gnome-system-monitor master - en to eu translation catalogue (345 entries)

en: System Monitor
eu: Sistemaren monitorea

en: View and manage system resources
eu: Ikusi eta kudeatu sistemaren baliabideak

en: System Monitor is a process viewer and system monitor with an attractive, easy-to-use interface.
eu: Prozesuen ikustaile eta sistema monitore bat da erabilera errazeko interfaze itxuroso batekin.

en: System Monitor can help you find out what applications are using the processor or the memory of your computer, can manage the running applications, force stop processes not responding, and change the state or priority of existing processes.
eu: Zer aplikaziok ordenagailuaren prozesadorea edo memoria darabilten aurkitzen lagunduko dizu sistemaren monitoreak. Exekuzioan dauden aplikazioak kudea ditzake, erantzuten ez duten prozesuak gelditzera derrigortu eta lanean ari diren prozesuen egoera edo lehentasuna alda dezake.

en: The resource graphs feature shows you a quick overview of what is going on with your computer displaying recent network, memory and processor usage.
eu: Baliabideen grafikoen eginbideak ordenagailuan zer gertatzen ari den buruzko ikuspegi orokor azkar bat erakutsiko dizu, sarearen, memoriaren eta prozesadorearen azken erabilpena bistaratuz.

en: Process list view
eu: Prozesuen zerrendaren ikuspegia

en: Resources overview
eu: Baliabideen ikuspegia

en: File Systems view
eu: Fitxategi-sistemen ikuspegia

note: developer_name tag deprecated with Appstream 1.0
en: The GNOME Project
eu: GNOME proiektua

en: GNOME System Monitor
eu: GNOMEren sistemaren monitorea

en: View current processes and monitor system state
eu: Ikusi uneko prozesuak eta monitorizatu sistemaren egoera

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Monitor;System;Process;CPU;Memory;Network;History;Usage;
eu: Monitorea;Sistema;Prozesua;PUZ;Memoria;Sarea;Historia;Erabilpena;

[ctx: shortcut window]
en: General
eu: Orokorra

[ctx: shortcut window]
en: Show help
eu: Erakutsi laguntza

[ctx: shortcut window]
en: Open menu
eu: Ireki menua

[ctx: shortcut window]
en: Show preferences
eu: Erakutsi hobespenak

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard shortcuts
eu: Laster-teklak

[ctx: shortcut window]
en: Quit
eu: Irten

[ctx: shortcut window]
en: Search
eu: Bilatu

[ctx: shortcut window]
en: Show Processes
eu: Erakutsi prozesuak

[ctx: shortcut window]
en: Show Resources
eu: Erakutsi baliabideak

[ctx: shortcut window]
en: Show File Systems
eu: Erakutsi fitxategi-sistemak

[ctx: shortcut window]
en: Refresh
eu: Freskatu

[ctx: shortcut window]
en: Processes
eu: Prozesuak

[ctx: shortcut window]
en: Show dependencies
eu: Erakutsi mendekotasunak.

[ctx: shortcut window]
en: Show process properties
eu: Erakutsi prozesuaren propietateak

[ctx: shortcut window]
en: Memory maps
eu: Memoria-mapak

[ctx: shortcut window]
en: Open files
eu: Ireki fitxategiak

[ctx: shortcut window]
en: Send stop signal
eu: Bidali gelditzeko seinalea

[ctx: shortcut window]
en: Send continue signal
eu: Bidali jarraitzeko seinalea

[ctx: shortcut window]
en: Send Terminate signal
eu: Bidali amaitzeko seinalea

[ctx: shortcut window]
en: Send Kill signal
eu: Bidali hiltzeko seinalea

en: Search
eu: Bilatu

en: Main Menu
eu: Menu nagusia

en: _Processes
eu: _Prozesuak

en: Search processes and users
eu: Bilatu prozesuak eta erabiltzaileak

en: _End Process | _End Processes
eu[0]: _Amaitu prozesua
eu[1]: _Amaitu prozesuak

en: Process Properties
eu: Prozesuaren propietateak

en: _Resources
eu: _Baliabideak

en: CPU
eu: PUZa

en: Memory
eu: Memoria

en: Swap
eu: Trukatze-espazioa

en: Memory and Swap
eu: Memoria eta trukatze-espazioa

en: Receiving
eu: Jasotzen

en: Total Received
eu: Jasotakoak guztira

en: Sending
eu: Bidaltzen

en: Total Sent
eu: Bidalitakoak guztira

en: Network
eu: Sarea

en: Reading
eu: Irakurtzea

en: Total Read
eu: Irakurrita guztira

en: Writing
eu: Idaztea

en: Total Written
eu: Idatzita guztira

en: Disk
eu: Diskoa

en: _File Systems
eu: _Fitxategi-sistema

[ctx: Window title for Search for Open Files dialog]
en: Search for Open Files
eu: Bilatu irekitako fitxategiak

en: Filter files by name
eu: Iragazi fitxategiak izenaren arabera

en: Case insensitive
eu: Ez bereizi maiuskulak/minuskulak

en: Memory Maps
eu: Memoria-mapak

[ctx: Menu item to Open Search for Open Files dialog]
en: Search for Open Files…
eu: Bilatu irekitako fitxategiak…

en: Preferences
eu: Hobespenak

en: Help
eu: Laguntza

en: Keyboard Shortcuts
eu: Laster-teklak

en: About System Monitor
eu: Sitemaren monitoreari buruz

en: _Refresh
eu: _Freskatu

en: _Active Processes
eu: Prozesu _aktiboak

en: A_ll Processes
eu: Prozesu g_uztiak

en: M_y Processes
eu: _Nire prozesuak

en: Show _Dependencies
eu: Erakutsi _mendekotasunak

en: _Properties
eu: _Propietateak

en: _Memory Maps
eu: _Memoriaren mapak

note: Translators: this means 'Files that are open' (open is not a verb here)
en: Open _Files
eu: Ireki _fitxategiak

en: _Change Priority
eu: _Aldatu lehentasuna

en: Very High
eu: Oso altua

en: High
eu: Altua

en: Normal
eu: Arrunta

en: Low
eu: Baxua

en: Very Low
eu: Oso baxu

en: Custom
eu: Pertsonalizatua

en: Set _Affinity…
eu: Ezarri a_finitatea…

en: _Stop…
eu: _Gelditu…

en: _Continue
eu: _Jarraitu

en: _Terminate…
eu: _Amaitu…

en: _Kill…
eu: _Hil…

en: Open Files
eu: Ireki fitxategiak

en: Kill process
eu: Hil prozesua

en: Privileges are required to control other users’ processes
eu: Pribilegioak behar dira beste erabiltzaileen prozesuak kontrolatzeko

en: Renice process
eu: Aldatu prozesuaren lehentasuna

en: Privileges are required to change the priority of processes
eu: Pribilegioak behar dira prozesuen lehentasuna aldatzeko

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Monitor;System;Process;CPU;Memory;Network;History;Usage;Performance;Task;Manager;Activity;
eu: Monitorea;Sistema;Prozesua;PUZ;Memoria;Sarea;Historia;Erabilpena;Errendimendua;Zeregina;Ataza;Kudeatzailea;Jarduera;

en: Processes
eu: Prozesuak

en: Behavior
eu: Portaera

en: _Update Interval in Seconds
eu: _Eguneratze-tartea segundotan:

en: Enable _Smooth Refresh
eu: Gaitu freskatze _leuna

en: Alert Before Ending or _Killing Processes
eu: Abisatu prozesuak amaitu edo _hil aurretik

en: _Divide CPU Usage by CPU Count
eu: _Zatitu PUZaren erabilpena PUZ kopuruarekin

en: Show Memory in IEC
eu: Erakutsi memorian IECn

en: Information Fields
eu: Informazioaren eremuak

en: Process information shown in list:
eu: Zerrendan erakutsitako prozesuen datuak:

en: Resources
eu: Baliabideak

en: _Chart Data Points
eu: _Diagramaren datu-puntuak

en: Draw Charts as S_mooth Graphs
eu: Marraztu diagramak grafiko _leun gisa

en: _Draw CPU Chart as Stacked Area Chart
eu: _Marraztu PUZaren diagrama metatutako areen diagrama gisa

en: Show Memory and Swap in IEC
eu: Erakutsi memorian eta trukatze-espazioa IECn

en: Show Memory in Logarithmic Scale
eu: Erakutsi memoria eskala logaritmikoan

en: _Show Network Speed in Bits
eu: _Erakutsi sareko abiadura bitetan

en: Show Network _Totals in Bits
eu: Erakutsi sareko _guztizkoak bitetan

en: File Systems
eu: Fitxategi-sistemak

en: Show _All File Systems
eu: Erakutsi fitxategi-sistema g_uztiak

en: File system information shown in list
eu: Zerrendan erakutsitako fitxategi-sistemaren informazioa

en: _Cancel
eu: _Utzi

en: Change _Priority
eu: Aldatu _lehentasuna

en: _Nice value:
eu: _Lehentasuna:

en: <small><i><b>Note:</b> The priority of a process is given by its nice value. A lower nice value corresponds to a higher priority.</i></small>
eu: <small><i><b>Oharra:</b> prozesu baten lehentasuna bere 'nice' balioak ematen du. 'nice' balio baxu bat lehentasun altu bati dagokio.</i></small>

en: Set Affinity
eu: Ezarri afinitatea

en: _Apply
eu: _Aplikatu

en: Run on all CPUs
eu: Exekutatu PUZ guztietan

en: A simple process and system monitor.
eu: Prozesu eta sistemaren monitore bakuna.

en: Show the Processes tab
eu: Erakutsi prozesuen fitxa

en: Show the Resources tab
eu: Erakutsi baliabideen fitxa

en: Show the File Systems tab
eu: Erakutsi fitxategi-sistemen fitxa

en: Show the application’s version
eu: Erakutsi aplikazioaren bertsioa

en: Device
eu: Gailua

en: Directory
eu: Direktorioa

en: Type
eu: Mota

en: Total
eu: Guztira

en: Free
eu: Librea

en: Available
eu: Erabilgarri

en: Used
eu: Erabilita

note: Translators: color picker title, %s is CPU, Memory, Swap, Receiving, Sending
en: Pick a Color for “%s”
eu: Hautatu ”%s”(r)en kolorea

en: CPU%d
eu: %d.PUZ

en: Today %l∶%M %p
eu: Gaur %l∶%M %p

en: Yesterday %l∶%M %p
eu: Atzo %l∶%M %p

en: %b %d %l∶%M %p
eu: %d %b %l∶%M %p

en: %b %d %Y
eu: %Y %b %d

en: Fraction
eu: Frakzioa

note: TRANSLATORS: description of the pie color picker's (mem, swap) filled percentage property
en: Percentage full for pie color pickers
eu: Tartaren kolore hautatzaileen ehuneko osoa

en: Title
eu: Titulua

en: The title of the color selection dialog
eu: Kolore-hautapenaren elkarrizketa-koadroko titulua

en: Pick a Color
eu: Hautatu kolorea

en: Current Color
eu: Uneko kolorea

en: The selected color
eu: Hautatutako kolorea

en: Type of color picker
eu: Kolore-hautatzaile mota

en: Click to set graph colors
eu: Egin klik grafikoen koloreak ezartzeko

en: %u hr | %u hrs
eu[0]: Ordu %u
eu[1]: %u ordu

en: %u min | %u mins
eu[0]: Minutu %u
eu[1]: %u minutu

en: %u sec | %u secs
eu[0]: Segundo %u
eu[1]: %u segundo

en: not available
eu: ez dago erabilgarri

note: xgettext: "540MiB (53 %) of 1.0 GiB" or "540MB (53 %) of 1.0 GB"
en: %s (%.1f%%) of %s
eu: %s (%%%.1f) / %s

note: xgettext: Used cache string, e.g.: "Cache 2.4GiB" or "Cache 2.4GB"
en: Cache %s
eu: %s cachea

en: %d open file | %d open files
eu[0]: Irekitako fitxategi %d
eu[1]: Irekitako %d fitxategi

en: %d matching open file | %d matching open files
eu[0]: Bat datorren irekitako fitxategi %d
eu[1]: Bat datozen irekitako %d fitxategi

en: Process
eu: Prozesua

en: PID
eu: PIDa

en: Filename
eu: Fitxategia

note: xgettext: virtual memory start
en: VM Start
eu: MB hasiera

note: xgettext: virtual memory end
en: VM End
eu: MB amaiera

note: xgettext: virtual memory syze
en: VM Size
eu: MB tamaina

en: Flags
eu: Banderak

note: xgettext: virtual memory offset
en: VM Offset
eu: MB desplazamendua

note: xgettext: memory that has not been modified since it has been allocated
en: Private clean
eu: Pribatua garbia

note: xgettext: memory that has been modified since it has been allocated
en: Private dirty
eu: Pribatua zikina

note: xgettext: shared memory that has not been modified since it has been allocated
en: Shared clean
eu: Partekatua garbia

note: xgettext: shared memory that has been modified since it has been allocated
en: Shared dirty
eu: Partekatua zikina

en: Inode
eu: Inodoa

en: _Memory maps for process “%s” (PID %u):
eu: ”%s” prozesuaren (PID %u) _memoria-mapak:

en: file
eu: fitxategia

en: pipe
eu: kanalizazioa

en: IPv6 network connection
eu: IPv6 sareko konexioa

en: IPv4 network connection
eu: IPv4 sareko konexioa

en: local socket
eu: socket lokala

en: unknown type
eu: mota ezezaguna

en: Object
eu: Objektua

en: _Files opened by process “%s” (PID %u):
eu: ”%s” prozesuak (PID %u) irekitako fitxategiak:

en: Main window width
eu: Leiho nagusiaren zabalera

en: Main window height
eu: Leiho nagusiaren altuera

en: Main Window should open maximized
eu: Leiho nagusia maximizatuta ireki beharko litzateke

en: Show process dependencies in tree form
eu: Erakutsi prozesuaren mendekotasunak zuhaitz eran

en: Solaris mode for CPU percentage
eu: Solaris moduaren PUZ ehunekoa

en: If TRUE, system-monitor operates in “Solaris mode” where a task’s CPU usage is divided by the total number of CPUs. Otherwise, it operates in “Irix mode”.
eu: TRUE (egia) bada, sistemaren monitorea ”Solaris moduan” funtzionatuko du, non atazen PUZ erabilpena PUZ kopuru osoaren artean zatituko den. Bestela ”Irix moduan” funtziona dezake.

en: Show memory in IEC
eu: Erakutsi memorian IECn

en: Enable/Disable smooth refresh
eu: Gaitu/desgaitu freskatze leuna

en: Show warning dialog when killing processes
eu: Erakutsi abisuko elkarrizketa-koadroa prozesuak hiltzean

en: Time in milliseconds between updates of the process view
eu: Prozesuen ikuspegia eguneratzeko tartearen denbora (milisegundotan)

en: Time in milliseconds between updates of the graphs
eu: Grafikoak eguneratzeko tartearen denbora (milisegundotan)

en: Whether information about all file systems should be displayed
eu: Fitxategi-sistema guztiei buruzko informazioa bistaratu behar den ala ez

en: Whether to display information about all file systems (including types like “autofs” and “procfs”). Useful for getting a list of all currently mounted file systems.
eu: Fitxategi-sistema guztiei buruzko informazioa bistaratu ala ez (“autofs” eta “procfs” motak bezalakoak barne). Erabilgarria unean muntatuta dauden fitxategi-sistema guztiak zerrendatzeko.

en: Time in milliseconds between updates of the devices list
eu: Gailuen zerrendaren eguneratzeko tartearen denbora (milisegundotan)

en: Time amount of data points in the resource graphs
eu: Datu-puntuen denbora-tartea baliabideen grafikoetan

en: Determines which processes to show.
eu: Zer prozesu erakutsi zehazten du.

en: Saves the currently viewed tab
eu: Gorde unean fitxan ikusten dena

en: CPU colors
eu: PUZen koloreak

en: Each entry is in the format (CPU#, Hexadecimal color value)
eu: Sarrera bakoitzak (PUZ, kolorearen balio hamaseitarra) formatua du

en: Default graph memory color
eu: Memoriaren grafikoaren kolore lehenetsia

en: Default graph swap color
eu: Swap-aren grafikoaren kolore lehenetsia

en: Default graph incoming network traffic color
eu: Sareko sarrerako grafikoaren kolore lehenetsia

en: Default graph outgoing network traffic color
eu: Sareko irteerako grafikoaren kolore lehenetsia

en: Default graph disk read color
eu: Diskoaren irakurketaren grafikoaren kolore lehenetsia

en: Default graph disk write color
eu: Diskoaren idazketaren grafikoaren kolore lehenetsia

en: Show network traffic in bits
eu: Erakutsi sareko trafikoa bitetan

en: Show network totals in bits
eu: Erakutsi sareko guztizkoak bitetan

en: Show memory in logarithmic scale
eu: Erakutsi memoria eskala logaritmikoan

en: If TRUE, system-monitor shows the CPU chart as a stacked area chart instead of a line chart.
eu: TRUE (egia) bada, sistemaren monitoreak PUZaren diagrama metatutako areen diagrama gisa erakutsiko du, marren diagrama baten ordez.

en: Show CPU chart as stacked area chart
eu: Erakutsi PUZaren diagrama metatutako areen diagrama gisa

en: Show CPU, Memory, Network, and Disk charts as smooth graphs using Bezier curves
eu: Erakutsi PUZaren, memoriaren, sarearen eta diskoaren diagramak grafiko leun gisa Bezier kurbak erabilita

en: If TRUE, system-monitor shows the CPU, Memory, Network, and Disk charts as smoothed graphs, otherwise as line charts.
eu: TRUE (egia) bada, sistemaren monitoreak PUZaren, memoriaren, sarearen eta diskoaren diagramak leundutako grafiko gisa erakutsiko du, bestela marren diagrama modura.

en: Show memory and swap in IEC
eu: Erakutsi memorian eta trukatze-espazioa IECn

en: Process view sort column
eu: Prozesuen ikuspegi-ordena zutabea

en: Process view columns order
eu: Prozesu-ikuspegiko zutabeak

en: Process view sort order
eu: Prozesuen ikuspegiaren ordena

en: Width of process “Name” column
eu: Prozesuaren “Izena” zutabearen zabalera

en: Show process “Name” column on startup
eu: Erakutsi prozesuaren “Izena” zutabea abioan

en: Width of process “User” column
eu: Prozesuaren “Erabiltzailea” zutabearen zabalera

en: Show process “User” column on startup
eu: Erakutsi prozesuaren “Erabiltzailea” zutabea abioan

en: Width of process “Status” column
eu: Prozesuaren “Egoera” zutabearen zabalera

en: Show process “Status” column on startup
eu: Erakutsi prozesuaren “Egoera” zutabea abioan

en: Width of process “Virtual Memory” column
eu: Prozesuaren “Memoria birtuala” zutabearen zabalera

en: Show process “Virtual Memory” column on startup
eu: Erakutsi prozesuaren “Memoria birtuala” zutabea abioan

en: Width of process “Resident Memory” column
eu: Prozesuaren “Memoria egoiliarra” zutabearen zabalera

en: Show process “Resident Memory” column on startup
eu: Erakutsi prozesuaren “Memoria egoiliarra” zutabea abioan

en: Width of process “Writable Memory” column
eu: Prozesuaren “Memoria idazgarria” zutabearen zabalera

en: Show process “Writable Memory” column on startup
eu: Erakutsi prozesuaren “Memoria idazgarria” zutabea abioan

en: Width of process “Shared Memory” column
eu: Prozesuaren “Memoria partekatua” zutabearen zabalera

en: Show process “Shared Memory” column on startup
eu: Erakutsi prozesuaren “Memoria partekatua” zutabea abioan

en: Width of process “X Server Memory” column
eu: Prozesuaren “X zerbitzari-memoria” zutabearen zabalera

en: Show process “X Server Memory” column on startup
eu: Erakutsi prozesuaren “X zerbitzari-memoria” zutabea abioan

en: Width of process “CPU %” column
eu: Prozesuaren “% PUZ“ zutabearen zabalera

en: Show process “CPU %” column on startup
eu: Erakutsi prozesuaren “% PUZ“ zutabea abioan

en: Width of process “CPU Time” column
eu: Prozesuaren “PUZ denbora” zutabearen zabalera

en: Show process “CPU Time” column on startup
eu: Erakutsi prozesuaren “PUZ denbora” zutabea abioan

en: Width of process “Started” column
eu: Prozesuaren “Hasita” zutabearen zabalera

en: Show process “Started” column on startup
eu: Erakutsi prozesuaren “Hasita” zutabea abioan

en: Width of process “Nice” column
eu: Prozesuaren “Lehentasuna” zutabearen zabalera

en: Show process “Nice” column on startup
eu: Erakutsi prozesuaren “Lehentasuna” zutabea abioan

en: Width of process “ID” column
eu: Prozesuaren “ID” zutabearen zabalera

en: Show process “ID” column on startup
eu: Erakutsi prozesuaren “ID” zutabea abioan

en: Width of process “SELinux Security Context” column
eu: Prozesuaren “SELinux segurtasun testuingurua” zutabearen zabalera

en: Show process “SELinux Security Context” column on startup
eu: Erakutsi prozesuaren “SELinux segurtasun testuingurua” zutabea abioan

en: Width of process “Command Line” column
eu: Prozesuaren “Komando-lerroa” zutabearen zabalera

en: Show process “Command Line” column on startup
eu: Erakutsi prozesuaren “Komando-lerroa” zutabea abioan

en: Width of process “Memory” column
eu: Prozesuaren “Memoria” zutabearen zabalera

en: Show process “Memory” column on startup
eu: Erakutsi prozesuaren “Memoria” zutabea abioan

en: Width of process “Waiting Channel” column
eu: Prozesuaren “Itxaron kanala” zutabearen zabalera

en: Show process “Waiting Channel” column on startup
eu: Erakutsi prozesuaren “Itxaron kanala” zutabea abioan

en: Width of process “Control Group” column
eu: Prozesuaren “Kontrol taldea” zutabearen zabalera

en: Show process “Control Group” column on startup
eu: Erakutsi prozesuaren “Kontrol taldea” zutabea abioan

en: Width of process “Unit” column
eu: Prozesuaren “Unitatea” zutabearen zabalera

en: Show process “Unit” column on startup
eu: Erakutsi prozesuaren “Unitatea” zutabea abioan

en: Width of process “Session” column
eu: Prozesuaren “Saioa” zutabearen zabalera

en: Show process “Session” column on startup
eu: Erakutsi prozesuaren “Saioa” zutabea abioan

en: Width of process “Seat” column
eu: Prozesuaren “Eserlekua” zutabearen zabalera

en: Show process “Seat” column on startup
eu: Erakutsi prozesuaren “Eserlekua” zutabea abioan

en: Width of process “Owner” column
eu: Prozesuaren “Jabea” zutabearen zabalera

en: Show process “Owner” column on startup
eu: Erakutsi prozesuaren “Jabea” zutabea abioan

en: Width of process “Disk read total” column
eu: Prozesuaren “Diskotik irakurrita guztira” zutabearen zabalera

en: Show process “Disk read total” column on startup
eu: Erakutsi prozesuaren “Diskotik irakurrita guztira” zutabea abioan

en: Width of process “Disk write total” column
eu: Prozesuaren “Diskoan idatzita guztira” zutabearen zabalera

en: Show process “Disk write total” column on startup
eu: Erakutsi prozesuaren “Diskoan idatzita guztira” zutabea abioan

en: Width of process “Disk read” column
eu: Prozesuaren “Diskotik irakurrita” zutabearen zabalera

en: Show process “Disk read” column on startup
eu: Erakutsi prozesuaren “Diskotik irakurrita” zutabea abioan

en: Width of process “Disk write” column
eu: Prozesuaren “Diskoan idatzita” zutabearen zabalera

en: Show process “Disk write” column on startup
eu: Erakutsi prozesuaren “Diskoan idatzita” zutabea abioan

en: Width of process “Priority” column
eu: Prozesuaren “Lehentasuna” zutabearen zabalera

en: Show process “Priority” column on startup
eu: Erakutsi prozesuaren “Lehentasuna” zutabea abioan

en: Disk view sort column
eu: Diskoen ikuspegi-ordena zutabea

en: Disk view sort order
eu: Diskoen ikuspegiaren ordena

en: Disk view columns order
eu: Disko-ikuspegiko zutabeak

en: Width of disk view “Device” column
eu: Diskoaren ikuspegiaren “Gailua” zutabearen zabalera

en: Show disk view “Device” column on startup
eu: Erakutsi diskoaren ikuspegiaren “Gailua” zutabea abioan

en: Width of disk view “Directory” column
eu: Diskoaren ikuspegiaren “Direktorioa” zutabearen zabalera

en: Show disk view “Directory” column on startup
eu: Erakutsi diskoaren ikuspegiaren “Direktorioa” zutabea abioan

en: Width of disk view “Type” column
eu: Diskoaren ikuspegiaren “Mota” zutabearen zabalera

en: Show disk view “Type” column on startup
eu: Erakutsi diskoaren ikuspegiaren “Mota” zutabea abioan

en: Width of disk view “Total” column
eu: Diskoaren ikuspegiaren “Guztira” zutabearen zabalera

en: Show disk view “Total” column on startup
eu: Erakutsi diskoaren ikuspegiaren “Guztira” zutabea abioan

en: Width of disk view “Free” column
eu: Diskoaren ikuspegiaren “Librea” zutabearen zabalera

en: Show disk view “Free” column on startup
eu: Erakutsi diskoaren ikuspegiaren “Libre” zutabea abioan

en: Width of disk view “Available” column
eu: Diskoaren ikuspegiaren “Erabilgarri” zutabearen zabalera

en: Show disk view “Available” column on startup
eu: Erakutsi diskoaren ikuspegiaren “Erabilgarri” zutabea abioan

en: Width of disk view “Used” column
eu: Diskoaren ikuspegiaren “Erabilita” zutabearen zabalera

en: Show disk view “Used” column on startup
eu: Erakutsi diskoaren ikuspegiaren “Erabilita” zutabea abioan

en: Memory map sort column
eu: Memoria maparen ordena zutabea

en: Memory map sort order
eu: Memoria maparen ordenazioa

en: Open files sort column
eu: Irekitako fitxategien ordena zutabea

en: Open files sort order
eu: Irekitako fitxategien ordenazioa

en: Icon
eu: Ikonoa

en: Cannot change the priority of process with PID %d to %d.
    %s
eu: Ezin da PID %d prozesuaren lehentasuna %d-(e)ra aldatu.
    %s

en: _OK
eu: _Ados

en: Cannot kill process with PID %d with signal %d.
    %s
eu: Ezin da PID %d prozesua %d seinalearekin hil.
    %s

note: xgettext: primary alert message for killing single process
en: Are you sure you want to kill the selected process “%s” (PID: %u)?
eu: Ziur zaude hautatutako '%s' prozesua (PIDa: %u) hil nahi duzula?

note: xgettext: primary alert message for ending single process
en: Are you sure you want to end the selected process “%s” (PID: %u)?
eu: Ziur zaude hautatutako '%s' prozesua (PIDa: %u) amaitu nahi duzula?

note: SIGSTOP xgettext: primary alert message for stopping single process
en: Are you sure you want to stop the selected process “%s” (PID: %u)?
eu: Ziur zaude hautatutako “%s” prozesua (PIDa: %u) amaitu nahi duzula?

note: xgettext: primary alert message for killing multiple processes
en: Are you sure you want to kill the selected process? | Are you sure you want to kill the %d selected processes?
eu[0]: Ziur zaude hautatutako prozesua hil nahi duzula?
eu[1]: Ziur zaude hautatutako %d prozesu hil nahi dituzula?

note: xgettext: primary alert message for ending multiple processes
en: Are you sure you want to end the selected process? | Are you sure you want to end the %d selected processes?
eu[0]: Ziur zaude hautatutako prozesua amaitu nahi duzula?
eu[1]: Ziur zaude hautatutako %d prozesu amaitu nahi dituzula?

note: SIGSTOP xgettext: primary alert message for stopping multiple processes
en: Are you sure you want to stop the selected process? | Are you sure you want to stop the %d selected processes?
eu[0]: Ziur zaude hautatutako prozesua gelditu nahi duzula?
eu[1]: Ziur zaude hautatutako %d prozesu gelditu nahi dituzula?

note: xgettext: secondary alert message
en: Killing a process may destroy data, break the session or introduce a security risk. Only unresponsive processes should be killed.
eu: Prozesu bat hiltzean datuak galdu, saioa hondatu edo segurtasun arriskua sor daiteke. Erantzuten ez duten prozesuak bakarrik hil beharko lirateke.

en: _Kill Process | _Kill Processes
eu[0]: _Hil prozesua
eu[1]: _Hil prozesuak

note: xgettext: secondary alert message
en: Ending a process may destroy data, break the session or introduce a security risk. Only unresponsive processes should be ended.
eu: Prozesu bat amaitzean datuak galdu, saioa hondatu edo segurtasun arriskua sor daiteke. Erantzuten ez duten prozesuak bakarrik hil beharko lirateke.

note: SIGSTOP xgettext: secondary alert message
en: Stopping a process may destroy data, break the session or introduce a security risk. Only unresponsive processes should be stopped.
eu: Prozesu bat gelditzean datuak galdu, saioa hondatu edo segurtasun arriskua sor daiteke. Erantzuten ez duten prozesuak bakarrik gelditu beharko lirateke.

en: _Stop Process | _Stop Processes
eu[0]: _Gelditu prozesua
eu[1]: _Gelditu prozesuak

en: Change Priority of Process “%s” (PID: %u)
eu: Aldatu '%s' prozesuaren lehentasuna (PIDa: %u)

en: Change Priority of the selected process | Change Priority of %d selected processes
eu[0]: Aldatu hautatutako prozesuaren lehentasuna
eu[1]: Aldatu hautatutako %d prozesuren lehentasuna

en: N/A
eu: E/E

en: Process Name
eu: Prozesuaren izena

en: User
eu: Erabiltzailea

en: Status
eu: Egoera

en: Virtual Memory
eu: Memoria birtuala

en: Resident Memory
eu: Memoria egoiliarra

en: Writable Memory
eu: Memoria idazgarria

en: Shared Memory
eu: Memoria partekatua

en: CPU Time
eu: PUZ denbora

en: Started
eu: Hasita

en: Nice
eu: Lehentasuna

en: Priority
eu: Lehentasuna

en: ID
eu: IDa

en: Security Context
eu: Segurtasun testuingurua

en: Command Line
eu: Komando-lerroa

note: xgettext: combined noun, the function the process is waiting in, see wchan ps(1)
en: Waiting Channel
eu: Itxaron kanala

en: Control Group
eu: Kontrol taldea

en: %s (PID %u)
eu: %s (PIDa: %u)

en: X Server Memory
eu: X zerbitzariaren memoria

en: % CPU
eu: % PUZ

en: Unit
eu: Unitatea

en: Session
eu: Saioa

note: TRANSLATORS: Seat = i.e. the physical seat the session of the process belongs to, only for multi-seat environments. See http://en.wikipedia.org/wiki/Multiseat_configuration
en: Seat
eu: Eserlekua

en: Owner
eu: Jabea

en: Disk read total
eu: Diskotik irakurrita guztira

en: Disk write total
eu: Diskoan idatzita guztira

en: Disk read
eu: Diskotik irakurrita

en: Disk write
eu: Diskoan idatzita

en: GNU CPU Affinity error
eu: GNU CPU afinitate-errorea

en: _Close
eu: _Itxi

en: Select CPUs "%s" (PID %u) is allowed to run on:
eu: Hautatu zein PUZetan onartzen den "%s" (PID %u) exekutatzea:

note: Set check box label value to CPU [1..2048]
en: CPU %d
eu: %d PUZa

en: Running
eu: Exekutatzen

en: Stopped
eu: Geldituta

en: Zombie
eu: Zonbia

en: Uninterruptible
eu: Etenik gabekoa

en: Sleeping
eu: Lotan

note: xgettext: weeks, days
en: %uw%ud
eu: %uast.%ueg.

note: xgettext: days, hours (0 -> 23)
en: %ud%02uh
eu: %ueg.%02uord.

en: Very High Priority
eu: Lehentasun oso altua

en: High Priority
eu: Lehentasun altua

en: Normal Priority
eu: Lehentasun arrunta

en: Low Priority
eu: Lehentasun baxua

en: Very Low Priority
eu: Lehentasun oso baxua
