gnome-utils - en to ug translation catalogue (65 entries)

en: System Log
ug: سىستېما خاتىرىسى

en: View or monitor system log files
ug: سىستېما خاتىرە ھۆججىتى كۆرسەت ياكى كۆزەت

en: logs;debug;error;
ug: logs;debug;error;خاتىرىلەر;سازلاش;خاتالىق;

en: Log file to open up on startup
ug: قوزغالغاندا ئاچقان خاتىرە ھۆججەت

en: Specifies the log file displayed at startup. The default is either /var/adm/messages or /var/log/messages, depending on your operating system.
ug: پروگرامما قوزغالغاندا كۆرسىتىدىغان خاتىرە ھۆججەت بەلگىلىنىدۇ. مەشغۇلات سىستېمىڭىزنىڭ ئوخشاش بولماسلىقىغا ئاساسەن، كۆڭۈلدىكى /var/adm/messages ياكى /var/log/messages

en: Size of the font used to display the log
ug: خاتىرە كۆرسىتىشكە ئىشلىتىلىدىغان خەت نۇسخا چوڭلۇقى

en: Specifies the size of the fixed-width font used to display the log in the main tree view. The default is taken from the default terminal font size.
ug: ئاساسىي دەرەخسىمان كۆرۈنۈشتە خاتىرە كۆرسىتىدىغان تەڭ كەڭلىكتىكى خەت نۇسخا چوڭلۇقى بەلگىلىنىدۇ. كۆڭۈلدىكى قىممەت كۆڭۈلدىكى تېرمىنال خەت نۇسخا چوڭلۇقىدىن كېلىدۇ.

en: Height of the main window in pixels
ug: ئاساسىي كۆزنەكنىڭ ئېگىزلىكى پىكسېل

en: Specifies the height of the log viewer main window in pixels.
ug: خاتىرە كۆرگۈچ ئاساسىي كۆزنىكىنىڭ ئېگىزلىكى بەلگىلىنىدۇ بىرلىكى پىكسېل.

en: Width of the main window in pixels
ug: ئاساسىي كۆزنەكنىڭ كەڭلىكى پىكسېل.

en: Specifies the width of the log viewer main window in pixels.
ug: خاتىرە كۆرگۈچ ئاساسىي كۆزنىكىنىڭ كەڭلىكى بەلگىلىنىدۇ بىرلىكى پىكسېل.

en: Log files to open up on startup
ug: قوزغالغاندا ئاچقان خاتىرە ھۆججەت

en: Specifies a list of log files to open up at startup. A default list is created by reading /etc/syslog.conf.
ug: پروگرامما قوزغالغاندا ئاچىدىغان خاتىرە ھۆججەت. كۆڭۈلدىكى تىزىملىكى /etc/syslog.conf نى ئوقۇپ قۇرۇلىدۇ.

en: List of saved filters
ug: ساقلانغان سۈزگۈچلەرنىڭ تىزىمى

en: List of saved regexp filters
ug: ساقلانغان regexp سۈزگۈچلىرىنىڭ تىزىمى

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
ug: بۇ پروگرامما ئەركىن يۇمشاق دېتال؛ سىز ئەركىن يۇمشاق دېتال ۋەخپىسى تارقاتقان GNU ئادەتتىكى ئاممىۋى ئىجازەتنامە بويىچە ئۇنى قايتا تارقىتىپ ياكى ئۆزگەرتەلەيسىز؛ سىز شۇ ئىجازەت كېلىشىمىنىڭ ئىككىنچى نەشرى ياكى يۇقىرى نەشرىنى ئىشلەتسىڭىز بولىدۇ.

en: This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
ug: بۇ پروگراممىنى تارقىتىشتىكى مەقسەت سىزگە قۇلايلىق ئېلىپ كېلىش، ئەمما سودا ياكى باشقا ئالاھىدە قوللىنىشقا نىسبەتەن ھېچقانداق كاپالەت يوق.  GNU ئادەتتىكى ئاممىۋى ئىجازەت كېلىشىمىنى كۆرۈپ تېخىمۇ كۆپ تەپسىلاتقا ئېرىشىڭ.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA  02110-1301, USA
ug: مەزكۇر پروگرامما بىلەن بىرگە GNU General Public ئىجازەتنامىسىنى چوقۇم بىرگە بولىدۇ.ئۇنداق بولمىسا Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA  بىلەن ئالاقە قىلىڭ.

