gnome-system-monitor master - en to nds translation catalogue (48 entries)

en: System Monitor
nds: Sysmonitor

en: View current processes and monitor system state
nds: Aktuelle Prozesse un Systemtostandsmonitor opwiesen

en: Show the System tab
nds: Systemregisterkoort opwiesen

en: Device
nds: Lööpwark

en: Directory
nds: Pad

en: Type
nds: Typ

en: Total
nds: Alltosammen

en: Free
nds: Frie

en: Available
nds: Verfögbar

en: Used
nds: Brukt

en: File Systems
nds: Dateisysteme

en: Today %l:%M %p
nds: Vandag %l:%M %p

en: Yesterday %l:%M %p
nds: Güstern %l:%M %p

en: Title
nds: Titel

en: Pick a Color
nds: Wähl eene Klöör

en: Current Color
nds: Aktuelle Klöör

en: _Edit
nds: _Bewarken

en: _View
nds: _Ansicht

en: _Help
nds: _Hölp

en: Quit the program
nds: Programm sluten

en: _Stop Process
nds: Prozess _stoppen

en: Stop process
nds: Prozess stoppen

en: _Contents
nds: _Inholls

en: _Dependencies
nds: _Avhangens

en: CPU History
nds: CPU Historie

en: Memory
nds: Spieker

en: Network History
nds: Netwarkhistorie

en: Sending
nds: Senn

en: Total Sent
nds: All sennt

en: Processes
nds: Prozesse

en: %u second | %u seconds
nds[0]: %u Sekunn
nds[1]: %u Sekunnen

en: Process
nds: Prozess

en: Filename
nds: dateinaam

en: _Name contains:
nds: _Naam hett in:

en: S_earch results:
nds: _Sökrutkamen:

en: file
nds: Datei

en: IPv6 network connection
nds: IPv6 Netwarkverbinnen

en: IPv4 network connection
nds: IPv4 Netwarkverbinnen

en: unknown type
nds: unbekannter Typ

en: Object
nds: Objekt

en: Note:
nds: Notiz:

en: Behavior
nds: Verhollen

en: Process Name
nds: Prozessnaam

en: User
nds: Bruker

en: Status
nds: Tostand

en: Memory:
nds: Spieker:

en: %u bit | %u bits
nds[0]: %u Bit
nds[1]: %u Bits

en: %u byte | %u bytes
nds[0]: %u Byte
nds[1]: %u Bytes
