gnome-system-monitor - en to ast translation catalogue (213 entries)

en: System Monitor
ast: Monitor del Sistema

en: View current processes and monitor system state
ast: Adicar los procesos autuales y monitorizar l'estáu del sistema

en: Show the System tab
ast: Amosar la pestaña Sistema

en: Device
ast: Dispositivu

en: Directory
ast: Directoriu

en: Type
ast: Tipu

en: Free
ast: Llibre

en: Available
ast: Disponible

en: Used
ast: Usada

en: File Systems
ast: Sistemes d'archivos

en: Today %l:%M %p
ast: Güei %l:%M %p

en: Yesterday %l:%M %p
ast: Ayeri %l:%M %p

en: 0 for the System Info, 1 for the processes list, 2 for the resources and 3 for the disks list
ast: 0 pa la Información del Sistema, 1 pa la llista de procesos, 2 pa los recursos y 3 pa la llista de discos

en: Default graph cpu color
ast: Color predetermináu de la gráfica de la cpu

en: Default graph incoming network traffic color
ast: Color predetermináu de la gráfica de tráficu entrante

en: Default graph mem color
ast: Color predetermináu del gráficu de memoria

en: Default graph outgoing network traffic color
ast: Color predetermináu de la gráfica de tráficu saliente

en: Default graph swap color
ast: Color predetermináu del gráficu d'intercambéu

en: Determines which processes to show by default. 0 is All, 1 is user, and 2 is active
ast: Determina qué procesos s'amosarán por omisión. 0 ye toos, 1 ye usuariu, y 2 ye activu

en: Disk view columns order
ast: Orde de les columnes de la vista de discu

en: Enable/Disable smooth refresh
ast: Activar/Desactivar refrescu dondu

en: If TRUE, system-monitor operates in 'Solaris mode' where a task's cpu usage is divided by the total number of CPUs. Else it operates in 'Irix mode'.
ast: Si ye TRUE, el monitor del sistema opera nel «Mou Solaris» au l'usu de CPU d'una xera divídese ente'l númberu total deCPUs. D'otra miente opera nel «Mou Irix».

en: Main Window height
ast: Altor de la ventana principal

en: Main Window width
ast: Anchor de la ventana principal

en: Process view columns order
ast: Orde de les columnes de la vista de procesos

en: Process view sort column
ast: Columna d'ordenación de la vista de procesos

en: Process view sort order
ast: Orde de colocación de la vista de procesos

en: Saves the currently viewed tab
ast: Guarda la solapa autualmente vista

en: Show process 'CPU %' column on startup
ast: Amosar la columna «% de CPU» del procesu al entamu

en: Show process 'CPU time' column on startup
ast: Amosar la columna «tiempu de CPU» del procesu al entamu

en: Show process 'PID' column on startup
ast: Amosar la columna «PID» del procesu al entamu

en: Show process 'SELinux security context' column on startup
ast: Amosar la columna «contestu de seguridá SELinux» del procesu al entamu

en: Show process 'Waiting Channel' column on startup
ast: Amosar la columna «Canal n'espera» del procesu al entamu

en: Show process 'X server memory' column on startup
ast: Amosar la columna «memoria del servidor X» del procesu al entamu

en: Show process 'arguments' column on startup
ast: Amosar la columna «argumentos» del procesu al entamu

en: Show process 'estimated memory usage' column on startup
ast: Amosar la columna «usu de memoria estimáu» del procesu al entamu

en: Show process 'name' column on startup
ast: Amosar la columna «nome del procesu» del procesu al entamu

en: Show process 'nice' column on startup
ast: Amosar la columna «prioridá» del procesu al entamu

en: Show process 'owner' column on startup
ast: Amosar la columna «propietariu» del procesu al entamu

en: Show process 'resident memory' column on startup
ast: Amosar la columna «memoria residente» del procesu al entamu

en: Show process 'shared memory' column on startup
ast: Amosar la columna «memoria compartía» del procesu al entamu

en: Show process 'start time' column on startup
ast: Amosar la columna «tiempu d'aniciu» del procesu al entamu

en: Show process 'status' column on startup
ast: Amosar la columna «estáu» del procesu al entamu

en: Show process 'virtual memory' column on startup
ast: Amosar columna «memoria virtual» del procesu al entamu

en: Show process 'writable memory' column on startup
ast: Amosar columna «memoria escribible» del procesu al entamu

en: Show process dependencies in tree form
ast: Amosar les dependencies del procesu en forma d'árbol

en: Show warning dialog when killing processes
ast: Amoar un diálogu d'alvertencia al matar procesos

en: Solaris mode for CPU percentage
ast: Mou Solaris pal porcentax de CPU

en: Time in milliseconds between updates of the devices list
ast: Tiempu en milisegundos ente les autualizaciones de la llista de dispositivos

en: Time in milliseconds between updates of the graphs
ast: Tiempu en milisegundos ente les autualizaciones de les gráfiques

en: Time in milliseconds between updates of the process view
ast: Tiempu en milisegundos ente les autualizaciones de la vista de procesos

en: Whether information about all filesystems should be displayed
ast: Conseña si tien d'amosase información sobro tolos sistemes de ficheros

en: Whether to display information about all filesystems (including types like 'autofs' and 'procfs'). Useful for getting a list of all currently mounted filesystems.
ast: Conseña si tien d'amosase información sobro tolos sistemes de ficheros (incluyendo tipos como «autofs» y «procfs»). Pue ser útil pa obtener una llista de tolos sistemes de ficheros montaos anguaño.

en: Width of process 'CPU %' column
ast: Anchor de la columna «% de CPU» del procesu

en: Width of process 'CPU time' column
ast: Anchor de la columna «tiempu de CPU» del procesu

en: Width of process 'PID' column
ast: Anchor de la columna «PID» del procesu

en: Width of process 'SELinux security context' column
ast: Anchor de la columna «contestu de seguridá SELinux» del procesu

en: Width of process 'Waiting Channel' column
ast: Anchor de la columna «Canal n'espera» del procesu

en: Width of process 'X server memory' column
ast: Anchor de la columna «memoria el servidor X» del procesu

en: Width of process 'arguments' column
ast: Anchor de la columna «argumentos» del procesu

en: Width of process 'estimated memory usage' column
ast: Anchor de la columna «usu estimáu de memoria» del procesu

en: Width of process 'name' column
ast: Anchor de la columna «nome» del procesu

en: Width of process 'nice' column
ast: Anchor de la columna «prioridá» del procesu

en: Width of process 'owner' column
ast: Anchor de la columna «propietariu» del procesu

en: Width of process 'resident memory' column
ast: Anchor de la columna «memoria residente» del procesu

en: Width of process 'shared memory' column
ast: Anchor de la columna «memoria compartía» del procesu

en: Width of process 'start time' column
ast: Anchor de la columna «tiempu d'aniciu» del procesu

en: Width of process 'status' column
ast: Anchor de la columna «estáu» del procesu

en: Width of process 'virtual memory' column
ast: Anchor de la columna «memoria virtual» del procesu

en: Width of process 'writable memory' column
ast: Anchor de la columna «memoria escribible» del procesu

en: Fraction
ast: Fraición

en: Percentage full for pie colour pickers
ast: Porcentax completu pa los seleutores de color de la tarta

en: Title
ast: Títulu

en: The title of the color selection dialog
ast: El títulu del diálogu de seleición de color

en: Pick a Color
ast: Escueya un Color

en: Current Color
ast: Color autual

en: The selected color
ast: El color seleicionáu

en: Type of color picker
ast: Tipu de seleutor de color

en: Received invalid color data
ast: Recibió datos de color non válidos

en: _Edit
ast: R_emanar

en: _View
ast: _Ver

en: _Help
ast: _Ayuda

en: Search for _Open Files
ast: Gueta de ficheros a_biertos

en: Search for open files
ast: Gueta de ficheros abiertos

en: Quit the program
ast: Colar del programa

en: _Stop Process
ast: _Parar procesu

en: Stop process
ast: Parar procesu

en: _Continue Process
ast: _Continuar procesu

en: Continue process if stopped
ast: Continuar el procesu si ta deteníu

en: _End Process
ast: _Finar procesu

en: Force process to finish normally
ast: Forciar al procesu a finar normalmente

en: _Kill Process
ast: _Matar procesu

en: Force process to finish immediately
ast: Forciar al procesu a finar darréu

en: _Change Priority...
ast: _Camudar la prioridá...

en: Change the order of priority of process
ast: Camuda l'orde de prioridá de procesu

en: Configure the application
ast: Configurar el programa

en: _Refresh
ast: _Autualizar

en: Refresh the process list
ast: Refrescar la llista de procesos

en: _Memory Maps
ast: _Mapes de memoria

en: Open the memory maps associated with a process
ast: Abrir los mapes de memoria asociaos con un procesu

en: Open _Files
ast: _Ficheros abiertos

en: View the files opened by a process
ast: Adicar los ficheros abiertos por un procesu

en: _Contents
ast: _Conteníos

en: Open the manual
ast: Abrir el manual

en: About this application
ast: Al rodiu d'esti programa

en: Show parent/child relationship between processes
ast: Amosar les rellaciones d'ascendencia ente los procesos

en: _Active Processes
ast: Procesos _activos

en: Show active processes
ast: Amosar procesos activos

en: A_ll Processes
ast: _Tolos procesos

en: Show all processes
ast: Amosar tolos procesos

en: M_y Processes
ast: _Los mios procesos

en: Show user own process
ast: Amoar procesos pertenecientes al usuariu

en: End _Process
ast: _Finar procesu

en: CPU History
ast: Hestóricu de la CPU

en: CPU%d
ast: CPU %d

en: Memory and Swap History
ast: Hestóricu de memoria ya intercambéu

en: Memory
ast: Memoria

en: Swap
ast: Intercambéu

en: Network History
ast: Hestóricu de la rede

en: Receiving
ast: Recibiendo

en: Total Received
ast: Total recibíos

en: Sending
ast: Unviando

en: Total Sent
ast: Total unviaos

note: procman_create_sysinfo_view();
en: System
ast: Sistema

en: Processes
ast: Procesos

en: Resources
ast: Recursos

en: %u second | %u seconds
ast[0]: %u segundu
ast[1]: %u segundos

en: <b>Error</b>
    '%s' is not a valid Perl regular expression.
    %s
ast: <b>Fallu</b>
    «%s« nun ye una espresión regular válida de Perl.
    %s

en: Process
ast: Procesu

en: Filename
ast: Nome de ficheru

note: gtk_window_set_modal(GTK_WINDOW(dialog), TRUE);
en: Search for Open Files
ast: Gueta de ficheros abiertos

en: _Name contains:
ast: El _nome contién:

en: Case insensitive matching
ast: Coincidencia insensible a capitalización

en: S_earch results:
ast: Resultaos de la _gueta:

note: xgettext: virtual memory start
en: VM Start
ast: Aniciu MV

note: xgettext: virtual memory end
en: VM End
ast: Fin MV

note: xgettext: virtual memory syze
en: VM Size
ast: Tamañu MV

en: Flags
ast: Banderes

note: xgettext: virtual memory offset
en: VM Offset
ast: Desplazamientu MV

note: xgettext: memory that has not been modified since it has been allocated
en: Private clean
ast: Priváu llimpiu

note: xgettext: memory that has been modified since it has been allocated
en: Private dirty
ast: Priváu suciu

note: xgettext: shared memory that has not been modified since it has been allocated
en: Shared clean
ast: Compartíu llimpiu

note: xgettext: shared memory that has been modified since it has been allocated
en: Shared dirty
ast: Compartíu suciu

en: Inode
ast: Nodu-i

note: gtk_window_set_modal(GTK_WINDOW(dialog), TRUE);
en: Memory Maps
ast: Mapes de memoria

en: _Memory maps for process "%s" (PID %u):
ast: Mapes de _memoria pal procesu «%s» (PID %u):

en: file
ast: ficheru

en: pipe
ast: cauce

en: IPv6 network connection
ast: Conexón de rede IPv6

en: IPv4 network connection
ast: Conexón de rede IPv4

en: local socket
ast: socket llocal

en: unknown type
ast: tipu desconocíu

note: Translators: "FD" here means "File Descriptor". Please use a very short translation if possible, and at most 2-3 characters for it to be able to fit in the UI.
en: FD
ast: DF

en: Object
ast: Oxetu

en: Open Files
ast: Archivos abiertos

en: _Files opened by process "%s" (PID %u):
ast: _Archivos abiertos pol procesu «%s» (PID %u):

en: Cannot change the priority of process with pid %d to %d.
    %s
ast: Nun se pue camudar la prioridá del procesu con pid %d a %d.
    %s

en: Cannot kill process with pid %d with signal %d.
    %s
ast: Nun se pue matar el procesu con pid %d cola señal %d.
    %s

note: xgettext: primary alert message
en: Kill the selected process?
ast: ¿Quier matar el procesu seleicionáu?

note: xgettext: secondary alert message
en: Killing a process may destroy data, break the session or introduce a security risk. Only unresponding processes should be killed.
ast: Matar un procesu pue estrizar datos, frañar la sesión de trabayu o criar un riesgu de seguridá. Namái tendríen de matase los procesos que nun respuendan.

note: xgettext: primary alert message
en: End the selected process?
ast: ¿Finar col procesu seleicionáu?

note: xgettext: secondary alert message
en: Ending a process may destroy data, break the session or introduce a security risk. Only unresponding processes should be ended.
ast: Finar un procesu pue estrizar los datos, frañar la sesión de trabayu o criar un riesgu de seguridá. Namái tendríen de finase los procesos que nun respuendan.

en: (Very High Priority)
ast: (Prioridá mui alta)

en: (High Priority)
ast: (Prioridá alta)

en: (Normal Priority)
ast: (Prioridá normal)

en: (Low Priority)
ast: (Prioridá baja)

en: (Very Low Priority)
ast: (Prioridá mui baxa)

en: Change Priority
ast: Camuda la prioridá

en: Change _Priority
ast: Camudar _prioridá

en: _Nice value:
ast: _Valor apropiáu:

en: Note:
ast: Nota:

en: The priority of a process is given by its nice value. A lower nice value corresponds to a higher priority.
ast: La prioridá d'un procesu vien dau pol so valor apropiáu. Un valor apropiáu baxu, correspuende a una prioridá más alta.

en: Icon
ast: Iconu

en: System Monitor Preferences
ast: Preferencies del monitor del sistema

en: Behavior
ast: Comportamientu

en: _Update interval in seconds:
ast: Intervalu d'aut_ualización en segundos:

en: Enable _smooth refresh
ast: Activar refrescu _dondu

en: Alert before ending or _killing processes
ast: Sollertar enantes de finar o _matar procesos

en: Solaris mode
ast: Mou Solaris

en: Information Fields
ast: Campos d'información

en: Process i_nformation shown in list:
ast: Información de los procesos _amosaos na llista:

en: Graphs
ast: Gráficos

en: Show _all filesystems
ast: Amosar _tolos sistemes de ficheros

en: File system i_nformation shown in list:
ast: I_nformación de los procesos amosaos na llista:

en: A simple process and system monitor.
ast: Un cenciellu monitor de procesos y del sistema.

en: Process Name
ast: Nome del procesu

en: User
ast: Usuariu

en: Status
ast: Estáu

en: Virtual Memory
ast: Memoria virtual

en: Resident Memory
ast: Memoria residente

en: Writable Memory
ast: Memoria escribible

en: Shared Memory
ast: Memoria compartía

en: X Server Memory
ast: Memoria del servidor X

en: CPU Time
ast: Tiempu de CPU

en: Started
ast: Aniciáu

en: Security Context
ast: Contestu de seguridá

en: Command Line
ast: Llinia de Comandu

note: xgettext: wchan, see ps(1) or top(1)
en: Waiting Channel
ast: Canal n'espera

en: Load averages for the last 1, 5, 15 minutes: %0.2f, %0.2f, %0.2f
ast: Carga media pa los caberos 1, 5 y 15 minutos: %0.2f, %0.2f, %0.2f

en: Release %s
ast: Versión %s

en: Unknown CPU model
ast: Modelu de CPU desconocíu

en: Kernel %s
ast: Núcleu %s

en: Memory:
ast: Memoria:

en: Processor %d:
ast: Procesador %d:

en: Processor:
ast: Procesador:

note: disk space section
en: <b>System Status</b>
ast: <b>Estáu del sistema</b>

en: Available disk space:
ast: Espaciu disponible en discu:

en: Running
ast: Executando

en: Stopped
ast: Parao

en: Uninterruptible
ast: Ininterrumpible

en: Sleeping
ast: Durmiendo

note: xgettext: weeks, days
en: %uw%ud
ast: %us%ud

en: <i>N/A</i>
ast: <i>N/D</i>
