gnome-system-monitor master - en to mjw translation catalogue (32 entries)

en: The GNOME Project
mjw: GNOME Project

en: CPU History
mjw: CPU Phurkimo

en: Memory and Swap History
mjw: Memory pen Swap Phurkimo

en: Memory
mjw: RAM

en: Network History
mjw: Network Phurkimo

en: Receiving
mjw: Sanbom

en: Total Received
mjw: Santang

en: Sending
mjw: Lobom

en: Total Sent
mjw: Lotang

[ctx: Window title for Search for Open Files dialog]
en: Search for Open Files
mjw: Kangpu Files kiri

en: Case insensitive
mjw: Amek kibi-the homan nangji

[ctx: Menu item to Open Search for Open Files dialog]
en: Search for Open Files
mjw: Kangpu Files kiri

en: About System Monitor
mjw: System Monitor Aputhak

en: M_y Processes
mjw: Ne_y Processes

note: Translators: this means 'Files that are open' (open is not a verb here)
en: Open _Files
mjw: _Files kangpu

note: Translators: color picker title, %s is CPU, Memory, Swap, Receiving, Sending
en: Pick a Color for “%s”
mjw: “%s” phan alir chongvai

en: Today %l∶%M %p
mjw: Pini %l∶%M %p

en: Yesterday %l∶%M %p
mjw: Tumi %l∶%M %p

en: %b %d %l∶%M %p
mjw: %d %b %l∶%M %p

en: %b %d %Y
mjw: %d %b %Y

en: Pick a Color
mjw: Alir kangvai

en: Current Color
mjw: Alir en-bom

en: The selected color
mjw: Chongvai rang alir

en: Type of color picker
mjw: Alir chongvai type

en: Received invalid color data
mjw: Alir data kelong chokche

en: not available
mjw: longle

note: xgettext: 540MiB (53 %) of 1.0 GiB
en: %s (%.1f%%) of %s
mjw: %s (%.1f%%) dolang %s pen

en: %d open file | %d open files
mjw[0]: %d file dam bom
mjw[1]: %d file dam bom

en: Filename
mjw: File-men

en: CPU colors
mjw: CPU alir

en: Process Name
mjw: Process Men

en: Started
mjw: Pangcheng