en: There was an error displaying help: %s
ug: ياردەم كۆرسىتىشتە خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: A system log viewer for GNOME.
ug: گىنوم سىستېما خاتىرىسى كۆرگۈچ.

en: Impossible to open the file %s
ug: %s ھۆججەتنى ئاچالمايدۇ

en: Auto Scroll
ug: ئاپتوماتىك سىيرىلىش

en: About System Log
ug: سىستېما خاتىرىسى ھەققىدە

en: Help
ug: ياردەم

en: Quit
ug: ئاخىرلاشتۇر

en: Filter name is empty!
ug: سۈزگۈچ ئاتى بوش!

en: Filter name may not contain the ':' character
ug: سۈزگۈچ ئاتىدا ':' ھەرپ بولسا بولمايدۇ

en: Regular expression is empty!
ug: مۇنتىزىم ئىپادە بوش!

en: Regular expression is invalid: %s
ug: مۇنتىزىم ئىپادە ئىناۋەتسىز: %s

en: Please specify either foreground or background color!
ug: ئالدى كۆرۈنۈش ياكى تەگلىك رەڭگىنى بەلگىلەڭ!

en: Edit filter
ug: سۈزگۈچ تەھرىر

en: Add new filter
ug: يېڭى سۈزگۈچ قوش

en: Filters
ug: سۈزگۈچ

en: _Name:
ug: ئاتى(_N):

en: _Regular Expression:
ug: مۇنتىزىم ئىپادە(_R)

en: Highlight
ug: يورۇت

en: Hide
ug: يوشۇر

en: Foreground:
ug: ئالدى كۆرۈنۈش:

en: Background:
ug: تەگلىك:

en: Effect:
ug: ئۈنۈم:

en: Open...
ug: ئاچ…

en: Close
ug: ياپ

en: Copy
ug: كۆچۈر

en: Select All
ug: ھەممىنى تاللا

en: Zoom In
ug: چوڭايت

en: Zoom Out
ug: كىچىكلىتىش

en: Normal Size
ug: ئەسلى چوڭلۇقى

en: Show Matches Only
ug: ماس كەلگەننىلا كۆرسەت

en: Manage Filters...
ug: سۈزگۈچ باشقۇرۇش…

en: Find previous occurrence of the search string
ug: باش قىسمىدا كۆرۈنگەن تېكىستلەرنى ئىزدەيدۇ

en: Find next occurrence of the search string
ug: كەينىدە كۆرۈنگەن تېكىستلەرنى ئىزدەيدۇ

en: Error while uncompressing the GZipped log. The file might be corrupt.
ug: GZipped خاتىرىنى پرېستىن يېشىشتە خاتالىق كۆرۈلدى. ئۇ ھۆججەت بۇزۇلغان بولۇشى مۇمكىن.

en: You don't have enough permissions to read the file.
ug: بۇ ھۆججەتنى ئوقۇش ئىمتىيازىڭىز يوق.

en: The file is not a regular file or is not a text file.
ug: بۇ ھۆججەت ئادەتتىكى ھۆججەت ئەمەس ياكى تېكىست ھۆججىتى ئەمەس.

en: This version of System Log does not support GZipped logs.
ug: بۇ سىستېما خاتىرىسىنىڭ نەشرى GZipped خاتىرىنى قوللىمايدۇ.

en: Loading...
ug: ئوقۇۋاتىدۇ…

en: today
ug: بۈگۈن

en: yesterday
ug: تۈنۈگۈن

en: Search in "%s"
ug: «%s» نى ئىزدە

note: translators: this is part of a label composed with * a date string, for example "updated today 23:54"
en: updated
ug: يېڭىلاندى

en: Wrapped
ug: قاتلانغان قۇرنىمۇ ئىزدە

en: No matches found
ug: ماس كەلگەن تۈر تېپىلمىدى

en: Can't read from "%s"
ug: «%s» دىن ئوقۇيالمىدى

en: Open Log
ug: خاتىرە ئاچ

en: Could not open the following files:
ug: تۆۋەندىكى ھۆججەتنى ئاچالمايدۇ:
