermez.  Lütfen daha fazla detay için GNU Genel Kamu Lisansı'nı inceleyin.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA  02110-1301, USA
tr: Bu programla birlikte GNU Genel Kamu Lisansı'nın bir kopyasını almış olmalısınız; eğer almadıysanız, the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA  02110-1301, USA adresine yazınız.

en: Impossible to open the file %s
tr: %s dosyasını açmak imkansız

en: Filter name is empty!
tr: Filtre ismi boş!

en: Filter name may not contain the ':' character
tr: Filtre ismi ':' karakteri içeremez

en: Regular expression is empty!
tr: Düzenli ifade boş!

en: Regular expression is invalid: %s
tr: Düzenli ifade geçersiz: %s

en: Please specify either foreground or background color!
tr: Lütfen ya ön ya da arka plan rengini belirtin!

en: Edit filter
tr: Filtre düzenle

en: Add new filter
tr: Yeni filtre ekle

en: Filters
tr: Filtreler

en: _Find:
tr: _Bul:

en: Find Previous
tr: Öncekini Bul

en: Find previous occurrence of the search string
tr: Arama dizgisinin önceki yerini bul

en: Find Next
tr: Sonrakini Bul

en: Find next occurrence of the search string
tr: Arama dizgisinin bir sonraki yerini bul

en: Clear the search string
tr: Arama dizgisini temizle

en: Error while uncompressing the GZipped log. The file might be corrupt.
tr: GZip ile sıkıştırılmış günlük açılırken hata. Dosya bozuk olabilir.

en: You don't have enough permissions to read the file.
tr: Dosyayı okumak için yeterli haklara sahip değilsiniz.

en: The file is not a regular file or is not a text file.
tr: Dosyası normal bir dosya değil veya bir metin dosyası değil.

en: This version of System Log does not support GZipped logs.
tr: Sistem Günlüğü'nü bu sürümü GZip ile sıkıştırılmış günlükleri desteklemez.

en: Loading...
tr: Yükleniyor...

en: Show the application's version
tr: Uygulamanın sürümünü göster

en: [LOGFILE...]
tr: [GÜNLÜK DOSYASI...]

en:  - Browse and monitor logs
tr:  - Günlüklere gözat ve izle

en: Log Viewer
tr: Günlük Görüntüleyicisi

en: System Log Viewer
tr: Sistem Günlük Görüntüleyicisi

en: last update: %s
tr: son güncelleme : %s

en: %d lines (%s) - %s
tr: %d satır (%s) - %s

en: Open Log
tr: Günlük Aç

en: There was an error displaying help: %s
tr: Yardım gösterilirken bir hata oluştu: %s

en: Wrapped
tr: Katlanmış

en: Not found
tr: Bulunamadı

en: A system log viewer for GNOME.
tr: GNOME için sistem günlük görüntüleyici.

en: _File
tr: _Dosya

en: _Edit
tr: _Düzenle

en: _View
tr: _Görüntüle

en: _Filters
tr: _Filtreler

en: _Help
tr: _Yardım

en: _Open...
tr: _Aç...

en: Open a log from file
tr: Dosyadan günlük aç

en: _Close
tr: _Kapat

en: Close this log
tr: Günlüğü kapat

en: _Quit
tr: Çı_k

en: Quit the log viewer
tr: Günlük görüntüleyicisinden çık

en: _Copy
tr: _Kopyala

en: Copy the selection
tr: Seçimi kopyala

en: Select _All
tr: _Tümünü Seç

en: Select the entire log
tr: Tüm günlüğü seç

en: _Find...
tr: _Bul...

en: Find a word or phrase in the log
tr: Günlük içinde bir kelime ya da öbek ara

en: Bigger text size
tr: Daha büyük metin boyutu

en: Smaller text size
tr: Daha küçük metin boyutu

en: Normal text size
tr: Normal metin boyutu

en: Manage Filters
tr: Filtreleri Yönet

en: Manage filters
tr: Filtreleri yönet

en: _Contents
tr: _İçindekiler

en: Open the help contents for the log viewer
tr: Günlük görüntüleyici için yardım dosyasını aç

en: _About
tr: _Hakkında

en: Show the about dialog for the log viewer
tr: Günlük görüntüleyici için hakkında penceresini göster

en: _Statusbar
tr: _Durum Çubuğu

en: Show Status Bar
tr: Durum Çubuğunu Göster

en: Side _Pane
tr: _Kenar Çubuğu

en: Show Side Pane
tr: Kenar Çubuğunu Göster

en: Show matches only
tr: Sadece eşleşmeler

en: Only show lines that match one of the given filters
tr: Sadece bir ya da daha fazla girilen filtre ile eşleşen satırları göster

en: _Auto Scroll
tr: _Otomatik Kaydır

en: Automatically scroll down when new lines appear
tr: Yeni satırlar ortaya çıktığında otomatik olarak aşağı kaydır

en: Can't read from "%s"
tr: "%s" okunamıyor

en: Version:
tr: Sürüm:

en: Could not open the following files:
tr: Aşağıdaki dosyalar açılamadı:
