GNOME-SYSTEM-MONITOR 2.16 - en to mg translation catalogue (195 entries)

en: System Monitor
mg: Mpanara-maso ny rafitra

en: View current processes and monitor system state
mg: Hijery ireo asa mandeha sy ny toetry ny rafitr'ilay mpanara-maso amin'izao fotoana izao

en: Device
mg: Periferika

en: Directory
mg: Lahatahiry

en: Type
mg: Karazana

en: Total
mg: Tontaliny

en: Free
mg: Malalaka

en: Available
mg: Azo ampiasaina

en: Used
mg: Ampiasaina

en: Devices
mg: Periferika

en: Today %l:%M %p
mg: Androany %l:%M %p

en: Yesterday %l:%M %p
mg: Omaly %l:%M %p

note: translators: primary alert message
en: No hidden processes
mg: Tsy misy asa nafenina

note: translators: secondary alert message
en: There are no hidden processes in the list. To show all running processes, select the "All processes" option in the main window.
mg: Tsy misy asa nafenina ao anatin'io lisitra io. Tsindrio ny "Asa rehetra" anatin'ny tolotry ny fikandrana raha hampiseho ireo asa mandeha.

en: Hidden Processes
mg: Asa nafenina

en: Currently _hidden processes:
mg: Ireo asa _nafenina:

en: _Remove From List
mg: _Esory tanatin'io lisitra io

en: Note:
mg: Fanamarihana:

en: These are the processes you have chosen to hide. You can reshow a process by removing it from this list.
mg: Ireo ireo asa nosafidianao hafenina. Azonao averina aseho amin'ny alalan'ny fanesorana azy tao anatin'io lisitra io ny asa iray.

en: Column zero saved width
mg: Indran'ny fariana aotra

en: Default graph background color
mg: Loko afara tsotran'ny soritra

en: Default graph cpu color
mg: Loko tsotran'ny soritry ny cpu

en: Default graph frame color
mg: Loko tsotran'ny frame an'ny soritra

en: Default graph mem color
mg: Loko tsotran'ny soritry ny mem

en: Default graph net in color
mg: Loko tsotran'ny soritry ny net in

en: Default graph net out color
mg: Loko tsotran'ny soritry ny net out

en: Default graph swap color
mg: Loko tsotran'ny soritry ny swap

en: Determines which processes to show by default. 0 is All, 1 is user, and 2 is active
mg: Mamaritra ny hoe asa inona no aseho ara-pitsipika. 0 raha izy rehetra, 1 raha ny mpampiasa, ary 2 raha ireo mandeha

en: Disk view columns order
mg: Filaharan'ny farian'ny sehon'ny kapila

en: Enable/Disable smooth refresh
mg: Alefaso/Atsaharo refreshing malefaka

en: Main Window height
mg: Haavon'ny fikandrana voalohany indrindra

en: Main Window width
mg: Indran'ny fikadrana voalohany indrindra

en: Process CPU % column saved width
mg: Indran'ny farian'ny CPU % an'ilay asa

en: Process CPU time column saved width
mg: Indran'ny farian'ny fotoan'ny CPU an'ilay asa

en: Process PID column saved width
mg: Indran'ny farian'ny PIDn'ilay asa

en: Process SELinux security context column saved width
mg: Indran'ny farian'ny seha-kevitra SELinux an'ilay asa

en: Process X server memory column saved width
mg: Indran'ny farian'ny ariky ny mpizara X an'ilay asa

en: Process arguments column saved width
mg: Indran'ny tondrik'ilay asa

en: Process estimated memory usage column saved width
mg: Indran'ny farian'ny tomban'ny arika ampiasain'ilay asa

en: Process name column saved width
mg: Indran'ny farian'ny anaran'ilay asa

en: Process nice column saved width
mg: Indran'ny farian'ny nice an'ilay asa

en: Process owner column saved width
mg: Indran'ny farian'ny tompon'ilay asa

en: Process resident memory column saved width
mg: Indran'ny farian'ny arika mitoetra an'ilay asa

en: Process shared memory column saved width
mg: Indran'ny farian'ny arika zaraina amin'ilay asa

en: Process start time column saved width
mg: Indran'ny farian'ny fotoana fanombohan'ilay asa

en: Process status column saved width
mg: Indran'ny farian'ny fivoaran'ilay asa

en: Process view columns order
mg: Filaharan'ny farian'ny sehon'ilay asa

en: Process view sort column
mg: Farian'ny fanavahana amin'ny sehon'ilay asa

en: Process view sort order
mg: Filaharana amin'ny sehon'ilay asa

en: Process virtual memory column saved width
mg: Indran'ny farian'ny arika virtoalin'ilay asa

en: Saves the currently viewed tab
mg: Mandraikitra ny vakizoro jerena izao

en: Show column zero on startup
mg: Asehoy eny am-panombohana ny fariana aotra

en: Show estimated memory usage column on startup
mg: Asehoy eny ampanombohana ny farian'ny tomban'ny fampiasana arika

en: Show process CPU % column on startup
mg: Asehoy eny ampanombohana ny farian'ny CPU % an'ilay asa

en: Show process CPU time column on startup
mg: Asehoy eny ampanombohana ny farian'ny fotoanan'ny CPU an'ilay asa

en: Show process PID column on startup
mg: Asehoy eny ampanombohana ny farian'ny PIDn'ilay asa

en: Show process SELinux security context column on startup
mg: Asehoy eny ampanombohana ny farian'ny seha-kevitry ny fiarovana SELinux an'ilay asa

en: Show process X server memory column zero startup
mg: Asehoy eny ampanombohana ny farian'ny ariky ny mpizara X an'ilay asa

en: Show process arguments column on startup
mg: Asehoy eny ampanombohana ny farian'ny tondrik'ilay asa

en: Show process dependencies in tree form
mg: Asehoy amin'ny endri-kazo ny mpampiakin'ilay asa

en: Show process name column on startup
mg: Asehoy eny ampanombohana ny anaran'ilay asa

en: Show process nice column on startup
mg: Asehoy eny ampanombohana ny farian'ny nice an'ilay asa

en: Show process owner column on startup
mg: Asehoy eny ampanombohana ny farian'ny tompon'ilay asa

en: Show process resident memory column on startup
mg: Asehoy eny ampanombohana ny farian'ny arika mitoetra an'ilay asa

en: Show process shared memory column on startup
mg: Asehoy eny ampanombohana ny farian'ny arika zaraina amin'ilay asa

en: Show process start time column on startup
mg: Asehoy eny ampanombohana ny farian'ny fotoana fanombohan'ilay asa

en: Show process status column on startup
mg: Asehoy eny ampanombohana ny fivoaran'ilay asa

en: Show process threads
mg: Asehoy ny thread an'ilay asa

en: Show process virtual memory column on startup
mg: Asehoy eny am-panombohana ny farian'ny arika virtoalin'ilay asa

en: Show process writable memory column on startup
mg: Asehoy eny am-panombohana ny farian'ny arika azo anoratana an'ilay asa

en: Show process writable memory column saved width
mg: Asehoy ny indran'ny farian'ny arika azo anoratana an'ilay asa

en: Show warning dialog when hiding processes
mg: Asehoy ny takila fampilazana rehefa manafina asa

en: Show warning dialog when killing processes
mg: Asehoy ny takila fampilazana rehefa mamono asa

en: Time in milliseconds between updates of the devices list
mg: Fotoana (milisegaondra) manelanelana ny fanavaozana ny lisitry ny periferika

en: Time in milliseconds between updates of the graphs
mg: Fotoana (milisegaondra) manelanelana ny fanavaozana ny soritra

en: Time in milliseconds between updates of the process view
mg: Fotoana (milisegaondra) manelanelana ny fanavaozana ny sehon'ilay asa

en: Whether information about all filesystems should be displayed
mg: Mamaritra ny hoe tokony na tsy tokony aseho ny laza mikasika ny rafi-drakitra rehetra

en: Whether to display information about all filesystems (including types like 'autofs' and 'procfs'). Useful for getting a list of all currently mounted filesystems.
mg: Mamaritra ny fanehoana ny laza mikasika ny rafi-drakitra rehetra (anatin'izany ireo karazana toy ny 'autofs' sy 'procfs'). Ilaina amin'ny fahazoana ny lisitr'ireo rafi-drakitra vao nakarina rehetra.

en: _Monitor
mg: _Mpanara-maso

en: _Edit
mg: _Fanovana

en: _View
mg: _Seho

en: _Help
mg: _Toro-làlana

en: _Quit
mg: _Ajanony

en: Quit the program
mg: Manajanona ilay rindranasa

en: _Stop Process
mg: _Ajanony ilay asa

en: Stop process
mg: Manajanona ilay asa

en: _Continue Process
mg: _Tohizo ilay asa

en: Continue process if stopped
mg: Manohy ilay asa raha toa ka najanona

en: End _Process
mg: Farano ilay _asa

en: Force process to finish normally
mg: Manery ilay asa hijanona araka ny tokony ho izy

en: _Kill Process
mg: _Vonoy ilay asa

en: Force process to finish immediately
mg: Manery ilay asa hijanona avy hatrany

en: _Change Priority...
mg: _Hanova ny hamehana...

en: Change the order of priority of process
mg: Manova ny laharam-pahamehan'ilay asa

en: Prefere_nces
mg: Safidy _manokana

en: Configure the application
mg: Mikirakira ilay rindranasa

en: _Hide Process
mg: _Afeno ilay asa

en: Hide process from list
mg: Manafina ilay asa

en: _Hidden Processes
mg: _Asa nafenina

en: Open the list of currently hidden processes
mg: Manokatra ny lisitr'ireo asa nafenina

en: _Memory Maps
mg: Mapn'ny _arika

en: Open the memory maps associated with a process
mg: Manokatra ny mapn'ny arika mifandraika amina asa iray

en: Open _Files
mg: Hanokatra _rakitra

en: View the files opened by a process
mg: Maneho ireo rakitra sokafan'asa iray

en: _Contents
mg: _Mpiaty

en: Open the manual
mg: Mampiseho ny toro-làlana

en: _About
mg: _Mombamomba

en: About this application
mg: Mombamomba ilay rindranasa

en: _Dependencies
mg: _Mpampiankina

en: Show parent/child relationship between processes
mg: Mampiseho ny fifandraisana reny/zanaka amin'ny samy asa

en: _Active Processes
mg: _Asa mandeha

en: Show active processes
mg: Mampiseho ireo asa mandeha

en: A_ll Processes
mg: Asa _rehetra

en: Show all processes
mg: Mampiseho ireo asa rehetra

en: M_y Processes
mg: Ireo asa_ko

en: Show user own process
mg: Mampiseho ny asan'ny mpampiasa

en: CPU History
mg: Diarin'ny CPU

en: Memory and Swap History
mg: Diarin'ny arika sy ny swap

en: User memory:
mg: Ariky ny mpampiasa:

en: Used swap:
mg: Swapn'ny mpampiasa:

en: Network History
mg: Diarin'ny rezo

en: Received:
mg: Voaray:

en: Total:
mg: Tontaliny:

en: Sent:
mg: Nalefa:

en: Processes
mg: Asa

en: Resources
mg: Ressources

en: Filename
mg: Anaran-drakitra

en: VM Start
mg: Fiantombohan'ny VM

en: VM End
mg: Fiafaran'ny VM

en: VM Size
mg: Haben'ny VM

en: Flags
mg: Saina

en: VM Offset
mg: Offsetn'ny VM

en: Memory Maps
mg: Mapn'ny arika

en: _Memory maps for process "%s" (PID %u):
mg: Mapn'ny arika ho an'ny asa "%s" (PID %u):

en: file
mg: rakitra

en: pipe
mg: fantsona

en: network connection
mg: fifandraisana rezo

en: local socket
mg: socket an-toerana

en: unknown type
mg: karazana tsy fantatra

en: Object
mg: Zavatra

en: Open Files
mg: Rakitra misokatra

en: _Files opened by process "%s" (PID %u):
mg: _Rakitra nosokafan'ny asa "%s" (PID %u):

en: Cannot change the priority of process with pid %d to %d.
    %s
mg: Tsy afaka manova ny hamehan'ilay asa amin'ny alalan'ny pid %d ho %d.
    %s

en: Cannot kill process with pid %d with signal %d.
    %s
mg: Tsy afaka mamono ilay asa amin'ny alalan'ny pid %d sy fambara %d.
    %s

note: translators: primary alert message
en: Hide the selected process?
mg: Afenina ireo asa voafaritra?

note: FIXME: View menu -> Edit menu translators: secondary alert messagex
en: Hidden processes are no longer visible in the process list. You can re-enable them by selecting the "Hidden Processes" entry in the View menu.
mg: Tsy hita anatin'ny lisitry ny asa intsony ireo asa nafenina. Azonao averina aseho amin'ny alalan'ny safidy "Asa nafenina" ao anatin'ny tolotry ny seho izy ireo.

note: translators: primary alert message
en: Kill the selected process?
mg: Vonoina ilay asa voafaritra?

note: translators: secondary alert message
en: Killing a process may destroy data, break the session or introduce a security risk. Only unresponding processes should be killed.
mg: Mety hanimba data, hanapaka session na hampisy olana ara-piarovana ny famonoana asa iray. Ireo asa tsy mety mamaly ihany no tokony hovonoina.

note: translators: primary alert message
en: End the selected process?
mg: Faranana ilay asa voafaritra?

note: translators: secondary alert message
en: Ending a process may destroy data, break the session or introduce a security risk. Only unresponding processes should be ended.
mg: Mety hanimba data, hanapaka session na hampisy olana ara-piarovana ny famaranana asa iray. Ireo asa tsy mety mamaly ihany no tokony hovonoina.

en: _End Process
mg: _Farano ilay asa

en: (Very High Priority)
mg: (Hamehana ambony be)

en: (High Priority)
mg: (Hamehana ambony)

en: (Normal Priority)
mg: (Hamehana antonony)

en: (Low Priority)
mg: (Hamehana ambany)

en: (Very Low Priority)
mg: (Hamehana ambany be)

en: Change Priority
mg: Hanova hamehana

en: Change _Priority
mg: Hanova _hamehana

en: _Nice value:
mg: Sandan'ny nice:

en: The priority of a process is given by its nice value. A lower nice value corresponds to a higher priority.
mg: Ny hamehan'ny asa iray dia voambaran'ny sandan'ny niceny. Ny sandan'ny nice ambany dia mifanaraka amina hamehana ambonimbony.

en: Processes i_nfo showed in list:
mg: _Lazan'asa miseho anatin'ilay lisitra:

en: Icon
mg: Kisary

en: System Monitor Preferences
mg: Safidy manokan'ny mpanara-maso ny rafitra

en: Behavior
mg: Fiasa

en: _Update interval in seconds:
mg: Elanelam-potoan'ny _fanavaozana (segaondra):

en: Enable _smooth refresh
mg: Alefaso ny refreshing _malefaka

en: Alert before ending or _killing processes
mg: Fampilazana alohan'ny hamaranana na _hamonoana asa

en: Alert before _hiding processes
mg: Fampilazana alohan'ny _hanafenana asa

en: Process Fields
mg: Faritry ny asa

en: Graphs
mg: Soritra

en: _Background color:
mg: Loko _afara:s

en: _Grid color:
mg: Lokon'ny _makarakara:

en: Show _all filesystems
mg: Asehoy ireo rafi-drakitra _rehetra

en: Process Name
mg: Anaran'ilay asa

en: User
mg: Mpampiasa

en: Status
mg: Fivoarana

en: Virtual Memory
mg: Arika virtoaly

en: Resident Memory
mg: Arika mitoetra

en: Writable Memory
mg: Arika azo anoratana

en: Shared Memory
mg: Arika zaraina

en: X Server Memory
mg: Ariky ny mpizra X

en: CPU Time
mg: Fotoanan'ny CPU

en: Started
mg: Natomboka

en: Security Context
mg: Seha-kevitry ny fiarovana

en: Arguments
mg: Tondriky

en: Memory
mg: Arika

en: Running
mg: Mandeha

en: Stopped
mg: Najanona

en: Uninterruptible
mg: Tsy mety tapahina

en: Sleeping
mg: Tsy miasa

en: Load averages for the last 1, 5, 15 minutes: %0.2f, %0.2f, %0.2f
mg: Salasalam-potoana fakana tanatin'ny 1, 5, 15 minitra lasa teo: %0.2f, %0.2f, %0.2f

en: %u byte | %u bytes
mg[0]: %u octet
mg[1]: %u octet

en: %.1f KiB
mg: %.1f Kio

en: %.1f MiB
mg: %.1f Mio

en: %.1f GiB
mg: %.1f Gio
